Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
Evet sim kartı takılı değil diye görmüyordu. Sorunu tespit edip çözdüm. Magisk son sürümündeki zygisk yol açıyormuş. Bankacılık uygulamaları için magisk hide yerine kullanmak istemiştim. Sıfırdan magisk hide ın olduğu son sürüm olan v23 ü kurdum sorun düzeldi. Hem uygulamalar rootu görmüyor hem de hat sorunsuz.
Geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: omer8181

ahmetatici

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Ocak 2022
5
2
3
40
öncelikle paylaşım için tşkler. telefonun portlarını bir türlü acamadım arkadaşlar. yapmadığım kalmadı. win 10 kullanıyorum. cihaz mi 10t pro yazılımmiui 13.0.1 vietsub. cihazı fastboot ta görüyor. twpr ileefs yedğini aldım. magisk son sürümü ile yetkiyi verdim. setprop sys.usb.config diag,diag_mdm,adb komutu ile cihaz driveri Redmi K30S Ultra ile görüyor ama M2007J3SI olarak gelmiyor hic. driverları silip terkar kurdum olmadı. port değiştridim yine olmadı. win10 formatlayıp sıfırdın işlemleri denedim yine olmadı

• Beğen
Tepkiler: levader

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Merhabalar,
Bilgisayarınızda yönetici olarak bir CMD açın.
Kod:
bcdedit /set TESTSIGNING ON
yazıp bilgisayarı açıp kapattıktan sonra
teamviewer bilgilerinizi paylaşın yardımcı olayım.

ahmetatici

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Ocak 2022
5
2
3
40
Merhabalar,
Bilgisayarınızda yönetici olarak bir CMD açın.
Kod:
yazıp bilgisayarı açıp kapattıktan sonra
teamviewer bilgilerinizi paylaşın yardımcı olayım.
hocam çok teşekkür ederim yardımın için. Allah razı olsun. büyük paylaşım gerçekten

• Beğen
Tepkiler: toricelli

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Arkadaşın sorununu çözdük.
Gözlemlediğim kadarıyla sorun sınama modunda. Bu sebeple işlem yapmadan önce,
Kod:
bu kod ile sınama modunu açıp bilgisayarı açıp kapatıyoruz.
İşimiz bittikten sonra
Kod:
bcdedit /set TESTSIGNING OFF
yazarak sınama modunu kapatıyoruz.
Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: flavio

oysaki

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Nis 2022
1
1
3
46
Bu kadar güzel, tane tane anlatım da ne bileyim... Sizi tebrik ediyorum, emekleriniz için çok teşekkür ederim. Biraz bilgisayar bilgisi olan rahatlıkla yapar.

• Beğen

milliyetcibeg

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 May 2022
3
0
1
23
Hocam merhabalar burada anlatılan şekilde imei repair işlemini yapmıştım ancak cihazımın imei uçtu ve şebeke gitti yardımcı olabilir misiniz ?

Cihazım Mi 10T

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Hocam merhabalar burada anlatılan şekilde imei repair işlemini yapmıştım ancak cihazımın imei uçtu ve şebeke gitti yardımcı olabilir misiniz ?

Cihazım Mi 10T
Merhabalar,
İmei uçmadan önce ne gibi bir işlem yaptınız? (hard reset, custom rom yükleme, uygulama yükleme vs)
Bu cihazda imei uçmasıyla ilk defa karşılaştım.
Elinizde düzenlenmiş qcn var ise, 29.adımdan itibaren tekrar bir işlem yapabilir misin?
Yine olmazsa uzaktan yardımcı olayım.

Son düzenleme:

milliyetcibeg

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 May 2022
3
0
1
23
Herhangi bir işlem gerçekleştirmedim hocam.
Elimde daha önce düzenlenmiş qcn var ancak 29. adımdan itibaren işlem yapmaya çalıştığımda device unauthorized şeklinde hata almaktayım.
Ayrıca Root'un gittiğini farkettim. Rica etsem uzaktan yardımcı olabilir misiniz ?

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Herhangi bir işlem gerçekleştirmedim hocam.
Elimde daha önce düzenlenmiş qcn var ancak 29. adımdan itibaren işlem yapmaya çalıştığımda device unauthorized şeklinde hata almaktayım.
Ayrıca Root'un gittiğini farkettim. Rica etsem uzaktan yardımcı olabilir misiniz ?
Malesef hiçbir uğraş gösterilmeksizin yardımcı ol taleplerine olumsuz yanıt veriyorum. Buna rağmen yapmak istemezseniz yönetici Soulfly ücretli teknik destek verebilir.
Kendiniz yapmak isterseniz,
Söz konusu hatanın cihazın rootsuz olduğunu gösterdiği, cihaza twrp üzerinden magisk kurduktan sonra 29 adımdan itibaren işlemleri yaptığınızda sorunun çözüleceğini söylemek isterim.
Uğraşmanıza rağmen yapamadıysanız, ne hata aldığınızı da belirterek yazın, bu durumda uzaktan bağlantı ile yardımcı olayım.
Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: flavio

milliyetcibeg

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 May 2022
3
0
1
23
@toricelli hocam tekrar merhabalar,
Tüm işlemleri sonunda gerçekleştirebildim ancak şebeke gelmedi sebebi ne olabilir acaba ?
IMEI no görünüyor ancak şebeke görünmüyor herhangi bir hata ile de karşılaşmadım işlem sırasında.

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
@toricelli hocam tekrar merhabalar,
Tüm işlemleri sonunda gerçekleştirebildim ancak şebeke gelmedi sebebi ne olabilir acaba ?
IMEI no görünüyor ancak şebeke görünmüyor herhangi bir hata ile de karşılaşmadım işlem sırasında.
Değerli arkadaşım, şebeke gelmemesi imei ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Elinde başka bir imei varsa onunla deneyebilir misin?
Birde EEA, Global ya da endonezya rom yükleyip bir kontrol edebilir misin?
Bir arkadaşıma tuşlu telefon imeisi yapmıştım, 4.5g görmüştük.
Başka bir imei ile deneyip sonucu buraya yazabilirsen memnun olurum. Ona göre bir araştırma yapıp çözüm yolu bulmaya çalışalım.

yakın arkadaşımın 2 tane mi10t pro, 2 tane redmi note 9 pro, kızımın mi11 lite telefonu ile burada çözüm bulamayan bir çok arkadaşın imei tamirini yaptım, ilk defa sizin şebeke sorununuza denk geldim. Var bir gariplik. Yukarıda anlattığım farklı bir imei ya da rom değişikliği yapıp bilgi verirsen sevinirim.
Olmazsa uzaktan bağlanıp birlikte baştan repair yapalım. Belki qcn dosyasında bir hata olabilir.
Kolay gelsin.

fuicoi

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 May 2022
2
1
3
53
Bootloader açıldıktan sonra deneyeceğim. Rehber paylaşımı için çok çok teşekkürler.

Secaytraz

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Ocak 2022
3
0
1
36
Merhaba iyi akşamlar forumdan birinden yardımda bulunmasını istedim adı Mustafa nick hatırlamıyorum. Ama uzaktan bağlantı yaptı ve en son gelip ücret istedi hayır ücret istese baştan belirtse durumu anlayışlı insanız ama yaptığı yanlıştı parasını attım kartına ve 2 ay içinde attığı her IMEI 10 gün sonra klon diye mesaj gelip kapansın hallederiz dedi 1 defa halletti şimdide gelmiş yok her ay klon olursa para vereceksin 100 TL diyor bide yüzsüz sanki ben klon olsun uğraşayım isterim .lütfen arkadaşlar bilgisayar var destek olup mi10t oto telime IMEI repair yapabilecek biri varsa tw ile bana yazsın .

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
Merhaba iyi akşamlar forumdan birinden yardımda bulunmasını istedim adı Mustafa nick hatırlamıyorum. Ama uzaktan bağlantı yaptı ve en son gelip ücret istedi hayır ücret istese baştan belirtse durumu anlayışlı insanız ama yaptığı yanlıştı parasını attım kartına ve 2 ay içinde attığı her IMEI 10 gün sonra klon diye mesaj gelip kapansın hallederiz dedi 1 defa halletti şimdide gelmiş yok her ay klon olursa para vereceksin 100 TL diyor bide yüzsüz sanki ben klon olsun uğraşayım isterim .lütfen arkadaşlar bilgisayar var destek olup mi10t oto telime IMEI repair yapabilecek biri varsa tw ile bana yazsın .

fuicoi

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 May 2022
2
1
3
53
Merhaba, eline sağlık. Paylaşım için çok teşekkürler.
Karşılaştığım ve takıldığım bir ik i noktadan bahsetmek istiyorum

1. Fastboot da twrp yüklemede, ADB driver hatalı yüklendiği için, Aygıt Yöneticisinde telefon doğru olarak görünmez ise, "fastboot devices" komutu çalışmıyor. Bu durumu çözmek içi MiFlash Suit yüklerseniz Driverleri hemen doğru olarak tanıyor.

2. Android sürümü 11 ve üzeri olanlar (Sanrım mui 12.* ve üzeri sürümü) Magisk v23.0.zip yüklesinler. Yalnız Github sitesinden indrilen Magisk 23.0.zip dosyasının içeriği twrp den flash'lamaya uygun değil. Aynı siteden Magisk v23.0.apk dosyasını indirip, dosya uzuntısını apk yerine zip yazarak düzeltipi o dosyayı twrp'den flashlamak için kullanmak gerekiyor.

Son düzenleme:
  • Beğen