SP Tool ile Sıfırlamadan Sonra Telefon Açılmıyor

Yazdır

mistarin

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 May 2021
2
0
1
24
Arkadaşlar merhaba Casper E1 telefonumu sp tool ile flashlamadan önce tool dl image fail diye bir hata veriyordu logo gidip geliyordu vs.
SP Tool ile sıfırlamaya kalktım komple yükledi OK işareti geldi bataryayı cıkardım sonra acmaya calıstım fakat herhangi bi tepki yok aynı telefondan bitane daha var bataryada problem yok ama telefon sadece şarja takınca kırmızı ışık geliyor ne yapmam lazım telefon düzelmez mi

Dr1234

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 May 2021
3
0
1
33
Aynı sorun bende de oldu, çözüm aradım internetten ancak hala bulamadım :(

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihazınız açılmamaya başlamadan önce gereksiz kasmalar yapıyor ve uygulama durduruldu hataları veriyor muydu?

Dr1234

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 May 2021
3
0
1
33
Cihazınız açılmamaya başlamadan önce gereksiz kasmalar yapıyor ve uygulama durduruldu hataları veriyor muydu?
Evet aynen, zaten en son tamamiyle öyle hatalar verdi, hiç bir uygulamayı açamadım, açtığım her uygulama kapatıldı uyarısıyla kapandı. Ardından telefon kapandı ve casper yazısında kaldı. SP flash toolla flashlamaya çalışıncada telefon bir daha açılmadı. eMMC hatası oluyormuş öyle mi?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Evet aynen, zaten en son tamamiyle öyle hatalar verdi, hiç bir uygulamayı açamadım, açtığım her uygulama kapatıldı uyarısıyla kapandı. Ardından telefon kapandı ve casper yazısında kaldı. SP flash toolla flashlamaya çalışıncada telefon bir daha açılmadı. eMMC hatası oluyormuş öyle mi?

Doğru, yaşadığınız sorun tam olarak eMMC/Nand Flash arızasından kaynaklanıyor.
Casper servisi eMMC/Nand Flash değişimi yapamadığından, ana kart değişimi yapılması gerektiğini söyleyecektir.
Kısacası: HDD arızalandı diye, bilgisayar değiştirmenizi isteyecekler yani.

Dr1234

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 May 2021
3
0
1
33
Doğru, yaşadığınız sorun tam olarak eMMC/Nand Flash arızasından kaynaklanıyor.
Casper servisi eMMC/Nand Flash değişimi yapamadığından, ana kart değişimi yapılması gerektiğini söyleyecektir.
Kısacası: HDD arızalandı diye, bilgisayar değiştirmenizi isteyecekler yani.
Anladım, teşekkür ederim.