Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Ustam şimdi telefonuma imei atılmış yalniz mesaj geldi klonlu diye daha başlamadım bl açık içinde magic yüklü şuanda bir işlem yapmadim eski kullanmadigim samsung cihazimin imei atmak istiyorum bilgisayar mevcut
O zaman,
İlk mesajdaki 1 ve 3 nolu yazıdaki sürücüleri indirip kurun.
usb hata ayıklama açık değilse açın (4 ve 5 nolu yazılar)
ve 17 nolu adımdan 21 nolu adıma kadar (21 nolu adım hariç) işlemleri yapın.

26 adıma gelin ve düzenleyerek son adıma kadar işlemleri yaptığınızda sorun çözülecek.
Adımlara başlayın ve adımlarda takıldığınız bir nokta olursa haber verin, o vakit yardımcı olayım.
Kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Jacobersoy

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ara 2021
3
1
3
30
konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim.
İşlemleri sorunsuzca yaptım ama dün gelen mesajda imei klonlanmış vs kapatılacaktır dedi BTK. Bu nasıl olabiliyor evde 3 sene kullanılmamış bi telefonla yapmıştım imei işini . tekrar başka imei yapsam aynı sorunu yaşar mıyım ? İşlemlerden sonra root yetkisini kaldırmıştım sebebi bu mu?

• Beğen
Tepkiler: AeroKnight

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
İşlemleri sorunsuzca yaptım ama dün gelen mesajda imei klonlanmış vs kapatılacaktır dedi BTK. Bu nasıl olabiliyor evde 3 sene kullanılmamış bi telefonla yapmıştım imei işini . tekrar başka imei yapsam aynı sorunu yaşar mıyım ? İşlemlerden sonra root yetkisini kaldırmıştım sebebi bu mu?
Merhabalar,
Bir şekilde klonlanmış. O imei unutun artık.
Root işlemleri imei'yi klon yapmaz.
Yeni imei işlemi için,
Cihazı rootlayın ve 26.adımdan başlayarak işlemleri yapın.
Kolay gelsin.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com

İşin gerçeği, çoğu kaçak telefon getiren kişi veya kişiler, uzun süredir kullanılmayan IMEI bilgilerini bir şekilde tespit edip kullanabiliyorlar.
Ayrıca, BTK istese, kimseye IMEI değişmiş cihaz kullandırmaz.
Sonuçta IMEI hangi cihaza ait ve IMEI en son hangi cihazda kullanılmış hepsi tespit edilebiliyor.
Lakin burada biraz gevşeklik var ki, bu da IMEI değişimi yapanların işine geliyor.

Jacobersoy

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ara 2021
3
1
3
30
İşin gerçeği, çoğu kaçak telefon getiren kişi veya kişiler, uzun süredir kullanılmayan IMEI bilgilerini bir şekilde tespit edip kullanabiliyorlar.
Ayrıca, BTK istese, kimseye IMEI değişmiş cihaz kullandırmaz.
Sonuçta IMEI hangi cihaza ait ve IMEI en son hangi cihazda kullanılmış hepsi tespit edilebiliyor.
Lakin burada biraz gevşeklik var ki, bu da IMEI değişimi yapanların işine geliyor.
Teşekkür ederim başka telefon vardı şimdi onu deniyecem :)

khlaim

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ocak 2019
3
0
1
37
ustalar selamlar, benim bir Mi Note 10 cihazım var imei onarımı yaptırdım telefoncuda, cihazın şuan modem dosyasının bozuk olduğuna 100 de 100 eminim, kendi kendine wifi aç kapa yapıyor sürekli mobil şebeke gidip geliyor, hem wifi hem mobil internet çok yavaş vs. bir sürü sıkıntı yaşıyorum.
Buradaki anlatım anladığım kadarıyla benim cihazımda da uygulanabilir. Sorum şu,
1 - Benim cihazıma uygun orjinal temiz ellenmemiş QCN dosyası nasıl bulurum?
2- Bu anlatımdaki yöntem ile baştan aşağı yükleme yaptıktan sonra (henüz öğrenmedim ama) bootloader kilidini kapatsam cihazım imei siler mi? bir çok banka vs. uygulama cihazım rootlu olduğu için kısıtlı özelliklerle çalışıyor bundan kurtulmak istiyorum.

Teşekkürler.

flavio

Üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2017
89
9
8
47
ustalar selamlar, benim bir Mi Note 10 cihazım var imei onarımı yaptırdım telefoncuda, cihazın şuan modem dosyasının bozuk olduğuna 100 de 100 eminim, kendi kendine wifi aç kapa yapıyor sürekli mobil şebeke gidip geliyor, hem wifi hem mobil internet çok yavaş vs. bir sürü sıkıntı yaşıyorum.
Buradaki anlatım anladığım kadarıyla benim cihazımda da uygulanabilir. Sorum şu,
2- Bu anlatımdaki yöntem ile baştan aşağı yükleme yaptıktan sonra (henüz öğrenmedim ama) bootloader kilidini kapatsam cihazım imei siler mi? bir çok banka vs. uygulama cihazım rootlu olduğu için kısıtlı özelliklerle çalışıyor bundan kurtulmak istiyorum.

