Xiaomi Note 8 Pro Soft Brick Oldu

Meta başlık: Xiaomi Note 8 Pro Soft Brick Oldu

Meta açıklama: Xiaomi Note 8 Pro Soft Brick Oldu

Yazdır

emrezade

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eyl 2020
5
0
1
36
Yurt dışı kayıtlı cihazıma buradaki bir konu vasıtasıyla imei atmak istedim video gayet açıklayıcı ve düzgündü ancak o kadar dikkat etmeme rağmen room atarken clean all seçeneğini işaretlemedim ve telefonum recovery modda kaldı açılmıyor. fastboot açılıyor cmd üzerinden fastboot device komutunda telefonda görünüyor ancak portlar gitmiş durumda imei silmeden önce nvdata ve nvrom denen orjinal yedek dosyaları almıştım bunları kullanarak telefonu tekrar nasıl getirebilirm twrp ile usb otg ile yedekleri yükleyip room atmak mümkünmü çünki yedekleri telefon açılmadığı için hafızasına atamıyorum

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
Öncelike UFİ Dongle ile ENG Firmware yüklenmesi lazım.
ENG Firmware den yedek aldığınız nvdata ve nvram dosyaları geri yükleyeceksiniz.
Ondan sonra cihazınızın orjinal IMEI ler geri gelecektir.
Bu IMEI ler üzerinden global yazılım yükleyip tekrar bootloader kilidini açmanız gerekli.

Ayırca bootloader kilidi açık mıydı yoksa siz mi açtınız.

• Beğen
Tepkiler: emrezade

emrezade

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eyl 2020
5
0
1
36
Öncelike UFİ Dongle ile ENG Firmware yüklenmesi lazım.
ENG Firmware den yedek aldığınız nvdata ve nvram dosyaları geri yükleyeceksiniz.
Ondan sonra cihazınızın orjinal IMEI ler geri gelecektir.
Bu IMEI ler üzerinden global yazılım yükleyip tekrar bootloader kilidini açmanız gerekli.

Ayırca bootloader kilidi açık mıydı yoksa siz mi açtınız.

ben yeni aldığımda kilit açıktı ben açmadım.
Bu söylediğiniz işlemi anlaşılan benim yapamayacağım birşey. siz telefon tamir işi yapıyomusunuz ücreti karşılığında telefonu size göndersem yada uzaktan bağlantı ile yapabilirmisiniz?

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
Bu söylediğiniz işlemi anlaşılan benim yapamayacağım birşey. siz telefon tamir işi yapıyomusunuz ücreti karşılığında telefonu size göndersem yada uzaktan bağlantı ile yapabilirmisiniz?

cihazın board id ve ram modeline baktınız mı? board id 2.19 altı olmak zorunda ve micron chip olmalı samsung içinde eng var elbette bu değerlerde değilse cihaz brick olacaktır. bende ufi mevcut kredisini yüklerseniz yapabiliriz ekstra ücret istemem ancak forumda iletişim bilgilerinin paylaşılması yasak.

emrezade

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eyl 2020
5
0
1
36
cihazın board id ve ram modeline baktınız mı? board id 2.19 altı olmak zorunda ve micron chip olmalı samsung içinde eng var elbette bu değerlerde değilse cihaz brick olacaktır. bende ufi mevcut kredisini yüklerseniz yapabiliriz ekstra ücret istemem ancak forumda iletişim bilgilerinin paylaşılması yasak.

okadar teknik detay bilgisine sahip değilim siz nasıl yapabilirsiniz uzaktan bağlantı ile mümkündür. ne kadar fiyata olur yani

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
Uzaktan UFİ ile ENG Firmware yüklenir.
Fiyat: 200₺

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
Lütfen yanlış bilgi vermeyelim!
Cihaz Note 8 Pro/Note 8 değil!

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
yani bu işlem benim telefonumu eski haline getirecekmi?
Bu yazılımda nvdata ve nvram yedek aldığınız dosyaları geri yükleyebilirsiniz.
Yedekleri yükledikten sonra sim kartınızı takıp şebeke varsa global yazılım yüklenir.
Sonra bootloader kilidini açabilirsiniz.
Bootloader kilidi açıldıktan sonra IMEI Repair yapabilirsiniz ondan sonra.