Root Xiaomi Mi Note 10 MIUI12 Root ve Magisk Yükleme

ustapmyo1

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2020
7
0
1
31
Miui12 global sürüme sorunsuz geçtiyseniz root ve magisk benden olsun.

Öncelikle BL kilidi açık olmak zorunda. Forumda nasıl yapıldığına dair bir çok konu mevcut.
Bu yöntemde alışılmışın biraz dışına çıkacağız. TWRP ile kurulumu tamamen unutun. Bir çok yerli yabancı forumda yaptığım araştırma sonucu TWRP ile magisk kurumu (miui 12 için) mümkün değildir.

-Gerekli Driver dosyalarını indirip kurun.
-Yapım numarasına art arda 7-8 kere tıkladıktan sonra gelen menüden geliştirici seçenekler- usb hata ayıklama seçeneğini aktif ediniz.
-Telefon ses kısma ve power tuşuna beraber basılı tuttuktan sonra fastboot menüsüne alıyoruz ve usb kablosunu telefona takıyoruz.
-İndirdiğiniz dosyadaki minimal_adb_fastboot_1.4.3_portable klasörünü açıyoruz.
-Cmd-here bölümüne tıklayıp komut satırını açıyoruz.
- fastboot flash recovery recovery.img komutunu çalıştırıp yüklemenin bitmesini bekliyoruz. Yükleme bittikten sonra telefonu normal bir şekilde açıp kontrolleri sağladıktan sonra telefonun hafızasına yine indirdiğiniz klasörde bulunan Magisk-v21.0_2 zip dosyasını olduğu gibi kopyalıyoruz.
-Telefonu kurtarma menüsünde açın OrangeFox (TWRP ile arayüz dışında her şey aynı hatta daha bile çok seçenek sunmakta) basit kurulumunu tamamlayıp (gelen uyarıyı tiklemeden buttonu sağa kaydırın) gelen menüde zip dosyasını attığınız bölümden Magisk-v21.0_2 tıklayıp hiçbir tiki işaretlemeden sağa kaydırın. işlem sonunda reboot yapıp cihazı açın ve magiski uygulamadan güncelleyin.

Adımlar bu kadar Arkadaşlar. OrangeFox Menüsünü incelerken gömülü şekilde Magisk menager gördüm. İşlevini tam olarak bilmediğim için kurcalama gereği duymadım. Bilen arkadaşlar konu altında aydınlatırsa sevinirim.

ÖNEMLİ UYARI.! Bu işlem henüz bebek aşamasında olduğu için doğru adımları doğru cihazda yaptığınızdan emin olun. Bir çok cihaz için aynı şekilde root yapmak mümkün ancak uygun OrangeFox sürümü ile denemeniz lazım. Onu başka konuda anlatırım istek yoğunluğuna göre. Kendi insiyatifinizde olan hiçbir işlem için sorumluluk kabul etmiyorum.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi: