Çözüldü Vestel Venüs V3 5580 Çağrı Alamama

ahmet1299

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Ağu 2018
5
1
3
25
Merhaba Muhterem forum üye arkadaşlarım;

Elimde Vestel Venüs V3 5580 cihaz var. Yazılım atarken yanlışlıkla IMEI numarasını sildim.IMEI atınca şebeke çekiyor olarak görünüyor ama çağrı alamıyorum. (Ulaşılamıyor)

IMEI atmak için kullandığım yazılım :MauiMETA_exe_v9.1724.25.00

Ve Wifi de nvram warning err = 0x10 görünüyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

İlginiz için teşekkürlerimi sunuyorum

ahmet1299

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Ağu 2018
5
1
3
25
[ÇÖZÜLDÜ]

Sorunum çözülmüş olup en başta sorunumun sebebinin tespiti ve çözümü husunda değerli destek ve dökümanlarınız için teşekkürlerimi sunuyorum.
Uyguladığım çözümler aşağıda olup sorunu yaşayan aynı model telefonu kullananlar için uyguladığım çözüm önerilerin uygulanmasıyla çözüleceği, farklı model kullanan kullanıcıların sorunun nasıl çözüleceğine dair yol haritası çizebileceğini düşünüyorum.

(Aynı yazılımı tekradan kurulum) Önce 7.0 stock rom yüklendi.nvram warning err = 0x10 hatası alınınca aşağıdaki çözümler uygulandı
(Oem unlock,Magisk,Nvram fix):

Fakat sonuçsuz kalınca custom rom yüklenmesi için TWRP yüklendi:

Yüklenen TWRP açılışta şifre isteyip telefon softbirck olunca 6.0 stock rom indirilip yüklendi. (Downgrade) Fakat telefon açılmadı.
(Belki olabilir ümidi ile):

Telefon açılmayınca ROM kurulumu için TWRP yüklendi:

TWRP ile Temizle -> Bütün seçenekler seçilerek temizlendi ve ROM,
GAPPS indirilerek TWRP MTP ile telefonun dâhili hafızasına aktarıldı ve ROM ve GAPPS yüklendi.

ROM:
Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

GAPPS:

Telefon açıldıktan sonra nvram warning err = 0x10 hatasının çözümü için aşağıdaki çözüm uygulandı:

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: beyazgolge

ahmet1299

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Ağu 2018
5
1
3
25
Değerli forum yönetici ve moderatör beyler\hanımefendiler (Umarım kabaca tabir kullanmamışımdır. Eğer kabaca olarak algılanmışsa özür diliyorum.)

Sorunum çözülmüş olup Çözüldü Ön Ek 'i ekleyebilir misiniz?

Teşekkürlerimi sunuyorum.
İyi Akşamlar.