Yardım Vestel Venüs 5.5" V Brick Sorunu

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bu cihazdan elimde var. Cihaz sadece Qualcom 9008 modda ve pc bu şekilde görüyor. Herhangi bir moda girmiyor.

Seri numarası ile Vestel sitesinden yazılımını indirdim Sahara ve Qfil ile yüklemeye çalıştım. Ama 2 programda da hata verdi.

Cihaz hiç açılmamış ama ekranı ve kasası ufak darbeler görmüş.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu cihazdan elimde var. Cihaz sadece Qualcom 9008 modda ve pc bu şekilde görüyor. Herhangi bir moda girmiyor.

Seri numarası ile Vestel sitesinden yazılımını indirdim Sahara ve Qfil ile yüklemeye çalıştım. Ama 2 programda da hata verdi.

Cihaz hiç açılmamış ama ekranı ve kasası ufak darbeler görmüş.

bulunan konudan faydalanarak sorunuzu çözebilirsiniz.

teknikk1

Üye
Kayıtlı üye
1 Şub 2017
92
13
8
46
Vestel venüs 5.5v vsp355g telefonu google güncelleme hizmetleri yüklerken hata verdi ve kapandı bi daha açılmadı.estel logosunda kaldı...recovery bölümüne giriyor reset atıyorum ama yine açılmıyor.
Qfil ile yazılım yüklüyor ama nafile..aynı hatayı veriyor.
pc de tüm driverleri yükledim.bunun başka bir yükleme metodu var mı..Ben mi hatalıyım,telefon mu sorunlu?
Yardımlarınız için teşekürler..

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Vestel venüs 5.5v vsp355g telefonu google güncelleme hizmetleri yüklerken hata verdi ve kapandı bi daha açılmadı.estel logosunda kaldı...recovery bölümüne giriyor reset atıyorum ama yine açılmıyor.
Qfil ile yazılım yüklüyor ama nafile..aynı hatayı veriyor.
pc de tüm driverleri yükledim.bunun başka bir yükleme metodu var mı..Ben mi hatalıyım,telefon mu sorunlu?
Yardımlarınız için teşekürler..
İlk önce varsa batarya deneyin. Sonra format atın ve ardından yazılım yüklemesi yapın. Gene sorun devam ediyorsa büyük ihtimalle emmc arızasıdır.

• Beğen
Tepkiler: teknikk1

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Emmc arızası gibi duruyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

teknikk1

Üye
Kayıtlı üye
1 Şub 2017
92
13
8
46
yükleme proğramıyla hatasız yükleniyor..cihaz açılıyor ama vestel yazısında 30 dk. 1 saat bırakıyorum yine açılmıyor.

fastboota giriyor...adb device yazınca pc görüyor.

fastbootta buna direk yazılım dosyaları atılır mı?

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
yükleme proğramıyla hatasız yükleniyor..cihaz açılıyor ama vestel yazısında 30 dk. 1 saat bırakıyorum yine açılmıyor.

fastboota giriyor...adb device yazınca pc görüyor.

fastbootta buna direk yazılım dosyaları atılır mı?
Fastboot yazılımına hiç denk gelmedim. Ama fastboot yazılımı aslında yapılabilinir. Siz araştırınız mı Google'da fastboot yazılımını?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Emmc arızasının değişik değişik durumları oluyor. Bazen cihazın içi silinmiyor. Bazen herşeyi yüklüyor ama açmıyor. Cihaza uygun twrp dosyası yads fastboot yazılımı bulunup deneme yapılabilinir. Cihaz sizin mi?

teknikk1

Üye
Kayıtlı üye
1 Şub 2017
92
13
8
46
daha önce iki tane vestel venüs 5.0 modeli vardı herşey google güncellemeleri yüklerken onlarda aynı akıbete uğradı,işin kötüşü onlar tamamen çöp oldu.çünkü logo filan bile gelmiyordu.,,,bunda ümit var galiba

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
daha önce iki tane vestel venüs 5.0 modeli vardı herşey google güncellemeleri yüklerken onlarda aynı akıbete uğradı,işin kötüşü onlar tamamen çöp oldu.çünkü logo filan bile gelmiyordu.,,,bunda ümit var galiba
Yani şimdi bu cihazlara para verilip alınmış. Milli servet bunlar bence, onun için tüm seçenekleri kullanmak ve dernek lazım.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Cihaza uygun twrp baktınız mı? Yada fastboot yazılımı?

teknikk1

Üye
Kayıtlı üye
1 Şub 2017
92
13
8
46
Malesef paylaşani pek görmedim..Vestelin bu serilerin yazilim desteği çok sınırlı..Tek kullanimlik sanki.

teknikk1

Üye
Kayıtlı üye
1 Şub 2017
92
13
8
46
Tam donanıma sahip teknik servisler yapabilir sanırım...bulabilirsem box tan yazılım attırmayı deneyecem..yoksa sadece pc den yazılım atmayla olmayacak..