Xiaomi Mi 9T Pro & Xiaomi Redmi K20 Pro IMEI Repair QCN

Meta başlık: Xiaomi Mi 9T Pro & Xiaomi Redmi K20 Pro IMEI Repair QCN

Meta açıklama: Xiaomi Mi 9T Pro & Xiaomi Redmi K20 Pro IMEI Repair QCN

emrahky

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 May 2020
5
0
1
31
Arkadaşlar Bu işlemi yapmadan önce bana ulaşın kendi qcn atmayı anlatayım hemde bankada orijinal qcn lazım yoksa modem dediğimi bağlantı azalıyor. Ban mesaj atın

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
Arkadaşlar Bu işlemi yapmadan önce bana ulaşın kendi qcn atmayı anlatayım hemde bankada orijinal qcn lazım yoksa modem dediğimi bağlantı azalıyor. Ban mesaj atın
Sizin derdiniz nedir?
Her konunun altında aynı yazıları yazıp durmuşsunuz?

bgulmez

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 May 2020
2
0
1
29
merhaba hocam. mi 9t pro için aşağıdaki adımları izledim.
1- QPST tool ile qcn yedeği aldım.
2- TWRP den senin komutlar ile efsyi sildim
3-TWRP den wipe dalvik/cache/data yaptım
4-cihaz yeniden acildi. kurulum vs yaptım
5-root işlemi için yeniden twrpden magisk yukledim
6-yeniden adb den diag moda geçiş yaptım
7- yedek aldıgım qcn inin içindeki 2. imei bulup yeni imei ile değiştirdim. (ultra edit ile) (burada mı bir hatamız var imei 1 e dokunmadık cunku)
8- yeni oluşturdugum qcn i önce QFIL ile restore ettim sonrada QPST tool software download kısmından restore ettim.
9- cihazı yeniden baslattım.

tüm bu adımları yaptıktan sonra cihaz sürekli olarak twrp ye atmaya basladı. twrpden esf yedegi yukleyince cihaz geri açılıyor orjinal imei ile
bu adımlarda nerde hata var hata yoksa kullanıdıgımız romdan kaynaklı olabilir mi ? siz hangi romu kullanıyorsunuz ? bizde ki ANDROİD 9 MI UI 10 global rom

teşekkürler

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
merhaba hocam. mi 9t pro için aşağıdaki adımları izledim.
1- QPST tool ile qcn yedeği aldım.
2- TWRP den senin komutlar ile efsyi sildim
3-TWRP den wipe dalvik/cache/data yaptım
4-cihaz yeniden acildi. kurulum vs yaptım
5-root işlemi için yeniden twrpden magisk yukledim
6-yeniden adb den diag moda geçiş yaptım
7- yedek aldıgım qcn inin içindeki 2. imei bulup yeni imei ile değiştirdim. (ultra edit ile) (burada mı bir hatamız var imei 1 e dokunmadık cunku)
8- yeni oluşturdugum qcn i önce QFIL ile restore ettim sonrada QPST tool software download kısmından restore ettim.
9- cihazı yeniden baslattım.

tüm bu adımları yaptıktan sonra cihaz sürekli olarak twrp ye atmaya basladı. twrpden esf yedegi yukleyince cihaz geri açılıyor orjinal imei ile
bu adımlarda nerde hata var hata yoksa kullanıdıgımız romdan kaynaklı olabilir mi ? siz hangi romu kullanıyorsunuz ? bizde ki ANDROİD 9 MI UI 10 global rom

teşekkürler
Sizin yedek aldığınız qcn sorunlu.
ENG Qcn ile yapmanız gerekiyor.

bgulmez

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 May 2020
2
0
1
29
anladım eng qcn ile denyeceğim fakat onun içinde 08 3A ile başlayan 4 satır var. 4 satırın ilki mi değişecek yoksa 08 3A ile başlayan tüm satırları mı ? daha önceden sorulmuş ama tam anlayamadım.

edit: sadece ilkini düzeltmek yetiyormuş. sizin eklediğiniz eng qcn'i duzenleyip deneyince oldu. hocam çok teşekkürler yardımların için düzgün bir şekilde çalıştı cihaz.

