Vestel Venüs V3 5010 Stock Rom Yükleme Sırasında Takılıyor

emre216

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Ara 2018
7
2
3
29
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Arkadaşlar Vestel V3-5010 Cihazına sahibim, Cihazı, "Volume Up ve Power" tuşlarıyla açarak hard reset işlemi gerçekleştirdim, sonrasında sorunsuz açıldı fakat frp ye takıldım, ama frp atlatma denemeden cihaza qfil aracılığıyla yazılım yüklemeye çalıştım, yükleme işlemi %100 e kadar tamamlanıyor, waiting reset phone yazısı geldikten sonra cihaz "Volume up ve Power tuşları" ile açtığımız kısımda açılıyor ve qfil ekranında bir süre bekledikten sonra "firehose fail to find qdloader port after switch" hatası alıyorum. Telefonu reboot etiğimde ise sürekli açılır gibi olup restart atıyor kendine... Tüm gece bununla uğraştım, sonrasında sitede bulunan bu cihaz için paylaşılmış FRP atlatma dosyasını indirip cihazı Volume Down ve Power tuşlarıyla açıp yani sanırım fast boot edip cihaza uyguladım(saçma ama bunu yapmamın sebebi bunun engellemiş olmasını düşünmemdi), sonrasında tekrar denedim sonuç değişmedi... yardımcı olursanız sevinirim.

Not:
"Volume Up+Power , Volume Down+Power ve Volume UP +Volume Down +USB kombinasyonlarıının hepsinde bilgisayar cihazı sorunsuz görüyor ve tanıyor."

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: hasboy

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Bataryayı cihazdan 5 10 dk ayırın işlemleri tekrarlayın qfil yönetici olarak çalıştırın ve yükleme ve rom dosyalarını bilgisayarıızın anadizinie alıp deneyin. Geçmiş olsun umarım çözülür.

emre216

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Ara 2018
7
2
3
29
Anladığım kadarıyla bilgisayarın bu işleme onay vermediği, bilgisayar kaynaklı bir takılma olduğunu düşünüyorsunuz, ana dizinden kastınız sistemimin kurulu olduğu C:\ dizini sanırım. Alakanız için çok teşekkürler deneyip sonucu ileteceğim.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Geri bildirim yaparsanız seviniriz. Kolay gelsin.

emre216

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Ara 2018
7
2
3
29

Program reset komutu verdiğinde telefon bu noktaya kendisi ilerliyor ve qfil cihazı görmüyor
Sorun aynen devam etmekte, reboot yaptığımda V logosu görünüyor 1 saniye 2 saniye sonra cihaz reset atıyor döngü halinde devam ediyor bu durum, lütfen bir çözüm yolu bulunsun :) Teşekkürler Herşey için.

Moderatör tarafında düzenlendi:

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Ses açma tuşun arızalı değilse recovery si bozuk o cihazın.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Ses açma tuşunu switchin kısa devre olup olmadığını kontrol ederek anlayabilirsin. Recovery yazılımı komple atmana rağmen düzelmiyorsa cihazına uygun twrp yükleyebilirsin.

emre216

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Ara 2018
7
2
3
29
Hocam alakan için gerçekten çok teşekkürler, fakat daha önce Twrp yükleme işlemini hiç gerçekleştirmedim, yine bu forumda 1 adet cihaza uyduğu belirtilen bir twrp dosyası gördüm, indirdim. Fakat o konunun talimatlarında bootloadera yönlendirmem gerektiği söyleniyordu, bunu yaptığımda o konuda anlatılan fastboot işlemini nasıl gerçekleştireceğimi bilmiyorum, fastboot programını yükledim ve yönetici olarak çalıştırdım fakat usb taktığımda cmd ekranında hiçbir değişim olmadı, komut girdiğimde de olumsuz sonuç aldım, sizi de meşgul ediyorum ama yardımcı olsanız tekrar...

(Cmd ekranında tepki olmuyor ama bilgisayar tanıyor telefonu bootloader olarak)

Bu arada bootloader kilidi açık mı değil mi bilmiyorum şu an cihaza yaptığım işlemler yarıda kaldığından...

Şimdiden tekrar teşekkürler...

Not: Tuşları dediğiniz şekilde denemedim ama sorun olduğunu düşünmüyorum, öyle olsa her açtığımda menü gelirdi sanıyorum, çok bilmiş gibi de anlaşılmak istemem, teşekkürler tekrar tekrar

emre216

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Ara 2018
7
2
3
29
Cihaza Vestelin Vodafone 7.0 Nougat romunu denedim, cihaz sorunsuz açılıyor, alakanız için teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Bennerden

HayabusaUSA

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Eyl 2017
6
1
3
44
Şunu görüyorum Türk malı cihazların hepsi mi çöp olur, biz istiyoruz ki ülke kazansın ama insanları bu kadar kandırmanın ne gibi bir çıkarı var çok merak ediyorum. Uzak durabildiğiniz kadar uzak durun bu markalardan (vestel-casper-kurum ürünü olan tüm şebeke marka ürünleri-)hiçbir destekleri yok ve kalitesiz bir ürün yapıpyorlar.

• Beğen
Tepkiler: ayatech

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Şunu görüyorum Türk malı cihazların hepsi mi çöp olur, biz istiyoruz ki ülke kazansın ama insanları bu kadar kandırmanın ne gibi bir çıkarı var çok merak ediyorum. Uzak durabildiğiniz kadar uzak durun bu markalardan (vestel-casper-kurum ürünü olan tüm şebeke marka ürünleri-)hiçbir destekleri yok ve kalitesiz bir ürün yapıpyorlar.

Bu durum yalnızca bizim ülkemizde böyle değil.
Eskidenmiş o bir buzdolabını 30 yıl kullanmak.
Şimdi işler çok değişti.
Gün aşırı yeni bir ürün satın alarak tüketim yapmalısınız.
Hedeflenen bu.
Hal böyle olunca, ürünlerinde, hizmetin de kalitesi ortada.