Telefon Yazılımları ve Terimleri

zekaikilic

Üye
Yasaklı üye
29 Ara 2017
67
44
18
30
S.a ustalar , bilgisayar konusunda tamir işleri yapmaktayım lakin kendimi artık tamamen servis konumuna alarak telefon ve laptop anakart tamiratı üzerine yöneleceğim ,lakin telefon tamirinden ziyade yazılımı konusunda bilgim sıfır kendimi telefon yazılım konusunda geliştirmem gerek bunu nasıl ve nereden başlamamı önerirsiniz .

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
S.a ustalar , bilgisayar konusunda tamir işleri yapmaktayım lakin kendimi artık tamamen servis konumuna alarak telefon ve laptop anakart tamiratı üzerine yöneleceğim ,lakin telefon tamirinden ziyade yazılımı konusunda bilgim sıfır kendimi telefon yazılım konusunda geliştirmem gerek bunu nasıl ve nereden başlamamı önerirsiniz .
Bu site tam yeridir. Gerekli yardımları arkadaşlar ve ben bu siteden veririz. Siteyi devamlı takip etmeniz gerekir. Onun için android telefonunuz varsa google play'den Tapatalk uygulamasını indirin. Ve siteyi ekleyin, sonra konulara ve yorumları takip edin. İphone içinde Apple store üzerinden Tapatalk uygulamasını indirip kullanabilirsiniz. Kendinizi zamanla geliştirirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: User1234

zekaikilic

Üye
Yasaklı üye
29 Ara 2017
67
44
18
30
site gayet güzel , elimde bir tane sm galaxy ace 5380i modeli var bunu yazılım konusunda deney tahtası yapmak istiyorum ilk olarak ne yapıyım .

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
site gayet güzel , elimde bir tane sm galaxy ace 5380i modeli var bunu yazılım konusunda deney tahtası yapmak istiyorum ilk olarak ne yapıyım .
Stock Rom Yükleme yapın yani original rom yükleyin. Sonra root yapmak için uğraşın. Sonra cwm yüklemek için uğraşın. Sonra custom rom yani özel rom yüklemek için deneme yapın.

• Beğen
Tepkiler: zekaikilic

zekaikilic

Üye
Yasaklı üye
29 Ara 2017
67
44
18
30
evet o siteye şimdi baktım telefonların sim card ways , semaları vs var ustam şimdi benim aklıma takılan bir kaç soru var .

ben telefona suan stock rom (orjinal rom) yükledim .

Rootta attım , root sistem dosyalarına müdale etmemize yarıyor oda tamam

bu rootu cwm ile attım bzı telefonlarda supersu var

mesela ben cwm ile attım rootlu telefonun imei değiştirmek istiyorum bunu superuser arayuznden mı yapıcam boxla mı

bunu sadece imei olarak dusunmesek hocam

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
evet o siteye şimdi baktım telefonların sim card ways , semaları vs var ustam şimdi benim aklıma takılan bir kaç soru var .

ben telefona suan stock rom (orjinal rom) yükledim .

Rootta attım , root sistem dosyalarına müdale etmemize yarıyor oda tamam

bu rootu cwm ile attım bzı telefonlarda supersu var

mesela ben cwm ile attım rootlu telefonun imei değiştirmek istiyorum bunu superuser arayuznden mı yapıcam boxla mı

bunu sadece imei olarak dusunmesek hocam
İlk önce root olayını iyice bir araştırın. Root demek cihaza istediğiniz her türlü müdahaleyi yapabilmek demektir. İmei için her cihaz ve her işlemci için her marka ve model için değişir. Samsung cihazları için genelde z3x ve octoplus box ile imei repair işlemi yapılır.

• Beğen
Tepkiler: zekaikilic