Yardım Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi İstiyorum

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Arkadaşlar su arıtma cihazı alacağım, tavsiyelerinizi bekliyorum. Ben bir marka buldum clean Water word (osds)
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Sağlık bakanlığı onaylı
10 yıl garantili
2 yıl ücretsiz filtre değişimi
1400 tl fiyat
Aylık ödemesi 100 tl
Ayrıca her müşteri bulunca ve o müşteri sizin isminizi verince cihaz takılınca 100 tl indirim.
Bu şartlarda bu cihaz alınır mı?

Edit= Cihazı bugün aldım ilerleyen zamanlarda deneyimlerimi yazacağım.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Su artıma cihazlarına hiç bir zaman sıcak bakmadım.
Zamanında konuyla ilgili uzun araştırmalar yapmış ve bazı deneyimler edinmiştim.
Su arıtma cihazları ile ilgili düşüncelerimin bir kısmının özetine benzer bir yazıyı okuyabilirsiniz.

Benim için: Arıtılan su fakir sudur.
Dışarıda su tüketimi yapmayan, emekli olduğu için devamlı evde olan ve artıcı kullanan bazı tanıdıklarımın ortak şikayetleri:
Kilo alamama, çabuk yorulma, halsizlik, iştahsızlık ve sık sık yaşanan rahatsızlıklar.
Bunun nedeni arıtma cihazları olabilir mi tartışılır.
Bir de aynı durumdaki çocukları düşünelim, dışarıda su tüketimi yapmayan devamlı evde olan çocukları.

Şahsen damacana su kullanıyorum.
Cam damacanalardaki sular tavsiyemdir.
Lakin o konuda da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Aslında en güzeli güzel bir su kaynağı bulup bidonları doldurup arabaya su doldurmaya gitmek.
En azından ben böyle düşünüyorum.

Hafta sonları bir araba dolusu su bidonu ile şehir dışına su getirmeye giden tanıdıklarım bile var.
Bu önemlidir, hem de çok önemlidir.
Marmara Bölgesi'nde yaşadığım için çoğu kişinin tercihi, Çene Suyu, Gölcük ve Abant kaynaklı sular.
Sulardan da memnunlar.

Siz bir tavsiye istemiştiniz ama ben her zaman olduğu gibi bambaşka şeylerden bahsettim.
;)

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Su artıma cihazlarına hiç bir zaman sıcak bakmadım.
Zamanında konuyla ilgili uzun araştırmalar yapmış ve bazı deneyimler edinmiştim.
Su arıtma cihazları ile ilgili düşüncelerimin bir kısmının özetine benzer bir yazıyı okuyabilirsiniz.

Benim için: Arıtılan su fakir sudur.
Dışarıda su tüketimi yapmayan, emekli olduğu için devamlı evde olan ve artıcı kullanan bazı tanıdıklarımın ortak şikayetleri:
Kilo alamama, çabuk yorulma, halsizlik, iştahsızlık ve sık sık yaşanan rahatsızlıklar.
Bunun nedeni arıtma cihazları olabilir mi tartışılır.
Bir de aynı durumdaki çocukları düşünelim, dışarıda su tüketimi yapmayan devamlı evde olan çocukları.

Şahsen damacana su kullanıyorum.
Cam damacanalardaki sular tavsiyemdir.
Lakin o konuda da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Aslında en güzeli güzel bir su kaynağı bulup bidonları doldurup arabaya su doldurmaya gitmek.
En azından ben böyle düşünüyorum.

Hafta sonları bir araba dolusu su bidonu ile şehir dışına su getirmeye giden tanıdıklarım bile var.
Bu önemlidir, hem de çok önemlidir.
Marmara Bölgesi'nde yaşadığım için çoğu kişinin tercihi, Çene Suyu, Gölcük ve Abant kaynaklı sular.
Sulardan da memnunlar.