Teşekkürler.

Root kaldırmak için bl kilitlemenize gerek yok, bl kilitlerseniz ileride şebeke sorunu yeniden çıkma durumunda başınız ağrır. Bl açık kalmasının hiçbir mahsuru yok.

Onarım yaptırdığınız yer ORJ qcn kullandı ise şebeke sorunu çıkmayacaktır. Modem dosyası ile qcn farklıdır. Doğru işlem yapmak için biraz daha araştırıp öyle devam edin.

khlaim

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ocak 2019
3
0
1
37
Root kaldırmak için bl kilitlemenize gerek yok, bl kilitlerseniz ileride şebeke sorunu yeniden çıkma durumunda başınız ağrır. Bl açık kalmasının hiçbir mahsuru yok.

Onarım yaptırdığınız yer ORJ qcn kullandı ise şebeke sorunu çıkmayacaktır. Modem dosyası ile qcn farklıdır. Doğru işlem yapmak için biraz daha araştırıp öyle devam edin.
şunu biliyorum, benim cihazım daha önce rootlu idi yanlışlıkla factory reset yapıldı IMEI uçtu, bunun üzerine yükleme yapan arkadaş ben buna bir IMEI atayım tamamdır dedi. en son yaptığı işlemin detayını bilmiyorum ama yaşadığım sorun sabit

flavio

Üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2017
89
9
8
47
şunu biliyorum, benim cihazım daha önce rootlu idi yanlışlıkla factory reset yapıldı IMEI uçtu, bunun üzerine yükleme yapan arkadaş ben buna bir IMEI atayım tamamdır dedi. en son yaptığı işlemin detayını bilmiyorum ama yaşadığım sorun sabit
Factory reset ile bu cihazın (mi 10t ve mi 10t Pro) imei silinmez, bir eksiklik ya da yanlışlık var gibi.

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44

Teşekkürler.
Merhabalar,
Yazınızda mi note 10 cihazınızla ilgili problemi dile getirmişsiniz. Buradaki anlatım mi10t - mi10t pro'ya aittir.
flavio'nun da belittiği üzere, mi10t - 10t pro cihaza tamir işlemi uygulandıktan sonra imei uçma sorunu olmaz.
Mi10t - 10t pro telefonunuz varsa rahatlıkla uygulayabilir ve telefonunuzu kullanabilirsiniz.
Mi note 10 ile ilgili probleme gelirsek,
Sorun qcn yazılırken qpst yerine qfil ile yazılmış olma ihtimali yüksek.
takip edip, işlemi yaptıktan sonra yorumlarsan sevinirim.
Kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

DrAvengers

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Haz 2017
6
1
3
28
Gaziantep
merhaba diag portu ekranına kadar sorunsuz geldim ancak aygıt yöneticisinde telefonun driverlarını bir türlü bulamadım

omer8181

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Mar 2022
4
0
1
38
konu için çok teşekkürler. ben de dün akşam bu rehberle repair yaptım. işlem sorunsuzdu. pixel experience android 12 yükleyip magisk attım, yine sorunsuz çalışıyordu ta ki magiskten bir modül yükleyene kadar. modülü yükleyince telefona loop'a girdi. ben de twrp'den elimle sildim, telefon açıldı fakat bu sefer de sim kartı görmemeye başladı. magisk'i kaldırdım, dolayısıyla twrp de gitti fakat sim kart gözükmüyor yine. imei sim2 de duruyor, sıfırlanmamış yani. sorun android 12 mi yoksa farklı bir şey mi anlamadım. böyle bilinen bir sorun var mı acaba?

edit: twrp ile sıfırlayıp baştan kurulum yapınca düzeldi. acaba neden kaynaklandı?

Son düzenleme:

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
konu için çok teşekkürler. ben de dün akşam bu rehberle repair yaptım. işlem sorunsuzdu. pixel experience android 12 yükleyip magisk attım, yine sorunsuz çalışıyordu ta ki magiskten bir modül yükleyene kadar. modülü yükleyince telefona loop'a girdi. ben de twrp'den elimle sildim, telefon açıldı fakat bu sefer de sim kartı görmemeye başladı. magisk'i kaldırdım, dolayısıyla twrp de gitti fakat sim kart gözükmüyor yine. imei sim2 de duruyor, sıfırlanmamış yani. sorun android 12 mi yoksa farklı bir şey mi anlamadım. böyle bilinen bir sorun var mı acaba?
Cihazınızda yalnızca acil aramalar mı yaziyor veya Hizmet yokmu yaziyor.

omer8181

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Mar 2022
4
0
1
38
Cihazınızda yalnızca acil aramalar mı yaziyor veya Hizmet yokmu yaziyor.
Evet sim kartı takılı değil diye görmüyordu. Sorunu tespit edip çözdüm. Magisk son sürümündeki zygisk yol açıyormuş. Bankacılık uygulamaları için magisk hide yerine kullanmak istemiştim. Sıfırdan magisk hide ın olduğu son sürüm olan v23 ü kurdum sorun düzeldi. Hem uygulamalar rootu görmüyor hem de hat sorunsuz.