WiFi Arıyor Hatası

• Konbuyu başlatan xcoll
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 6
  • Görüntüleme 1K

xcoll

Üye
Kayıtlı üye
26 Şub 2017
69
1
6
43
Tablette wifi açınca surekli arıyor hiç bulamıyor... wifinin yanındayım yıne bulunmuyor... biraz arastırdım hosts dosyadı sılınınce oluyor dedıler sıldım olmadı wifinin klasorundeki host sıldım yıne olmadı... ne yapabılırım acaba

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Tablette wifi açınca surekli arıyor hiç bulamıyor... wifinin yanındayım yıne bulunmuyor... biraz arastırdım hosts dosyadı sılınınce oluyor dedıler sıldım olmadı wifinin klasorundeki host sıldım yıne olmadı... ne yapabılırım acaba

Format atmayı deneyin.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Zaman zaman bu gibi sorunlar yaşanabiliyor.
Size öncelikle modeminizi yeniden başlatmanızı ve diğer cihazların WiFi bağlantısını görüp görmediğini kontrol etmenizi öneriyorum.
Tabii bu işlemi yaparken, tabletinizi de yeniden başlatmalısınız.
Şayet yine bağlantı kuramazsanız, cihazınıza yeniden yazılım yüklemesi yapmanız faydalı olacaktır.
Cihazınızın yazılımını edinebilirsiniz.
Root yetkisi verilmiş bazı cihazlarda, gerek Root yetkilerinin yanlış kullanımları gerekse,
Root erişimi sağlayan uygulamaların bazılarının yol açtığı karmaşalar bu gibi sorunlara neden olabiliyor.
Bütün bunlara rağmen yine WiFi bağlantısı kuramıyorsanız,
Cihazınızın donanım sorunları olabilir.
bulunan konuya yazdığım yorumları okumanız faydalı olacaktır.

xcoll

Üye
Kayıtlı üye
26 Şub 2017
69
1
6
43
Daha önce wifi açılıyor her ne olduysa açılmıyor bende sitesınden yenı rom yukledım... yine açılmadı rot yapıp hosts dosyasını sıldım yıne oladı bende wifi klasorune host dosyadınıda sıldım acaba ben wifi dostasını tamamen sılıp baska bır wifi dosyası yukleyemezmıyım tabi basıl

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Daha önce wifi açılıyor her ne olduysa açılmıyor bende sitesınden yenı rom yukledım... yine açılmadı rot yapıp hosts dosyasını sıldım yıne oladı bende wifi klasorune host dosyadınıda sıldım acaba ben wifi dostasını tamamen sılıp baska bır wifi dosyası yukleyemezmıyım tabi basıl

Anladığım kadarıyla cihazınızın WiFi'ı açılmıyor.
Eğer öyleyse, konu başlığını yanlış yazmışsınız.
Bu nedenle de, size farklı önerilerde bulundum.
Büyük olasılıkla sizin sorununuz donanım kaynaklı.
Size daha önce okumanızı önerdiğim konuya bakmamışsınız anlaşılan.
bulunan konuya yazdığım yorumları okumanız faydalı olacaktır.
Donanım kaynaklı WiFi sorunlarını yazılım yükleyerek veya yazılıma müdahale ederek çözemezsiniz.

xcoll

Üye
Kayıtlı üye
26 Şub 2017
69
1
6
43
Konuyu okudum ancak cihazı tamire goturdum bir kaç yere onlarda anlamıyor sanırım.. wifi anten lehimli bir sorun yok dıyorlar ... acaba tam olarak n yapmaları geekıyor

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Konuyu okudum ancak cihazı tamire goturdum bir kaç yere onlarda anlamıyor sanırım.. wifi anten lehimli bir sorun yok dıyorlar ... acaba tam olarak n yapmaları geekıyor

Anlasalar şaşardım zaten.
Tek yapabilecekleri şey WiFi antenine bakmak.
WiFi donanım bileşenini ölçebilecek kapasiteleri ve ekipmanları yoktur.
Daha önce başka bir konuda bahsettiğim gibi, WiFi ve Bluetooth özellikleri aynı bileşen üzerinden çalışmaktadır.
Donanım arızalarının söz konusu olduğu zamanlarda genellikle ikisi birden çalışmaz.
WiFi modülü değiştirilirse sorun çözülecektir.