Siz bir tavsiye istemiştiniz ama ben her zaman olduğu gibi bambaşka şeylerden bahsettim.
;)

Aslında benimde bulunduğum bölgede kaynak suları var hemde gayet iyiler. Ama 3 kişiyiz evde aldığımız sular içilmeyince şişenin dibinde yosun yapmaya başlıyor. Şu yazı hoşuma gitti.

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli Can Alıcı Noktalar.

1- Alacağınız su arıtma cihazı mutlaka Amerikan malı filtre olması gereklidir. Çünkü uzak doğudan gelen su arıtma filtreleri arıtma yapmak yerine tam tersine suyu kirletmektedir. Hiçbir sertifikası olmayan bu filtreler son derece tehlikelidir. USA malı su arıtma cihazı filtreleri üzerinde mutlaka made in USA yazar.

2- Membran filtre markası ve türü. Membran filtre mutlaka Dow Filmtec membran tercih edin çünkü en kaliteli usa malı membran filtre filmtec membran filtredir. Ve evsel kullanımlarda 75 gpd yada 100 gpd olan modellerini tercih ediniz.

3- Mutlaka ama mutlaka arıtma cihazında Alkali, Mineral, ve Seramik filtre olmasına dikkat ediniz. En kaliteli usa malı filtreler ise Alkalin filtrede pentek,omnipure markalarıdır. Seramik ve Mineral Filtrede ise Purepuro ve RoyalGreen dir. Bu tür filtrelerin bulunduğu arıtma cihazı genelde 7 yada 8 aşama olur. 5 aşamalı yada 4 aşamalı ro cihazlarını kesinlikle kullanmayın çünkü suyun pH değeri 7 nin altında çıkar yani saf sudur. Ama 8 ve 7 filtreli bahsettiğim filtrelerden kullanan cihazlar en az 8 ph maksimum 9 ve 9,5 ph verir.

4- Tatlandırıcı post karbon filtresi mutlaka Omnipure Amerikan malı tatlandırıcı kullanın biraz pahalıdır ama işin hakkını gerçekten vermektedir.

5- Kapalı kasa yada açık kasa mı kullanmalıyım bu tamamen görsellikle alakalı bir durumdur tercih size kalmış kapalı kasa bilgisayar kasası gibi bir şekli vardır açık kasa ise 3 tane dikey duran filtresi ve üstünde diğer filtreler ve yanında su tankı vardır. Arıtma kalitesi ikisindede aynıdır. Sadece görüntü farkı vardır.

6- Pompalı yada pompasız mı almalıyım? Şimdi su basıncınız düşük ise pompalı modelini alın İstanbul suyu basıncı %98 tüm bölgelerde yüksek pompalı modele gerek yok birde hidrofor varsa binada hiç gerek yok su basıncı yeterli demektir. Bu durum Ankara içinde geçerlidir. Su basıncınız yüksek ise pompasız model kullanıyorsunuz düşük ise pompalı modeli pompa sadece cihaza giren suyun basıncını yükseltmekte.

7- Montaj su arıtma cihazı montajı firma tarafından ücretsiz bir şekilde yapılması gerekir. Ürünü satın al sonrada 50-100 tl servis parası ödemek doğru değildir. Servis parası ödettiren firmalar geçici firmalardır sonrasında muhatap bulamazsınız bir ürün satıyorsan ve bu ürünün montajı herkes tarafından yapılmıyorsa mutlaka firma ücretsiz montaj yapmalıdır. Buna dikkat edin

8- Su arıtma cihazı aldınız ve sonrasında filtre bakım maliyetleri makul değer olmalıdır. Örneğin 6-12 ayda bir değişen ilk 3 filtre ön filtrelerin servis dahil toplam bedeli 75-100 tl yi geçmemelidir. Ve 2-3 yılda bir değişen filtrelerden membran filtre 100-150 tl diğer filtrelerde alkali mineral seramik post karbonda birim fiyatı 50-80 tl arasındadır (bu filtre maliyetleri usa malı için verilmiştir uzak doğudan gelen filtre fiyatları 4 katı düşüktür.)

