Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Yazdır

ademacar

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ocak 2021
4
1
3
33
Üstat öncelikle emeğin için teşekkür ederim. Bu konu hiçbir yerde yok. Takıldığım bir sorun var, belkide cihazın sürümü ile alakalıdır "12.0.13.0(QJDEUXM)" Sürüm yüklü ve 23. madde de geçen qcn backup alma kısmında aşağıdaki hatayı alıyorum. Sizce sorun nedendir?
Hocam efs yedeğini dediğiniz gibi kodlarla almayıp twrp üzerinden backup tan alsak sıkıntı olur mu

Babürx

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 May 2021
11
0
1
31
Uğraştım biraz port falan açamadım maalesef bıraktım konuya hakim birisi olmadan zor

fanetsa16

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 May 2021
6
2
3
26
Hocam allah razı olsun 3 5 saat uğraştık sonunda yaptık çok teşekkür ederim yardımınız için

• Beğen
Tepkiler: toricelli

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Hocam allah razı olsun 3 5 saat uğraştık sonunda yaptık çok teşekkür ederim yardımınız için
Rica ederim.
Şimdi yaptığımız çalışmadaki gördüğüm ve yapacak arkadaşlara rehber olması amacıyla tespitler;
1- QPST uygulamasında com'lar gelip gidiyorsa, QPST uygulamasını ve sürücüleri silip yeniden kurulum yapalım.
2- Sürücüleri aygıt yöneticisinden yüklerken mutlaka 1.mesajdaki doğru sürücüyü kurduğumuzdan emin olalım.
3- QPST uygulamasında ve sonrasında kullanılacak olan QFİL uygulamasında SDX55M isimli telefon bölümü olan COM PORT'u seçelim.
4- SDX55M'nin bulunduğu telefon harici diğer porta da İMEİ yazılabiliyor, İMEİ cihazda görünüyor; ancak şebeke gelmiyor. Buna dikkat edelim.
5- Bir de etkisi var mı tam kestiremedim; ama öyle bir his oluştu :) Cihazın sürümü Android 10 olmalı.

@Babürx comportlar gelmiyor ise sürücü yüklemede bir hata oluyor olabilir. Lütfen QPST ve sürücüleri silip tekrar geri kur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: fanetsa16

Babürx

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 May 2021
11
0
1
31
Rica ederim.
Şimdi yaptığımız çalışmadaki gördüğüm ve yapacak arkadaşlara rehber olması amacıyla tespitler;
1- QPST uygulamasında com'lar gelip gidiyorsa, QPST uygulamasını ve sürücüleri silip yeniden kurulum yapalım.
2- Sürücüleri aygıt yöneticisinden yüklerken mutlaka 1.mesajdaki doğru sürücüyü kurduğumuzdan emin olalım.
3- QPST uygulamasında ve sonrasında kullanılacak olan QFİL uygulamasında SDX55M isimli telefon bölümü olan COM PORT'u seçelim.
4- SDX55M'nin bulunduğu telefon harici diğer porta da İMEİ yazılabiliyor, İMEİ cihazda görünüyor; ancak şebeke gelmiyor. Buna dikkat edelim.
5- Bir de etkisi var mı tam kestiremedim; ama öyle bir his oluştu :) Cihazın sürümü Android 10 olmalı.

@Babürx comportlar gelmiyor ise sürücü yüklemede bir hata oluyor olabilir. Lütfen QPST ve sürücüleri silip tekrar geri kur.
Hocam bana yardımcı olur musunuz

Puruva

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Nis 2021
5
1
3
42
merhabalar,efs yedegini,qcn yedeğini aldım,değiştirdiğim qcn dosyasını yukleyemiyorum, herseyi yaptım en son asamada 35 te kaldım, portlar gorunmuyor qfill den yükleyemiyorum,sdx55m cıklmıyor yardımcı olabilirmisiniz,telefonda wifi gitti simler gitti,acılınca dııııt ses geliyor

Son düzenleme:

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
merhabalar,efs yedegini,qcn yedeğini aldım,değiştirdiğim qcn dosyasını yukleyemiyorum, herseyi yaptım en son asamada 35 te kaldım, portlar gorunmuyor qfill den yükleyemiyorum,sdx55m cıklmıyor yardımcı olabilirmisiniz,telefonda wifi gitti simler gitti,acılınca dııııt ses geliyor
teamviewer id şifre verin yardımcı olalım