Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Yazdır

ks_company

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Mar 2021
1
0
1
43
@toricelli
Bu ayrıntılı anlatım için teşekkür ederim. 24'üncü ve 35'inci maddelerdeki sorunları bende yaşadım. Yorumlar da bu konularda sorun çözümüne yönelik bilgilendirme yapan arkadaşlara da teşekkürler.
"Bu aşamadan sonra internetten güncel global sürüm indirip miflash programıyla temiz kurulum yaptım." demiş yazıyı hazırlayan arkadaş.
* Yeni global sürüm yüklemeye gerek var mı? Ne faydası olur?
* Rom yüklemeden telefon güncellemesinin açık olmasının sakıncası olur mu? Güncelleme alır mı?

Son düzenleme:

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
@toricelli
Bu ayrıntılı anlatım için teşekkür ederim. 24'üncü ve 35'inci maddelerdeki sorunları bende yaşadım. Yorumlar da bu konularda sorun çözümüne yönelik bilgilendirme yapan arkadaşlara da teşekkürler.
"Bu aşamadan sonra internetten güncel global sürüm indirip miflash programıyla temiz kurulum yaptım." demiş yazıyı hazırlayan arkadaş.
* Yeni global sürüm yüklemeye gerek var mı? Ne faydası olur?
* Rom yüklemeden telefon güncellemesinin açık olmasının sakıncası olur mu? Güncelleme alır mı?
Merhabalar,
Yüklemeye gerek yok. Ben işlemi tamamladıktan sonra güncellemek istemiştim. Bu tamamen keyfe mahsus bir şey.
Güncellemeden kullanabilirsiniz.

macalik

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Mar 2021
2
1
3
48
Elinize, emeğinize sağlık. Sonuç başarılı. Ancak şimdi miflash ile aynı romu kurarak bootloader'ı kapatmak istediğimde miflash hata veriyor. Miflash'ın son sürümü ile işlem yapıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Elinize, emeğinize sağlık. Sonuç başarılı. Ancak şimdi miflash ile aynı romu kurarak bootloader'ı kapatmak istediğimde miflash hata veriyor. Miflash'ın son sürümü ile işlem yapıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
miflash'ı ve yazacağınız rom'da türkçe karakter, uzun uzadıya dosya adı falan olmasın.
miflash ile romu C bölümüne atın ve yazdırmayı deneyin.
İşletim sistemi 64 bit ise ona uygun flash programını kullanarak tekrar deneyin.

macalik

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Mar 2021
2
1
3
48
Miflash farklı versiyon, USB kablo değişikliği alternatiflerinden sonra, yükleme işlemi sonuçlandı. Duyarlılığınızdan dolayı tekrar teşekkür ederim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: toricelli

Master_s

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Şub 2021
6
5
3
44
Çok teşekkürler. Arkadaşım uyguladı ve başarılı oldu. Sadece bir sorum alacaktı. TWRP Wipe oradan Advance Wipe kısmında neden System seçeneği yok bilgisi olan var mı? Mi 10 T pro

Master_s

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Şub 2021
6
5
3
44
qcn çekmek istediğimde hata veriyor qpst ise "qpst disk error while writing to file" hatası veriyor. Sorun nedendir reis?

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Bu tür hata alan arkadaşlar "SDX55M" portunu seçememiştir. Pencere açıkken Üstteki "Port:" başlığının karşısındaki "Browse" butonuna tıklayın. Açılan pencerden altta bulunan portu seçin. Bir daha hata almazsınız. Yani "SDX55M" olan portu seçmelisiniz.

Son düzenleme:

Master_s

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Şub 2021
6
5
3
44
hocam kolay gelsin ben twrpyi yükledim sonra backup tekrar başlatınca twrp gitti ve yeniden kurayım dedim ama pc de fastbootflash devices yazınca telefonu görmüyor driverları tekarar kurdum denedim olmadı nedeni ne olabilir yardımcı olur musunuz
Hocam büyük ihtimalle Telefon Ayarlarında "GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ > USB HATA AYIKLAMA" aktif olmayabilir. Bir sorunda bilgisayarda USB 2.0 portuna kablonuzu takmamak olabilir.

Son düzenleme:

entity47

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Eyl 2020
1
0
1
34
Üstat öncelikle emeğin için teşekkür ederim. Bu konu hiçbir yerde yok. Takıldığım bir sorun var, belkide cihazın sürümü ile alakalıdır "12.0.13.0(QJDEUXM)" Sürüm yüklü ve 23. madde de geçen qcn backup alma kısmında aşağıdaki hatayı alıyorum. Sizce sorun nedendir?
mavi yanan browseden yine port seç

yunii

Yeni üye
Yasaklı üye
19 Şub 2021
11
1
3
32
hocam herseyi yazılan gibi yapdım hat geldi internete baglanıyorda sadece h+ cekiyor nasıl duzeltebilirim bilen var mı

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
hocam herseyi yazılan gibi yapdım hat geldi internete baglanıyorda sadece h+ cekiyor nasıl duzeltebilirim bilen var mı
Ayarlar - sim katlar mobil ağlar - sim 2 üstüne tıkladıktan sonra - tercih edilen ağ türü bölümünde 4,5 g seçili ise sıkıntı yok. Muhtemelen 4,5g çekmeyen bir yerde olabilirsiniz. Düzelmiyorsa kullandığınız imei forumdaki bazı arkadaşların yazılarından yaptığım çıkarıma göre eski tip interneti olmayan tuşlu telefon imeisi ise operatör kaynaklı h+ 3g hızı veriliyor olabilir.
İlk işlem sonrası çözüm olmadıysa, başka bir akıllı telefon imeisi ile deneme yapıp sonucu buraya yazarsanız bizde bilgilenmiş oluruz.
Birde benim kullanıdığım rom EEA. Kullandığınız romu bilemiyorum; ama belki farklı ve güncel bir romda sorunu çözebilir.

yunii

Yeni üye
Yasaklı üye
19 Şub 2021
11
1
3
32
Ayarlar - sim katlar mobil ağlar - sim 2 üstüne tıkladıktan sonra - tercih edilen ağ türü bölümünde 4,5 g seçili ise sıkıntı yok. Muhtemelen 4,5g çekmeyen bir yerde olabilirsiniz. Düzelmiyorsa kullandığınız imei forumdaki bazı arkadaşların yazılarından yaptığım çıkarıma göre eski tip interneti olmayan tuşlu telefon imeisi ise operatör kaynaklı h+ 3g hızı veriliyor olabilir.
İlk işlem sonrası çözüm olmadıysa, başka bir akıllı telefon imeisi ile deneme yapıp sonucu buraya yazarsanız bizde bilgilenmiş oluruz.
Birde benim kullanıdığım rom EEA. Kullandığınız romu bilemiyorum; ama belki farklı ve güncel bir romda sorunu çözebilir.
hocam teşekkür ederim cevapladığınız için takılı hat eski 4.5g destegi olmayan sim kart ondan oldugunu düsünüyorum baska hat deneme imkanım olmadı ne yazıkki

• Beğen
Tepkiler: toricelli

mehmetgul07

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Nis 2021
2
0
1
33
merhaba iyi geceler ben dia port komutunu verdikten sonra şöyle bi hata alıyorum setprop: failed to set property 'sys.usb.config' to 'diag,diag_mdm,adb' ve dolayısıyla gerisi olmuyor