Volar VLR-703 Açılmıyor

Yazdır

lordofscania

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Kas 2017
3
2
3
Merhaba,

Volar VLR-703 tabletimi açamıyorum, görüntü gelmiyor ancak tableti şarj aletine bağladığımda tablet ısınıyor, şarj oluyor yani.

Tableti düzeltmek için hard reset atamıyorum, yazılım tamamen çöktü. Rom atmak istediğimde ise bilgisayarım tableti görmüyor. Tablet Aygıt Yöneticisinde gözükmüyor. ADB Device, Phoenix Suit, Live Suit, RK Batch Tool işime yaramadı. Ne yapmalıyım / neyi yanlış yapıyorum?

İşletim Sistemim; Windows 8.1 (64 bit)

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba,

Volar VLR-703 tabletimi açamıyorum, görüntü gelmiyor ancak tableti şarj aletine bağladığımda tablet ısınıyor, şarj oluyor yani.

Tableti düzeltmek için hard reset atamıyorum, yazılım tamamen çöktü. Rom atmak istediğimde ise bilgisayarım tableti görmüyor. Tablet Aygıt Yöneticisinde gözükmüyor. ADB Device, Phoenix Suit, Live Suit, RK Batch Tool işime yaramadı. Ne yapmalıyım / neyi yanlış yapıyorum?

Cihazınız aygıt yöneticisinde nasıl gözüküyor?

lordofscania

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Kas 2017
3
2
3
Tableti takıp aygıt yöneticisinin resmini atarsanız bir bakalım.
Sanırım gerek kalmadı. Sorun büyük ihtimalle donanımsal. Tabletin arkasını açtım ve ısınan kısmın pil değil anakartın belli bir kısmı olduğunu farkettim ve bu ısınma normal bir ısınma değil (maalesef) . Diğer kısımlarda sıcaklık artışı yok. Bana anakart bozulmuş gibi geldi. Sanırım en doğrusu bir tamirciye götürmek.

İlgilendiğiniz için teşekkürler :)!

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Sanırım gerek kalmadı. Sorun büyük ihtimalle donanımsal. Tabletin arkasını açtım ve ısınan kısmın pil değil anakartın belli bir kısmı olduğunu farkettim ve bu ısınma normal bir ısınma değil (maalesef) . Diğer kısımlarda sıcaklık artışı yok. Bana anakart bozulmuş gibi geldi. Sanırım en doğrusu bir tamirciye götürmek.

İlgilendiğiniz için teşekkürler :)!
Rica ederim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba,

Forumumuzdaki yazılımları denemiş miydiniz?
Bazen yanlış yüklenen yazılımlarda aşırı ısınmaya neden olabiliyor.
Tabi bu ısınma çoğu zaman cihaza zarar veriyor ve cihaz kullanılmaz oluyor.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Şarjda ısındığına göre muhtemelen şarj entegresi göçüp gitti. Siz yine de anakartı dikkatlice sökün ve sıvı temas olasılığına karşın kutsal su (tiner )ile yıkayın.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar