Yardım Vestel V Tab 1041 Açılmıyor ve Şarj Olmuyor

123serhat123

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Nis 2020
17
0
1
23
dün internette gezindikten sonra şarja bıraktım, sabah kalktığımda açılmıyordu şarj oldugunun göstergesi olan kırmızı ışıkta yanmiyordu içini açtım dikkatlice temizledim işlemci sanki yanmış gibi resmini ekledim ne yapmam gerekir birde yanık kokuyor nasıl yanmış olabilirki

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Görselde bir sorun vardı bu nedenle ilgili bağlantıyı kaldırdım.
Rica etsem görseli tekrar paylaşabilir misiniz?

123serhat123

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Nis 2020
17
0
1
23
Görselde bir sorun vardı bu nedenle ilgili bağlantıyı kaldırdım.
Rica etsem görseli tekrar paylaşabilir misiniz?
Hocam bu modele sahip misiniz? Tableti hafta da 2-3 kez açardım ondada Python kullanmak için yani pek fazla kullanmazdim neden olmuş olabilir cihazı 2.el almıştım üstünden 2 ay geçti.

123serhat123

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Nis 2020
17
0
1
23
Hocam daha yeni ikinci el anakartlara baktım o kahverengimsi şey o anakarttada vardı yani ne olmuş olabilirki bir gün boyunca şarja bırakacağım bakalım sonuc ne olacak

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hocam daha yeni ikinci el anakartlara baktım o kahverengimsi şey o anakarttada vardı yani ne olmuş olabilirki bir gün boyunca şarja bırakacağım bakalım sonuc ne olacak

Doğrusunu söylemek gerekirse, sorunun ne olduğunu tam olarak anlayamadım.
Şarj cihazını kontrol etmeniz ve imkanınız varsa bataryayı haricen şarj etmeyi deneyerek cihazınızı çalıştırmaya çalışmanız faydalı olabilir.

123serhat123

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Nis 2020
17
0
1
23
Şarj cihazını kontrol etmeniz ve imkanınız varsa bataryayı haricen şarj etmeyi deneyerek cihazınızı çalıştırmaya çalışmanız faydalı olabilir.
Hocam bataryadan olacağını düşünmüyorum. Anakart ex olmuş fakat sebebi ne olabilir ki sıcaklık falan etki etmiş olabilir mi?

123serhat123

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Nis 2020
17
0
1
23
Hocam tablete ses kartı taktım ışıkları yandi¿

GEBZELİ

Üye
Kayıtlı üye
4 May 2020
58
17
8
Hocam tablete ses kartı taktım ışıkları yandi¿
Bu tablette bazen güç tuşuna basıp çalıştırsanız dahi tablete görüntü gelmiyor ama arka planda tablet açılıyor aynı sorunu ara ara bende yaşıyorum. Ses kartı takınca ışığı yanıyor demişsiniz. Birde ses kartının ışığı sönene kadar tabletin güç tuşuna basmayı deneyin ışık söndükten bir zaman sonra tekrardan tableti açın.

123serhat123

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Nis 2020
17
0
1
23
Bu tablette bazen güç tuşuna basıp çalıştırsanız dahi tablete görüntü gelmiyor ama arka planda tablet açılıyor aynı sorunu ara ara bende yaşıyorum. Ses kartı takınca ışığı yanıyor demişsiniz. Birde ses kartının ışığı sönene kadar tabletin güç tuşuna basmayı deneyin ışık söndükten bir zaman sonra tekrardan tableti açın.
Yok hocam olmadı ışık tekrar kapanıyor şöyle bir sorunda var mouse takınca ışığı yanmıyor sadece ses kartı çalışıyor

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

123serhat123

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Nis 2020
17
0
1
23
Ben bataryanın sorunlu olduğunu söylemedim ki.
Ben yorumumu batarya belki şarj olmuyordur ve bitmiştir düşüncesi ile yazmıştım.
Pardon hocam yanlış anlamışım birde bir şey sormak istiyorum sitede neden fotoğraf yuklenmiyor dosya boyutu büyük diyor 0.90 mblik fotoğrafa

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Pardon hocam yanlış anlamışım birde bir şey sormak istiyorum sitede neden fotoğraf yuklenmiyor dosya boyutu büyük diyor 0.90 mblik fotoğrafa

Bazı şeylere biraz kısıtlama getirdik.
Yoksa veri tabanı ve forum şiştikçe şişiyor.
Hal böyle olunca:
Aylık giderimiz çok fazla oluyor.
Doların durumu malum, sunucu ücretleri bu nedenle oldukça tuzlu.

Ceset46

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2019
6
1
3
32
merhaba arka planda çalıştığını nasıl kontrol ediyorsunuz bu sorunu çözen varmı bilgilendirme yapabilir mi acaba rica etsek

Ceset46

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2019
6
1
3
32
Arkadaşlar ben bilgisayarcı bir arkadaş a götürdüm o baktı işlemci arızalı olduğunu söyledi power entegresi bios çipi falan hepsi sağlam işlemci bozukmuş

Ceset46

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2019
6
1
3
32
Arkadaşınız bu sonuca nasıl varmış, bir açıklama yaptı mı?
Power entegresi olabileceğini düşündü fakat hiç tetik almıyor ve herhangi bir ısınma belirtisi falan göstermiyordu power entegresi yada herhangi bir transistör arızalı olup ısınsa ve işlemci sağlam olup tetik almasa belli olurdu dedi işlemci arızalı olduğu için hiç bir tepki yok işlemci sağlam olsa ve kısa devre vs olsa belli olurmuş

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Bende de benzer bir durum vardı. Şarj almıyordu tablet. İçini açıp şarja takınca sıcak bir şey hissettim. Meğer transistörlerden biri bozulmuş, kısa devre yapıyordu. Tornavidayla biraz iteledim sonra lehimi eriyecek kadar ısınınca kopuverdi anakarttan :D
Şu an bazen şarjı kafayı yemişçesine değişik değerler gösteriyor ama yine de çalışıyor :D

Ceset46

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2019
6
1
3
32
Bende de benzer bir durum vardı. Şarj almıyordu tablet. İçini açıp şarja takınca sıcak bir şey hissettim. Meğer transistörlerden biri bozulmuş, kısa devre yapıyordu. Tornavidayla biraz iteledim sonra lehimi eriyecek kadar ısınınca kopuverdi anakarttan :D
Şu an bazen şarjı kafayı yemişçesine değişik değerler gösteriyor ama yine de çalışıyor :D
anakart üzerinde AXP288C yazan entegre var onda problem olabilir o power entegresi cihazdaki tüm güç dağılımı ve kontrolünü o sağlıyor uzun süre öylde devam etmez illaki patlak verir

• Beğen
Tepkiler: Lord Raiden