Custom Rom Vestel Venüs V3 5580 MIUI 8.3 Rom - Root Destekli

ByDogukann

Üye
Kayıtlı üye
22 Mar 2018
70
9
8
reis saol bu arada ben twrp den tam yedek aldım yüklemeye geldiğimde yedekleme dosyaları gözükmüyor sende öyle bir sıkıntı oldumu
Bende öyle bir durum olmuyor yedekleme aldıktan sonra gözüküyor Twrp de . Doğru şekilde yedekleme aldığına eminmisin veya SD karta mi normal depolamayimi aldın .

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hard resette rom silinmiyor değilmi
birde hard resetten sonra magisk i kurduk yedeğini aldık sonra önceden aldığımız yedeğe dönüp magisk i yüklediğimiz yedeği geri yüklememiz halinde bir sıkıntı olur mu

Yanlış bilmiyorsam Hard Reset sonrası cihazınızın fabrika ayarlarına dönüyor olması lazım.
Lakin, cihazınızın Kök dosyalarına erişim sağlayıp değişiklikler yaptıysanız, o değişiklikler silinmez.
Root yetkileri ve varsa bu Root yetkileri ile gelen SuperSU uygulaması kalır.
Tamamen fabrika ayarlarına dönmek için cihazınıza yazılım yüklemesi yapmanız gerekmektedir.

WatchAndLearn

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Eki 2018
17
1
3
20
Yanlış bilmiyorsam Hard Reset sonrası cihazınızın fabrika ayarlarına dönüyor olması lazım.
Lakin, cihazınızın Kök dosyalarına erişim sağlayıp değişiklikler yaptıysanız, o değişiklikler silinmez.
Root yetkileri ve varsa bu Root yetkileri ile gelen SuperSU uygulaması kalır.
Tamamen fabrika ayarlarına dönmek için cih3azınıza yazılım yüklemesi yapmanız gerekmektedir.
Yani supersu dan magisk e geçmek için illa stock rom a dönecez
Birde ben sistemde root olmasına rağmen uygulamaları sistem uugulmasına dönüştüremiyorum önceden bunu yapabiliyorudm ama şuan hâta veriyor sistem de yeterli alan yok hatası ama sistem de 3gb kadar yer var + sd kart da var 10gb kadar yer

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yani supersu dan magisk e geçmek için illa stock rom a dönecez
Birde ben sistemde root olmasına rağmen uygulamaları sistem uugulmasına dönüştüremiyorum önceden bunu yapabiliyorudm ama şuan hâta veriyor sistem de yeterli alan yok hatası ama sistem de 3gb kadar yer var + sd kart da var 10gb kadar yer

Sanırım önce Stock Rom yüklemeniz gerekli.
Şimdi şöyle, normalde hafıza kartı takılı olmayan bir bölümde iki bölüm bulunur.
Birincisi, Rom'un yüklü olduğu yazılım bölümdür.
Burada cihaza yüklü olan, sizin Root yetkileri ile eriştiğiniz bölümdür.
Cihazınız buradaki sistem üzerinden çalışır.
Sistem uygulamaları burada yer alır.
Cihazınızı fabrika ayarlarına çektiğiniz zaman, cihazınız tekrar bu bölümden kurulur.
Burada yapılan değişiklikler, cihazı fabrika ayarlarına çekseniz bile kalır.
Bu bölüm ve bu bölüme ait bilgiler normal şartlarda cihaz üzerinde görünmez.
Cihazınızın örneğin 16 GB kapasitesi varsa, siz bu bölümden geri kalan kısmını depolama veya uygulama yüklemek için kullanabilirsiniz.
Bu bölüm çoğu zaman sistem yazılımının sığabileceği kadardır.
Genişletmek mümkün ama bunu cihaz üzerinden değil, cihaza yazılım yüklemeden, cihaz yazılımı üzerinden yapabilirsiniz.
Cihazınız MTK işlemcili olduğu için, bunu kolayca yapabilirsiniz.
Cihazınızın yazılımının bulunduğu EBR dosyalarında yapacağınız bir kaç değişiklikle sorununuzu kolay bir şekilde çözebilirsiniz.
bir konu mevcut incelemeniz faydalı olacaktır.
EBR dosyaları ile oynamadan yer açmak istiyorsanız, sistem uygulamalarını silmeniz gerekir.
Cihazınızda bulunan ikinci bölüm ise dahili depolama birimidir.
Foroğraf, müzik ve video gibi verileriniz burada saklanır.
Google Play üzerinden edindiğiniz uygulamalar buraya yüklenir.
Cihazınızı fabrika ayarlarına çektiğinizde, bu bölümde ne var ne yoksa silinir.