Stock Rom Vestel Venüs V3 5580 Tavsiye Stock Rom (Android 7.0)

Yazdır

Yaşar Çiv

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Şub 2018
9
4
3
43
Kendi V3 5580T model telefonuma yüklediğim Stock Rom tavsiyesi sunmak istiyorum. Orijinal Vestel 2.24 Android 7.0 romu.
verilen bağlantıdan indirebilirsiniz. SpFlashtool programı ile Download modunda yüklenmesi gerekli.
Android 6.0 roma göre daha performanslı ve daha özelleştirilebilir. Pil tüketimi de daha az bana göre.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: turgut1010

ByDogukann

Üye
Kayıtlı üye
22 Mar 2018
70
9
8
Hocam 6.0' a göre +'ları şunlar

1- Ön kamera çağ atlatmışlar renkler canlanmış
2- Gezinirken Isınma Sorunu Çözülmüş

Eksileri :

1- Pil berbat dayanmıyor
2-Oyunlarda 6.0 a göre çok ısınıyor ve sürekli uyarı geliyor

Örnek verecek olursam PUBG MOBİLE oyunu cok şarj yiyen bir oyundur bu oyunu 6.0'da oynadığımda ısınma oluyor fakat çok değil ve %15-20 sarj gidiyor.

7.0 ' da oynadığımda ısınıyor ve sürekli uyarı gelıyor sarj 25-30 arası gidiyor 2 el oynayınca %45 civarına düşüyor.
Bence 7.0 kamera artısıyla geliyor olabilir ama pil optimize bakımından kötü .

Kısacası Ben Stock Romları beğenmedim 6.0 ve 7.0 'ı portlamış olduğum R.R. 7.1.2 kullanıyorum biraz daha iyi diyebilirim ısınma sorunu yok ve oyun oynarken şarj tutabiliyor. Bildiğiniz gibi stock rom da şarj tutmuyordu ve Vestel bu telefona ilk 7.0 güncellemesi verdiğinde herkesin telefonu kapanıp açılıyordu sıkıntı olmuştu fakat pil optimizasyonu baya iyiydi maalesef o romu değiştirdiler şuanki 7.0 a tahammül edemiyorum ben şarj hemen bitiyor özellikle operatör interneti çekmiyorsa :D

Yaşar Çiv

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Şub 2018
9
4
3
43
Telefonda oyun oynamadığım ve bekleme konumunda çok süre kaldığı için pil tüketimini ona göre değerlendirdim. Eski romda beklerken de pil harcaması oluyordu. 7.0 romda ayrıca veri tasarrufu seçeneği olması bir avantaj. Malum mobil internet tarifelerimiz hep kotalı.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Telefonda oyun oynamadığım ve bekleme konumunda çok süre kaldığı için pil tüketimini ona göre değerlendirdim. Eski romda beklerken de pil harcaması oluyordu. 7.0 romda ayrıca veri tasarrufu seçeneği olması bir avantaj. Malum mobil internet tarifelerimiz hep kotalı.

Allah (c.c.) insanları kotalı internete mahkum edenleri bildiği gibi yapsın.
Hem Dünya'nın en pahalı internetini satıyorlar hem de kota koyuyorlar.

Yaşar Çiv

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Şub 2018
9
4
3
43
Zaten imei uçmasın diye download modunda yükleyin demiştim. Tam hatırlayamıyorum ama sanırım benim imei uçmamıştı. Birçok rom denedim, bazılarında uçmuştu ama nvdata bölümünün yedeği vardı, geri alabildim.

• Beğen
Tepkiler: z3310