Çözüldü Xiaomi Gece Modu - Karanlık Mod - Siyah Ekran - Koyu Tema Sorunu

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Xiaomi Gece Modu - Karanlık Mod - Siyah Ekran - Koyu Tema Sorunu

Xiaomi markalı bir cihaz kullanıyorsanız, yazılımdan kaynaklanan bir hata nedeni ile,
Google Widget'inin, Bildirim Paneli'nin, Arama, Rehber, Mesajlar ve diğer uygulamalardan bazılarının,
Zaman zaman anlamsız bir şekilde koyu moda geçtiğini görmüşsünüzdür.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Öncelikle bu hatanın neden oluştuğundan bahsedeyim,
Karanlık tema kullanan bir uygulama çalıştırdığınızda veya bazı uygulamalarda Gece Modu'nu aktif hale getirdiğinizde bu sorun yaşanıyor.
Örneğin, ben bu sorunu, uygulamasını çalıştırdığımda yaşıyorum.
Uygulamanın Gece Modu özelliği yok, lakin uygulama yapımcıları uygulamada karanlık tema kullanmışlar.
Ne zaman bu uygulamayı çalıştırsam, cihazım Gece Modu'na geçiyor.
uygulamasının ayarlar bölümünde, uygulamanın temasını değiştirebileceğim veya Gece Modu'nu açıp kapatabileceğim bir seçenek yok.
Bu nedenle de uygulamasını çalıştırdıktan sonra, cihazımı Gece Modu'nda kullanmak zorunda kalıyorum.

Siz de benim gibi cihazınızı bu şekilde kullanmak istemiyorsanız,
Hemen kolları sıvayıp araştırma yapmaya başlamışsınızdır.
İnternette bu sorunun çözümü ile ilgili bir çok öneri mevcut.
Örneğin, cihazınızı Gece Modu'na geçiren uygulamanın ayarlar bölümünden Gece Modu'nu kapatmak,
Cihazınızın Geliştirici Seçenekleri bölümünden cihazınızı Gece Modu'ndan çıkartmak, gibi...

Lakin, ya cihazınızı Gece Modu'na geçiren uygulamanın ayarlar bölümünde bende olduğu gibi Gece Modu'nu kapatmanız mümkün değilse?
Yahut, cihazınızın Geliştirici Seçenekleri bölümünden yine bende olduğu gibi Gece Modu ile ilgili bir ayar yoksa?

Bu sorunu en kolay şekilde şöyle çözebilirsiniz,
Cihazınıza Gece Modu özelliğini açıp kapatabileceğiniz bir uygulamaya yükleyip Gece Modu'nu kapatarak.
Ben bu işlem için kendime uygulamasını seçtim.
Siz dilerseniz farklı bir uygulama da kullanabilirsiniz.

uygulamasını cihazıma yükleyip uygulamanın ayarlar bölümünden Gece Modu'nu kapattığım zaman,
Cihazım Gece Modu'ndan çıkıyor.

zoprol

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Kas 2019
1
0
1
31
Redmi Note4 kullanıyorum. Aynı problem benim telefonumda var. bundle uygulamasını yükledim ama düzelmedi. Ayrıca dark mode uygulamasını yükleyip karanlık modu aktif etmiştim daha sonra telefona güncelleme geldi miu11 arayüzü geçtim. Daha sonra ne yaptimsa dark mode çıkmadim.:(

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Redmi Note4 kullanıyorum. Aynı problem benim telefonumda var. bundle uygulamasını yükledim ama düzelmedi. Ayrıca dark mode uygulamasını yükleyip karanlık modu aktif etmiştim daha sonra telefona güncelleme geldi miu11 arayüzü geçtim. Daha sonra ne yaptimsa dark mode çıkmadim.:(

Miui 11'in "Ayarlar/Ekran" bölümünde "Karanlık Mod" seçeneği var.
O kapalı değil mi?

.dlla

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Tem 2020
1
0
1
24
Aynı sorun bende de var. Note 9 pro kullanıyorum. Miui 11 var. ayarlar/ekran bölümünde Karanlık Mod kapalı olmasına rağmen telefon hala karanlık modda ne yaptım ne ettiysem düzeltemedim. Konu biraz eski ama cevaplarsanız sevinirim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Aynı sorun bende de var. Note 9 pro kullanıyorum. Miui 11 var. ayarlar/ekran bölümünde Karanlık Mod kapalı olmasına rağmen telefon hala karanlık modda ne yaptım ne ettiysem düzeltemedim. Konu biraz eski ama cevaplarsanız sevinirim.

Konuda önerdiğim yöntemi denediniz mi?