Vestel VP10 Rated Ekran Kilidi Sorunu

Meta başlık: Vestel VP10 Rated Ekran Kilidi Sorunu

Meta açıklama: Vestel VP10 Rated Ekran Kilidi Sorunu

yolgezer2001

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Tem 2019
9
0
1
45
buda olmadı hocam, cihaz kapalı pc ye takılınca hiç tepki vermiyor dolayısıyla driver adb yalan oluyor. açılınca da şifre de takılıyor hata ayıklamayı açamıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20190717_091836 (Büyük).jpg
    IMG_20190717_091836 (Büyük).jpg
    209.4 KB · Görüntüleme: 23

yolgezer2001

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Tem 2019
9
0
1
45
ne fastboot ne recovery sabahtan beri açıp kapatıyorum ses açma kapama tuşları çalışıyor fakat tablet direk açılıyor şifre ekranında kalıyorum

mehpal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2019
26
7
3
37
Üzerinde Hynix yazan bileşenler cihazın işlemcisi değil Ram'idir.
Bu cihazlara yükleme Ram markalarına göre değil, işlemci türlerine göre yapılır.
Ayrıca, bir konu var, daha önce bakmış mıydınız?
Hynix bellek üreticisi olduğunu zaten biliyorum ,öğrenmek istediğim bu tabletin gercekten rockchip tasiyip tasimadigi, rockchip yazilimi hic bir isletim sisteminde gormuyor. Bordada cipini bulamadim. Pin koduda takiliyor ,sifresinide biliyorum 1234 ancak nete baglayamadigimiz icin acmiyor,acilmadigi icinde nete baglayamiyoruz ,kisir döngü

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Hynix bellek üreticisi olduğunu zaten biliyorum ,öğrenmek istediğim bu tabletin gercekten rockchip tasiyip tasimadigi, rockchip yazilimi hic bir isletim sisteminde gormuyor. Bordada cipini bulamadim. Pin koduda takiliyor ,sifresinide biliyorum 1234 ancak nete baglayamadigimiz icin acmiyor,acilmadigi icinde nete baglayamiyoruz ,kisir döngü

Cihazın ana kartının dosdoğru bir fotoğrafını kimse paylaşmadığı için, ne yazık ki cihaz donanımı hakkında bir bilgim yok.
İnternet bağlantısı için USB özellikli aparatlar denenebilir, lakin işe yarar mı, bilinmez.

TalipK

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ağu 2017
4
1
3
25
VP10 RATED tabletimi recovery moda bir türlü geçiremedim. İlk başda bi beyaz ekran ve sağ alt köşede vestel yazıyor ondan sonra siyah ekran ortada büyük vestel yazıp açılıyor. Bu arada cihaza şifre konulmuş ve şifresi bilinmiyor.

mehpal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2019
26
7
3
37
VP10 RATED tabletimi recovery moda bir türlü geçiremedim. İlk başda bi beyaz ekran ve sağ alt köşede vestel yazıyor ondan sonra siyah ekran ortada büyük vestel yazıp açılıyor. Bu arada cihaza şifre konulmuş ve şifresi bilinmiyor.
Şifre :1234 internet baglamadan acilmiyor ,format atilmiyor ,rom atilmiyor anlayacağin çöp

mehpal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2019
26
7
3
37
Bu tabletin chipseti omap4 dır. Ayrıca usb den sarj için resimdeki gibi tel çekip işaretli kısmına yanındaki
capasitörün aynısından boş yere lehimliyoruz.

Ekli dosyalar

• P_20190726_154121.jpg
    P_20190726_154121.jpg
    367.1 KB · Görüntüleme: 101

sezar61

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Haz 2020
2
0
1
31
Bu yazanları okudum tıpkı benim tabletimi anlatıyor arkadaş acaba bir sonuca varılabildi mi ben hala bulamadım maalesef

Moderatör tarafında düzenlendi:

kerim

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Şub 2017
1
0
1
44
Ne yaptıysam recovery moda geçmedi. Bilgisayara bağlayınca da bir tepki vermiyor. Çözüm bulan arkadaşlar paylaşım yaparsa çok memnun olurum.

fatsy

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2021
3
0
1
41
Merhabalar,
Bir tanıdığım bu tableti bana getirdi ve format atıp atamayacağımı sordu. Bende tabiki atabilirim dedim ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Bu forumda bu başlıktan tablet ile ilgili bilgi toplamaya başladım. Tabletin çipseti en büyük soru işaretiydi. Yaptığım bazı araştırma ve akıl yürütmeler sonucunda tabletin işlemcisinin Texas Instruments OMAP 4430 olduğunu keşfettim. Tabletin PDF kullanım kılavuzunda 1 GHz Cortex A9 işlemcisinin olduğu yazıyordu. Yaptığın Wikipedia aramasında OMAP 4430 işlemcisine ulaştım. Aslında tabletin anakartını paylaşan arkadaşlarda bir eksiklik yok. Tabletin anakartını elimize aldığımızda 2 adet Hynix çip görüyoruz. Bu tabletin işlemcisi nerede diye düşünüyorsunuz ister istemez. Aynı işlemciyi kullanan Kindle Fire'ın içinin açıldığı internetteki bir resimde gerçek ortaya çıkıyor. İşlemci RAM'in altında yer alıyor. Yani 1GB Hynix RAM'in altında işlemci var. Anakarta yandan dikkatli bakınca soldaki kare RAM çipinin çift katlı olduğu da anlaşılıyor.

Kindle Fire'daki OMAP 4430:

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Tabletin kısaca:
İşlemcisi;
Texas Instruments OMAP 4430
1 GB Hynix RAM & 32 GB Hynix ROM'u mevcut.

Bu bilgiler doğrultusunda tablete MEB ROM'u dışında başka bir ROM kurmak mümkün olabilir mi?