Son düzenleme:

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
anladım eng qcn ile denyeceğim fakat onun içinde 08 3A ile başlayan 4 satır var. 4 satırın ilki mi değişecek yoksa 08 3A ile başlayan tüm satırları mı ? daha önceden sorulmuş ama tam anlayamadım.

edit: sadece ilkini düzeltmek yetiyormuş. sizin eklediğiniz eng qcn'i duzenleyip deneyince oldu. hocam çok teşekkürler yardımların için düzgün bir şekilde çalıştı cihaz.
:rica:

caglar040

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Haz 2020
1
0
1
46
Tüm forum dostlarına selamlar, tüm babalarımızın ve baba adaylarının babalar gününü kutlarım...

Şimdi soruma gelecek olursam, iki gündür gözüme uyku girmedi. Denilenlerin her birini harfiyen yapmama rağmen bir türlü işlemde başarı sağlayamadım. Şöyle özetleyecek olursam, acaba nerede hata yapıyorum?

1. TWRP'den silme kodlarının hepsini doğru tek tek giriyorum. Telefonu başlattığımda *kare06kare ile İMEİ gözükmüyor, siliniyor. AMA telefonun seri numarası gözüküyor. Bu normal gibi geldi bana ama bu bir hata mıdır?

2. Bu QNC denilen dosya bende zaten hatalı olduğunu düşündüğümden (hat gitmesi, arayanın bana ulaşamaması, band20 nin olmaması, hızlı pil tüketimi vb.) kendi yedeğimden değil de, internetten bulduğum qnc (Redmi K20 Pro & Mi 9T Pro Enginner.qnc gibi) üzerine (jjaQcnBuilder ile, IMEI QCN Tool ile) yeniden yazdırıp QFİL programı ile geri yükleme yapıyorum. (Muhtemelen burada bir şeyler oluyor, çözemedim;( )

3. Telefonu yeniden açıp IMEI'yi kontrol ettiğimde IMEI yerinde başka numaralar gözüküyor, HEX-DEX gibi bir şeyler. IMEI kısmı boş yani. Doğal olarak hat hiç gelmiyor.

4. Baş kısımlarda 08 3A ile bazı işlemler var ve ben onları bir türlü çözemedim, eğer sorunum bu ise sizce ne yapmalıyım, yardımınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim...

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
Tüm forum dostlarına selamlar, tüm babalarımızın ve baba adaylarının babalar gününü kutlarım...

Şimdi soruma gelecek olursam, iki gündür gözüme uyku girmedi. Denilenlerin her birini harfiyen yapmama rağmen bir türlü işlemde başarı sağlayamadım. Şöyle özetleyecek olursam, acaba nerede hata yapıyorum?

1. TWRP'den silme kodlarının hepsini doğru tek tek giriyorum. Telefonu başlattığımda *kare06kare ile İMEİ gözükmüyor, siliniyor. AMA telefonun seri numarası gözüküyor. Bu normal gibi geldi bana ama bu bir hata mıdır?

2. Bu QNC denilen dosya bende zaten hatalı olduğunu düşündüğümden (hat gitmesi, arayanın bana ulaşamaması, band20 nin olmaması, hızlı pil tüketimi vb.) kendi yedeğimden değil de, internetten bulduğum qnc (Redmi K20 Pro & Mi 9T Pro Enginner.qnc gibi) üzerine (jjaQcnBuilder ile, IMEI QCN Tool ile) yeniden yazdırıp QFİL programı ile geri yükleme yapıyorum. (Muhtemelen burada bir şeyler oluyor, çözemedim;( )

3. Telefonu yeniden açıp IMEI'yi kontrol ettiğimde IMEI yerinde başka numaralar gözüküyor, HEX-DEX gibi bir şeyler. IMEI kısmı boş yani. Doğal olarak hat hiç gelmiyor.

