Yardım Xiaomi Mi Note 10 Pro IMEI Repair Problemi

digiter

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Ocak 2021
14
1
3
45
Merhabalar ;

Xiaomi Mi Note 10 Pro sahibiyim.IMEI repair işlemini bir türlü yapamadım.Nerede yanlış yaptığım konusunda ya da problemin neden kaynaklandığı konusunda yardımcı olabilir misiniz? QCN dosyasını QPST ile atıyorum ama sonra yendiden açıldıktan sonra Android sürekli kapanıp açılıyor. İşletim sistemi düzgün çalışıyor Şebeke yok diyor .Tabi haliyle QPST ile ile QCN atıyorum ama attıktan sonra sürekli açılıp kapanıyor.EFS reset yapmadan açılmıyor.

Yaptığım İşlemler ;
  1. Fasboot Modda TWRP ^yi hazır yükleme bat dosyasından yüklüyorum.
  2. TWRP den Magisk. zip 'i yükleyip rootluyorum.
  3. Mi Flash tool ile Android'i yüklüyorum.
  4. TWRP açıkken adb shell'e girip bu satırları yapıyorum.
adb shell
ls -l /dev/block/bootdevice/by-name/
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p46
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p47
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p45
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc
reboot

5)Mi Flash tool ile Android i atıp telefonu başlatıyorum ama yine IMEI yok

Yardımcı olur musunuz

MühendisBey33

Üye
Yasaklı üye
2 Ocak 2021
89
15
8
35
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p46
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p47
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p45

bu kodlar note 10 proya ait değil çünkü hocam bunlar red mi note 8 için partition silme kodlarıdır

MühendisBey33

Üye
Yasaklı üye
2 Ocak 2021
89
15
8
35

bu kodları yazdıktan sonra gelen ekrandan
modemst1
modemst2
fsg
yazan satırları bulup onları silmeniz gerekmektedir.

digiter

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Ocak 2021
14
1
3
45
bilgi için teşekkür ederim QCN yi yükledikten sonra sistemin açılır açılmaz restart olması da bundan mı kaynaklanıyor acaba ?
2 IMEI giriyorum çünkü1 IMEI girince yazan program kabul etmiyor.ilk IMEI yi 000000000000000 olarak giriyorum.diğerini de normal IMEI giriyorum.
Sistem açılıyor ve açılır açılmaz dönen bir animasyon çıkıyor ve restart oluyor.

MühendisBey33

Üye
Yasaklı üye
2 Ocak 2021
89
15
8
35
bilgi için teşekkür ederim QCN yi yükledikten sonra sistemin açılır açılmaz restart olması da bundan mı kaynaklanıyor acaba ?
2 IMEI giriyorum çünkü1 IMEI girince yazan program kabul etmiyor.ilk IMEI yi 000000000000000 olarak giriyorum.diğerini de normal IMEI giriyorum.
Sistem açılıyor ve açılır açılmaz dönen bir animasyon çıkıyor ve restart oluyor.
jja kullanırsanız sorun çıkmayacaktır

digiter

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Ocak 2021
14
1
3
45
jja kullanıyorum ama hata veriyor ne yaptıysam olmadı .
jja.qcn aynı dizinde olmasına rağmen o da ayrı hata veriyor onu kullanamadım o yüzden

Ekli dosyalar

• hata.JPG
    hata.JPG
    72.5 KB · Görüntüleme: 59

digiter

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Ocak 2021
14
1
3
45
Bilgisayar tarihini geri almak gerekiyormuş , jja için 2019 yılı yapınca düzeldi.deniyorum tekrar

digiter

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Ocak 2021
14
1
3
45
Kod Bloğu olarak ;

bunları deniyorum şimdi doğru mudur ? Mi Note 10 Pro için .

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg

reboot

MühendisBey33

Üye
Yasaklı üye
2 Ocak 2021
89
15
8
35

şu kodu yazdıktan sonra modemst1 modemst2 ve fsg ye karşılık gelen komutları silmeniz daha iyi olucaktır bu şekilde denemedim hiç bilmiyorum deneyin isterseniz

digiter

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Ocak 2021
14
1
3
45
En son olarak hepsini yaptım .JJA ile QCN oluşturup QPST ile attım .*#06# ile IMEıler düzgün görünüyor. 1. IMEI boş 2. IMEI aynen istediğim gibi.
ama şebeke yok. Ayarlardan SIM kart kısmına telefon numaramı da ekledim ama şebeke gelmedi. Sebebi nedir sizce?

MühendisBey33

Üye
Yasaklı üye
2 Ocak 2021
89
15
8
35
En son olarak hepsini yaptım .JJA ile QCN oluşturup QPST ile attım .*#06# ile IMEıler düzgün görünüyor. 1. IMEI boş 2. IMEI aynen istediğim gibi.
ama şebeke yok. Ayarlardan SIM kart kısmına telefon numaramı da ekledim ama şebeke gelmedi. Sebebi nedir sizce?
önce qpst ardından qfil ile yazdırın

digiter

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Ocak 2021
14
1
3
45
Denedim olmadı acaba herşeyi baştan mı yapmam lazım ..yada QCN nin tipi ile alakalı olabilir mi ?Çünkü QCN yi ben internetten buldum .Benim QCN silinmişti.JJA ile internetteki QCN yi buldum JJA ile değiştim. Kendi IMEI'm ile ..Şebeke yine yok.IMEI düzgün görünüyor.

MühendisBey33

Üye
Yasaklı üye
2 Ocak 2021
89
15
8
35
Denedim olmadı acaba herşeyi baştan mı yapmam lazım ..yada QCN nin tipi ile alakalı olabilir mi ?Çünkü QCN yi ben internetten buldum .Benim QCN silinmişti.JJA ile internetteki QCN yi buldum JJA ile değiştim. Kendi IMEI'm ile ..Şebeke yine yok.IMEI düzgün görünüyor.
o zaman netten farklı farklı qcn ler bulup denemeniz gerekmekte hocam sorun qcn den kaynaklanıyor böyle denemeniz gerek işte bir ara bi mi9t ye 16 tane qcn yazdım en son öyle geldi şebeke

celikpccan

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Mar 2021
4
0
1
34
Eğer QCN yedeği düzgün aldıysanız sorun ondan kaynaklanmayabilir. Samsung toollarında olduğu gibi Repair Network yapmanız halinde düzeleceğini düşünüyorum.. dftpro (ücretli bir araçtır) Xiaomi sekmesi altında model seçerek ,repair network seçeneğini deneyebilirsiniz ...