Yardım Vodafone Smart 4 Turbo IMEI Sorunu

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Arkadaşlar elimde bir tane vdf-890n model cihaz var. Bu cihazın imei tamirinin yapılması lazım. Elimde hem sigma box var hem de sırf bu cihazda kullanmak için UAT yazılım aracını aldım.Fakat IMEI tamirini yapılabilmesi için diag modun aktif hale gelmesi lazım.
Diag modu aktif hale getirmek için aşağıda yer alan adımları izledim.
  • Sigma box qualcomm mod üzerinden "diag mode enable". İşlemin başarılı bir şekilde gerçekleşmesine rağmen diag mode interface aktif olmadu
  • UAT tool üzerinden "diag mode enable" denedim. İşlem başarılı fakat pc üzerinde com port yine açılmadı.
  • Kod:
    adb shell 
    [*]su
    [*]setprop sys.usb.config diag,adb
    [*]
komutlarını uyguladım. Fakat işlem sonucu başarılı sonuç döndürmesine rağmen yine de com port olarak görmedi pc.

Yardımlarınızı bekliyorum.
Cihaz Alcatel'in ürettiği bir cihaz.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Arkadaşlar elimde bir tane vdf-890n model cihaz var. Bu cihazın imei tamirinin yapılması lazım. Elimde hem sigma box var hem de sırf bu cihazda kullanmak için UAT yazılım aracını aldım.Fakat IMEI tamirini yapılabilmesi için diag modun aktif hale gelmesi lazım.
Diag modu aktif hale getirmek için aşağıda yer alan adımları izledim.

• Sigma box qualcomm mod üzerinden "diag mode enable". İşlemin başarılı bir şekilde gerçekleşmesine rağmen diag mode interface aktif olmadu
    UAT tool üzerinden "diag mode enable" denedim. İşlem başarılı fakat pc üzerinde com port yine açılmadı.
    Kod:
    adb shell 
    su
    setprop sys.usb.config diag,adb
komutlarını uyguladım. Fakat işlem sonucu başarılı sonuç döndürmesine rağmen yine de com port olarak görmedi pc.

Yardımlarınızı bekliyorum.
Cihaz Alcatel'in ürettiği bir cihaz.

Uat tooldan denediniz mi yanılmıyorsam desteklediği cihazlar listesinde mevcut.

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
vol- + vol+ basılıyken bağlarsan com açık bağlanıyor diyebiliyorum ama emin değilim bi dene hocam.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss