Çözüldü Xiaomi Note 9 Merlin IMEI Repair - Box Olmadan

Yazdır

Taludze

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Eyl 2020
1
1
3
32
ben tüm işlemleri ve sırasını gayet net anladım, note 8 proya normal imei atabiliyorum da, note 8 pro dan aldığımız nvdata ve nvrami doğrudan note 9 a restore diyerek attığımızda note 9 için imeiyi ne zaman ve nereye giriyoruz ? bunu anlamadım :) note 8 prodaki imeiler note 9 a mı geçmiş oluyo böle olunca ?

• Beğen
Tepkiler: ProGsm

ProGsm

Aktif üye
Kayıtlı üye
12 May 2018
525
201
43
43
ben tüm işlemleri ve sırasını gayet net anladım, note 8 proya normal imei atabiliyorum da, note 8 pro dan aldığımız nvdata ve nvrami doğrudan note 9 a restore diyerek attığımızda note 9 için imeiyi ne zaman ve nereye giriyoruz ? bunu anlamadım :) note 8 prodaki imeiler note 9 a mı geçmiş oluyo böle olunca ?
evet ustam mtk olarak ona atıyorsunuz

xiaomidestekimeirepair

Üye
Kayıtlı üye
23 Eyl 2020
49
18
8
34

Amaç o zaten, Note 9 a atmak istediğiniz imei'yi Note 8'e atıp o yedeklerle Note 9 a kurulum yapıyorsunuz. Note 8 sadece aracı, onu eski haline döndürürsünüz sonrasında.

kurban50

Üye
Kayıtlı üye
11 Ağu 2019
77
11
8
44
video bekliyoruz ustalardan note8 pro için ve note9 için sağlam sorunsuz twrp varmı ekleyebilirmisiniz

ProGsm

Aktif üye
Kayıtlı üye
12 May 2018
525
201
43
43
site ıcerısınde not8 pro ıcın vıdeolu anlatım mevcut ustam
not 9 ıcın ıse eft gıbı ucretlı progralar olması lazım

• Beğen
Tepkiler: kurban50

ProGsm

Aktif üye
Kayıtlı üye
12 May 2018
525
201
43
43
medıatek ıslemcı uStam Twrpde brıc olma ıhtımalı var

xiaomidestekimeirepair

Üye
Kayıtlı üye
23 Eyl 2020
49
18
8
34
note8 pro var evet sorun yok onda imei repair yapıyorum note9 nasıl repair olacak onun videosunu sormuştum eft pro olmadan

Gerçekten anlatım yetmiyor mu?

Elinizde nvdata ve nvram dosyaları var ise Note 8 den kodlar kullanılarak alınmış, Note 9 da nvram ve nvdata yedeği alın TWRP backup kısmından. Sonrasında yedek dosyalarındaki uzantısı değişik dosyaların yerine Note 8 yedeklerini koyup aynı uzantıları ekleyeceksiniz. Bu sefer restore seçeneğinden yedeği yükleyeceksiniz bu kadar. Herhangi bir dongle a veya yazılıma gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: kurban50

kurban50

Üye
Kayıtlı üye
11 Ağu 2019
77
11
8
44
Gerçekten anlatım yetmiyor mu?

Elinizde nvdata ve nvram dosyaları var ise Note 8 den kodlar kullanılarak alınmış, Note 9 da nvram ve nvdata yedeği alın TWRP backup kısmından. Sonrasında yedek dosyalarındaki uzantısı değişik dosyaların yerine Note 8 yedeklerini koyup aynı uzantıları ekleyeceksiniz. Bu sefer restore seçeneğinden yedeği yükleyeceksiniz bu kadar. Herhangi bir dongle a veya yazılıma gerek yok.
Note9 daki yedegi neden aliyoruz note8 prodaki dosyalari atacagizya isimize yarayacakmi note9 yedekler elimizde dursun cokerse felan diyemi geri yuklemek icinmi

taylansucu

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2020
10
4
3
30
Merhabalar hocam. Redmi Note 9 cihazına imei atmak için note 8 pro cihazım mevcut değil yazılımı tedarik edebileceğim başka bir yöntem var mıdır? Bir arkadaşımda note 8 cihaz var onun cihazını kullanarak yapmakta note 8 pro'nun yerine geçer mi? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

ProGsm

Aktif üye
Kayıtlı üye
12 May 2018
525
201
43
43
Merhabalar hocam. Redmi Note 9 cihazına imei atmak için note 8 pro cihazım mevcut değil yazılımı tedarik edebileceğim başka bir yöntem var mıdır? Bir arkadaşımda note 8 cihaz var onun cihazını kullanarak yapmakta note 8 pro'nun yerine geçer mi? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
malesef gecmez not8 prodan alınma yedege ıhtıyacınız var elınızde ucretlı tool varmıdır ve cıhazınız kac surumde acaba

• Beğen
Tepkiler: taylansucu

taylansucu

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2020
10
4
3
30
malesef gecmez not8 prodan alınma yedege ıhtıyacınız var elınızde ucretlı tool varmıdır ve cıhazınız kac surumde acaba
Ücretli bir tool yok hocam. Cihazın sürümü miui 12 olarak güncel sanırım şuanda. Note 8 Pro cihazı olan birinden destek alarak yapmamız gerekecek o zaman?

taylansucu

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2020
10
4
3
30
12.04e sorunsuz atarız team alabılırmıyım ustacım
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum hocam. Şuan nöbetteyim bilgisayar kullanabiliyorum ama cihaz yanımda değil. Gerekli dosyaları hazır edip yarında uygun olursanız saat 17:00 gibi halledebilir miyiz? Buraya iletişim bilgisi yazmak yasak mı bilmiyorum ama kullanıcı adım sosyal medya hesaplarımla aynı oradan iletişime geçebilir misiniz?

• Beğen

ProGsm

Aktif üye
Kayıtlı üye
12 May 2018
525
201
43
43
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum hocam. Şuan nöbetteyim bilgisayar kullanabiliyorum ama cihaz yanımda değil. Gerekli dosyaları hazır edip yarında uygun olursanız saat 17:00 gibi halledebilir miyiz? Buraya iletişim bilgisi yazmak yasak mı bilmiyorum ama kullanıcı adım sosyal medya hesaplarımla aynı oradan iletişime geçebilir misiniz?
sız geldıgınızde team atın yeterlı ben hep buradyım ıletısım bılgısı vermek form kurallarımızca yasak yardımcı olurum sorun etmeyın guncelleme almayın yanlız sımdıden soyleyım hayırlı nobetler

• Beğen

taylansucu

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2020
10
4
3
30
sız geldıgınızde team atın yeterlı ben hep buradyım ıletısım bılgısı vermek form kurallarımızca yasak yardımcı olurum sorun etmeyın guncelleme almayın yanlız sımdıden soyleyım hayırlı nobetler
Teşekkür ederim hocam çok sağolun. Şuan telefon yanımda değil team atsam gerekli dosyalar büyükse hazır etsek uygun olur mu sizin için? Eğer olursa 285 590 122 - n91v7v bu şekilde bağlanabilirsiniz bir süre açık bırakıyorum team vieweri.

• Beğen

ProGsm

Aktif üye
Kayıtlı üye
12 May 2018
525
201
43
43
Teşekkür ederim hocam çok sağolun. Şuan telefon yanımda değil team atsam gerekli dosyalar büyükse hazır etsek uygun olur mu sizin için? Eğer olursa 285 590 122 - n91v7v bu şekilde bağlanabilirsiniz bir süre açık bırakıyorum team vieweri.
uzak baglantı ıle yapıcaz dosysy gerek yok ustacım

• Beğen