9- Uv filtre kullanmalıyım ne işe yarar. Kaliteli usa malı filtrelerden bakteri geçmesi imkansız ama 1-2 yıldan sonra dışarıdan filtre içerisinde bakteri üreme riskine karşı uv filtre hassas aileler için ek bir güvenlik olarak cihaza eklenebilir iyi bir uv filtre fiyatı set olarak 250-400 tl arasında değişmektedir. Ve bu filtrenin 10 bin saat kullanım ömrü olup bitiminde sadece lambası 80 tl gibi bir rakama değiştirilir. Uv filtre suyu dezenfekte etmek için kullanılır. (ozonlama ve klorlamanın yerine kullanılır. Klorlama ucuz olduğu için belediyeler klor kullanır. Dezenfekte için birde suyu iletim mesafesi uzak olduğu için klor kullanılır.)

Tüm bunları göz önünde bulundurarak bir su arıtma cihazı almayı planlayın 300 tl yada 500 tl gibi rakamlara aldığınız su arıtma cihazlarını test ettirdiğiniz taktirde içilmez raporu alaçağınız bilin çünkü bu tür cihazlar uzak doğu malıdır. Uzak durun hiç kullanmayın daha iyi.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
En iyi cihazları Amerika menşeili olanlar diye duydum. Ama ne kadar iyi bilemem. Bende sıcak bakmıyorum. Suyun ağızda bıraktığı tat önemli benim için. Duyumlarım, bu cihazlarla suyun sertleştiğidir. Ve böbreklerde taşa sebep olduğudur. Hepsi para tuzağı. Devlet su işlerine güvenin. En temiz su çeşmemizden akan sudur. Birde köydeki bahçemde bulunan kuyudan akan suyum tabii ki.

• Beğen

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Devletin resmi kurumlarından ve üniversitelerinden resmi test sonuçları getirmedikleri sürece:
Suyun kalitesi hakkında kimseye itibar etmem.
Suyu güneş görmeyen, mümkünse karanlık ve kuru bir ortamda muhafaza ederseniz, bidonlarda yeşillenme yaşanmaz.
Son olarak, günümüzde insanlar mallarını satmak için ne yazık ki her şeyi yapıyorlar/yaptırıyorlar.
Örneğin açın TV kanallarını, koca koca profesörler, akademik çalışmalar yapacaklarına, çıkmışlar TV kanallarına soytarılık yapıyorlar.
Yok bilmem ne yağı, yok bilmem ne yaprağı.
Dikkat etmek lazım.

İşin özün, ben içme suyu ihtiyacını gidermek için su arıtıcısı almam.
Bu nedenle de hiç kimseye bir öneride bulunamam.
Musluklardan arıtılmış su aksın, bulaşıklarımı veya ellerimi bu suyla yıkayayım diyorsanız, o zaman başka.
;)

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Devletin resmi kurumlarından ve üniversitelerinden resmi test sonuçları getirmedikleri sürece:
Suyun kalitesi hakkında kimseye itibar etmem.
Suyu güneş görmeyen, mümkünse karanlık ve kuru bir ortamda muhafaza ederseniz, bidonlarda yeşillenme yaşanmaz.
Son olarak, günümüzde insanlar mallarını satmak için ne yazık ki her şeyi yapıyorlar/yaptırıyorlar.
Örneğin açın TV kanallarını, koca koca profesörler, akademik çalışmalar yapacaklarına, çıkmışlar TV kanallarına soytarılık yapıyorlar.
Yok bilmem ne yağı, yok bilmem ne yaprağı.
Dikkat etmek lazım.

İşin özün, ben içme suyu ihtiyacını gidermek için su arıtıcısı almam.
Bu nedenle de hiç kimseye bir öneride bulunamam.
Musluklardan arıtılmış su aksın, bulaşıklarımı veya ellerimi bu suyla yıkayayım diyorsanız, o zaman başka.
;)

Konuyu editledim cihazı aldım.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
İyi su çayda belli olur. Yap ta içelim diyeceğim de. Neyse. Güle güle kullanın.

• Beğen