4. Baş kısımlarda 08 3A ile bazı işlemler var ve ben onları bir türlü çözemedim, eğer sorunum bu ise sizce ne yapmalıyım, yardımınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim...
Twrp modundayken adb shell ondan sonra Reset EFS kodları yazdırdığınız zaman IMEI ler silinmiş olacaktır.
Ondan sonra UMT Dongle ile IMEI Repair yapabilirsiniz.
Not: boxsuz IMEI Repair cihazı baya kafasını karıştırıyor düzgün çalışmıyor.

azeemjutt

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Haz 2020
1
0
1
28
hello every one
mi 9t pro sim 1 0 imie how to fix
please help me sim 2 is repair but sim 1 is also imei 0 how to fix

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
hello every one
mi 9t pro sim 1 0 imie how to fix
please help me sim 2 is repair but sim 1 is also imei 0 how to fix
Xiaomi cihazları yalnızca bazı modeler tek hat olur.
Örnek: IMEI Repairden sonra Mİ9T Çift hat ise IMEI bir sıfır olur, IMEI ikise İşlem yaptığınız olur.

anksamuel

Üye
Kayıtlı üye
14 Mar 2017
31
5
8
39
Twrp modundayken adb shell ondan sonra Reset EFS kodları yazdırdığınız zaman IMEI ler silinmiş olacaktır.
Ondan sonra UMT Dongle ile IMEI Repair yapabilirsiniz.
Not: boxsuz IMEI Repair cihazı baya kafasını karıştırıyor düzgün çalışmıyor.
Hocam merhaba elimde mi9t pro cihaz var twrp den arkadaşın vermiş olduğu kodlar ile efs siliyorum umt ile repair yapıyorum lakin şebeke alamadım cihazda bir türlü 3-4 tane qcn denedim (cihazın orjinal qcnsi elimde yok daha önce repair yapılmış) ama yine de bir türlü şebeke gelmedi.
Sürekli servis yok ve hizmet yok yazıyor yalnızca acil çağrılar yazıyor cihaz miui 12 güncellenmişti miui 11 e çektim yazılımı ve hala.
Elimde umt mevcut sizin böyle bir sorunla alakanız oldu mu karşılaşan her hangi bir arkadaş var mıdır yardımcı olabilecek misiniz?
Şimdiden teşekkürler.

anksamuel

Üye
Kayıtlı üye
14 Mar 2017
31
5
8
39
Sorun çözüldü paylaşım için teşekkürler. Çözüme umt ile değil manuel yöntem ile kavuştuk aynı problemi yaşayan arkadaşlar olursa eğer Umt sonuç vermiyor manuel yöntem kullanarak düzeltebilirsiniz cihazınızı.
İyi forumlar...

kurabi

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Şub 2021
1
0
1
32
9T Pro aldım 2. el yakın zamanda ve meğerse IMEI değiştirilmiş. Cihazı bana verirken fabrika verilerine döndürüp verdiler doğal olarak. Hal böyle olunca da düzeltilecek bir IMEI olmadığı icin telefon arkasındaki etikette bulunan IMEI'leri dahi yazamıyordum. Yerli yabancı bir cok forumda gezdim, oriinal denen başkalarına ait qcn'ler deneyip durdum, en guvenilen engineer uzantılı olan dahi sonuc vermedi. Umudumu kesmek üzereyken aramalarda sizin paylaşımınızı gordum. Cok emin bir dille yazdiğinizi farkettim ve son bir sans daha verdim.

2 sim kartın biri gitti tabii ama şebeke sorunsuzca geldi en azından, cok teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TRaragornTR

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 May 2020
1
0
1
32
Merhaba arkadaşlar;
Mi9Tpro/k20pro cihazına dün akşam imei repair yaparken şöyle bir sorun oldu ve çözemedim telefon o şekil kaldı.

Bütün adımları takip ederek yaptım fakat ekran açıldıktan sonra 2-3 saniye içinde ekran siyah oluyor ve beyaz bir halka dönüyor ekran bu şekilde kalıyor.