Temel Rom'u Tablete Göre Uyarlamak

bruceleeibo

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2020
29
0
1
36
merhaba yeni adlığım tabletten wwr yöntemi ile rom aldım ve eskisine yükledim orjinal oldu ancak şöyle bir sıkıntım oldu rom un kapasitesi 58 gb oldu yani tabletin kapasitesi neyse o kadar oldu şimdi bu rom u paylaşmak sorun olacak yani rom alırken biriş hex adresini ayarlamak lazım..

birde elimizde rom olduğuna göre şu tablete root atma işinda yardımınıza ihtiyacım olacak

bruceleeibo

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2020
29
0
1
36
root işide tmmdır. :) geriye kaldı rom un kapladığı alanı küçültmek onuda iş ve çocuklardan zaman kalırsa hallederim gibi geliyor.

bruceleeibo

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2020
29
0
1
36
rom ve root halloldu bir tek rom un kapasitesinin küçükltme işine bakacağım onuda işlem baya uzan sürüyor uzak bağlantı ile zor olacak gibi o sebepten deneme yanılma yapacağım

bruceleeibo

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2020
29
0
1
36
spflashtool ile tabletten rom u aldım ama tablet 64 bg kapasiteli bir tablet rom da 64 gb yer kaplıyor

bruceleeibo

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2020
29
0
1
36
Aldığım yedeği yükledim sıkıntı yok. Sadece 60 GB yer kaplıyor PC de o sorun değil şimdi benim başka sorunlarım çıktı utv007 cihazım çalışmıyor. Ve ping fon açmıyor kısıtlama var galiba

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,507
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Aldığım yedeği yükledim sıkıntı yok. Sadece 60 GB yer kaplıyor PC de o sorun değil şimdi benim başka sorunlarım çıktı utv007 cihazım çalışmıyor. Ve ping fon açmıyor kısıtlama var galiba

Yedek neden o kadar büyük anlamadım.
Farklı yedekleme araçları denediniz mi?
USB konusunda gelince, belki de cihazın USB çıkışları, taktığınız donanım için yeterli enerjiyi sağlayamıyordur.
Harici beslemeli bir USB çoğaltıcı kullanmayı denediniz mi?

bruceleeibo

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2020
29
0
1
36
Yedek için farklı bir yöntem denemedim otg konusunda beslemeli USB cogalticiyi denedim yine aynı tlefonumda Enerjisiz çalışıyor tablete resetliyor

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,507
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yedek için farklı bir yöntem denemedim otg konusunda beslemeli USB cogalticiyi denedim yine aynı tlefonumda Enerjisiz çalışıyor tablete resetliyor

Ben sorunun herhangi bir kısıtlamadan kaynaklandığını sanmıyorum.
Şayet bir kısıtlama olsaydı, muhtemelen hiç bir donanım çalışmayacaktı.
Ayrıca, kısıtlama olan cihazlarda, siz cihaza ne bağlarsanız bağlayın, cihaz tepki vermez.
En azından ben böyle düşünüyorum.
Çinli Yüksek Mühendis abilerimiz, konuya farklı bir bakış açısı getirdilerse, onu bilemem.
Cihazın kendisini resetlemesi biraz tuhaf geldi bana.
Farklı bir sorun olabilir.

bruceleeibo

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2020
29
0
1
36
Bildiğiniz üzere elimde 2 tablet var ikiside aynı ben bu tableti araca bağlamak için aldım en önemlisi kamera çalışmadı ne yapayım bilmiyorum utv easycap olmadı normal PC USB webcam taktım yine aynı reset atıyor.