Vestel Venüs V3 5570 Yakınlık Sensörü Problemi

• Konbuyu başlatan lewent20
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 10
  • Görüntüleme 11K
 Yazdır

lewent20

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Haz 2018
10
1
3
Arkadaşlar tlf la arama yaptığım zaman ekran hemen kararıyor hiçbir işlem yapamıyorum aynı şekilde gelen aramalardada aynısı oluyor.Biraz araştırdım proximity sensör den kaynaklı bir sorunmuş ama çözüm bulamadım,konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Problem donanımsal sensörü değiştirmeniz gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zekaikilic

Üye
Yasaklı üye
29 Ara 2017
67
44
18
30
Ekran değişimi oldumu
Bazen kullanılan ekran koruyocular buna neden olabiliyor
Sonuncu olarak ekran değişti ise ışık vs alıyor yada tam kapanmadı ise aynı sorun devam edebilir

• Beğen
Tepkiler: astek055

lewent20

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Haz 2018
10
1
3
Ekran değişimi oldu ama ilk zamanlar öyle bir problem olmadı ekran koruyucuda yok tlf da.
Tlf na format atınca ilk bir iki aramada düzeliyor sonra yeniden aynı şekilde sapıtıyor.
Tlf nu root layıp bu proximity sensörü devre dışı bırakmayı düşünüyorum ama işe yararmı emin olamadım.

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Ekran değişimi oldu ama ilk zamanlar öyle bir problem olmadı ekran koruyucuda yok tlf da.
Tlf na format atınca ilk bir iki aramada düzeliyor sonra yeniden aynı şekilde sapıtıyor.
Tlf nu root layıp bu proximity sensörü devre dışı bırakmayı düşünüyorum ama işe yararmı emin olamadım.
Yaraya bilir ! Teknik bilgin ve teçhizatın var ise cihazı söküp sensörü çıkartıp temizleyin. Temizledikten sonra sensör lastiğini kontrol ediniz. Lakin bu işlemler sonunda gene aynı şekildeyse sensörün değişmesi gerekmektedir. Kolay gelsin.

lewent20

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Haz 2018
10
1
3
Yaraya bilir ! Teknik bilgin ve teçhizatın var ise cihazı söküp sensörü çıkartıp temizleyin. Temizledikten sonra sensör lastiğini kontrol ediniz. Lakin bu işlemler sonunda gene aynı şekildeyse sensörün değişmesi gerekmektedir. Kolay gelsin.

Ekranı kendim taktım sensör bu şekilde yapınca söküp temizledim zaten bit kadar küçük bişey iki yanyana göz var hangisi yakınlık sensörü anlamadım her ikisinin gözlerinide güzelce temizledim ama maalesef düzelmedi.Dediğiniz gibi son çare root layıp sensörü devre dışı bırakarak işe yarayıp yaramadığını bakmak olacak,bunun dışında farklı çözüm önerisi olan olurmu diye konuyu açtım

• Beğen
Tepkiler: astek055

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Ekranı kendim taktım sensör bu şekilde yapınca söküp temizledim zaten bit kadar küçük bişey iki yanyana göz var hangisi yakınlık sensörü anlamadım her ikisinin gözlerinide güzelce temizledim ama maalesef düzelmedi.Dediğiniz gibi son çare root layıp sensörü devre dışı bırakarak işe yarayıp yaramadığını bakmak olacak,bunun dışında farklı çözüm önerisi olan olurmu diye konuyu açtım
Peki sensör olan bölgede lastik varmı ? Çoğu zaman o lastiğin takılı olmamasından dolayı yapıyor.

lewent20

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Haz 2018
10
1
3
Peki sensör olan bölgede lastik varmı ? Çoğu zaman o lastiğin takılı olmamasından dolayı yapıyor.

Evet lastik var ama pek bi işe yaramıyor gibi lastiksiz olarak tlf nu topladım gene çözüm olmadı lastiği düzgün bi şekilde taktım gene fayda etmedi :(

zekaikilic

Üye
Yasaklı üye
29 Ara 2017
67
44
18
30
Evet lastik var ama pek bi işe yaramıyor gibi lastiksiz olarak tlf nu topladım gene çözüm olmadı lastiği düzgün bi şekilde taktım gene fayda etmedi :(
Geçici yada kalıcı olacak sensörlerin gözlerini bant vs ile sıra ile kapatınız hangisinde sorun vs var belki size yardımcı olabilir .