Vestel V Tab 1041 Bios

Meta başlık: Vestel V Tab 1041 Bios

Meta açıklama: Vestel V Tab 1041 Bios

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Kendi orjinal klavyesi var usb bir klavye yok. Orjinal klavyesinde ışık yanmıyor tepki yok lambalarda olsa bios menusune tahminen girmeye calismam sonuc verirdi diye dusunuyorum zaten.

Cihazınızın orijinal klavyesi büyük olasılıkla işletim sistemi açıldıktan sonra devreye giriyordur.
Siz en iyisi bir yerlerden geçici olarak bir USB klavye edinerek cihazınıza bağlamayı deneyiniz.

cenk14

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Mar 2022
21
0
1
31
Kendi orjinal klavyesi var usb bir klavye yok. Orjinal klavyesinde ışık yok olsa bios menusune tahminen girmeye calismam sonuc verirdi diye dusunuyorum zaten.
Cihazınızın orijinal klavyesi büyük olasılıkla işletim sistemi açıldıktan sonra devreye giriyordur.
Siz en iyisi bir yerlerden geçici olarak bir USB klavye edinerek cihazınıza bağlamayı deneyiniz.
Bios ayarını kendi klavyesi ile değiştirmiştim. Bu arada cihazin acma tusuna 2 3 saniye basınca cihaz usb ye elektrik veriyor. 7 8 saniye basınca elektrigi kesiyor. Bir anlama gelir mi bilmiyorum pek ama belirteyim dedim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bios ayarını kendi klavyesi ile değiştirmiştim. Bu arada cihazin acma tusuna 2 3 saniye basınca cihaz usb ye elektrik veriyor. 7 8 saniye basınca elektrigi kesiyor. Bir anlama gelir mi bilmiyorum pek ama belirteyim dedim

Genel olarak sizin cihazınıza benzer türlerde güç tuşuna 2-3 saniye basılı tuttuğunuzda cihaz açılır.
Cihaz açıldıktan sonra işletim sisteminin ön yüklemesi devreye girmiyorsa,
Kısa bir süre sonra güç tuşuna bastığınızda cihaz kapanır.
Güç tuşuna 30-60 saniye basılı tutulduğunda ise cihaz ne durumda olursa olursun kapanır.
Size önerim önce cihazınızı şarja balamanızdır.
Daha sonra güç tuşuna 30-60 saniye kadar basılı tutunuz ve bir süre sonra 2-3 saniye güç tuşuna basarak cihazınızı açınız.
Sonrasında ise Bios' görmeden erişerek ayarları değiştirmeye çalışınız.
Aynı işlemi defalarca denemeniz gerekebilir.
Bu işlemlerde işe yaramazsa bir teknik servisten destek almalısınız.
Uzaktan, en önemlisi ise gerekli alet edevat olmadan ne yazık ki elimden bundan fazlası gelmiyor.

cenk14

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Mar 2022
21
0
1
31
Genel olarak sizin cihazınıza benzer türlerde güç tuşuna 2-3 saniye basılı tuttuğunuzda cihaz açılır.
Cihaz açıldıktan sonra işletim sisteminin ön yüklemesi devreye girmiyorsa,
Kısa bir süre sonra güç tuşuna bastığınızda cihaz kapanır.
Güç tuşuna 30-60 saniye basılı tutulduğunda ise cihaz ne durumda olursa olursun kapanır.
Size önerim önce cihazınızı şarja balamanızdır.
Daha sonra güç tuşuna 30-60 saniye kadar basılı tutunuz ve bir süre sonra 2-3 saniye güç tuşuna basarak cihazınızı açınız.
Sonrasında ise Bios' görmeden erişerek ayarları değiştirmeye çalışınız.
Aynı işlemi defalarca denemeniz gerekebilir.
Bu işlemlerde işe yaramazsa bir teknik servisten destek almalısınız.
Uzaktan, en önemlisi ise gerekli alet edevat olmadan ne yazık ki elimden bundan fazlası gelmiyor.
Anladım o şekilde deniyorum ama sonuç vermedi. Biraz daha deneyeyim olmazsa nasip artık. Çok teşekkür ederim yardımınız için.

mehpal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2019
26
7
3
37
Arkadaslar biosu kısa devre yapmayın içinde bir parca yanıyor bu modelde kacınılmaz sondur bu ve voltaj dalgalanmaya baslıyor( büyük ihtimalle diyottur, tablet elimde olmadığı için tahmini söylüyorum).
Ondan sonra bir milyon kere biosu yazsanızda çalışmaz . Biosun çalışması için öncelikle dalgasız 1.8v gelmesi lazım ondan sonra biosa yönelin.

Bütün laptop labletlerde ilk önce voltajı ölçün , voltaj düzgünse biosu yazın .

Moderatör tarafında düzenlendi:

geezy61

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Ocak 2019
2
0
1
29
merhaba, bios cip eepromun kodu nedir acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:

geezy61

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Ocak 2019
2
0
1
29
hortlatıyorum ama ses açma ve güç tuşuna basılı tutunca bios ekranına atıyor zaten. klavye ile biosa giriliyor diye bi kaide yok