Çözüldü Xiaomi Redmi 4X IMEI Repair İşlemi

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
1. Cihaz 7.0.1 Miui 9.5.5.0

2. bu yazlımı indirin ve yükleyin. Cihaz 6.0.1 olacak.

3. *#*#13491#*#* Diag açın

4. Qfil programı ili QCN yedekleyin.

5. ve programı ile QCN dosyasındaki imei değişin.

6. Değiştirdiğiniz QCN dosyasını QFİL programı ile RESTORE bölümünden yükleyin.

7.
bu yazılımı indirin ve yükleyin.

8. İşlem bu kadar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

byali

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Haz 2017
3
0
1
33
cihazı fastboot mode da bağlıyorum Adb olarak görüyor fakat comport belirlemiyor.

byali

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Haz 2017
3
0
1
33
Evet hepsini okudum. Yazılım atıyor 5sn fln sürüyor içerisindekiler silinmemiş ve versiyon da değişmemiş. Bu sayede de diag mode da açılmıyor. ADB driver ı da tanıyor onda sıkıntı yok flash tool da bazen atıyor bazen atmıyor yazılımı. "flash_all_except_storage.bat" bu dosya bulunamadı şeklinde uyarı veriyor. Seçmiş olduğum klasör yolunda da bu dosya var. Bazende yazılımı yüklüyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Evet hepsini okudum. Yazılım atıyor 5sn fln sürüyor içerisindekiler silinmemiş ve versiyon da değişmemiş. Bu sayede de diag mode da açılmıyor. ADB driver ı da tanıyor onda sıkıntı yok flash tool da bazen atıyor bazen atmıyor yazılımı. "flash_all_except_storage.bat" bu dosya bulunamadı şeklinde uyarı veriyor. Seçmiş olduğum klasör yolunda da bu dosya var. Bazende yazılımı yüklüyor.

Çok ilginç.
Cihazın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
Bir de bulunan konuya bir bakabilir misiniz?

byali

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Haz 2017
3
0
1
33
Linkte vermiş olduğunuz (6.0.1) versiyon yazılımı indirdim "XiaoMiFlash veya MiPhone flashtool 64bit" ile yazılım yüklemeyi deniyorum. Dediğim gibi yazılımı bazen atıyor, bazende xxxx.bat dosyası bulunamadı uyarısı veriyor.Yazılım attığımda da ya 3 5 saniye sürüyor yada 15-20dk bekliyorum hala yüklüyor gösteriyor fakat yüklemiyor. USB yi çekip cihazı normal açtığımda hiçbir şey silinmemiş hersey eskisi gibi.. Vermiş olduğunuz sitede kileri de inceledim bir yere kadar normal ilerliyorum sonrasında yine Diag açmamı istiyor. * # * # 13491 # * # * veya farklı kodlar denedim yine bir menu çıkmıyor.Cihaza TWRP yükleyip root yaptım, supersu yükledim. Fakat sonra ki adımlara geçemiyorum. Versiyondan dolayı da Diag açmıyor.

Ekli dosyalar

• 20180921_220105.jpg
    20180921_220105.jpg
    273.3 KB · Görüntüleme: 24

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Linkte vermiş olduğunuz (6.0.1) versiyon yazılımı indirdim "XiaoMiFlash veya MiPhone flashtool 64bit" ile yazılım yüklemeyi deniyorum. Dediğim gibi yazılımı bazen atıyor, bazende xxxx.bat dosyası bulunamadı uyarısı veriyor.Yazılım attığımda da ya 3 5 saniye sürüyor yada 15-20dk bekliyorum hala yüklüyor gösteriyor fakat yüklemiyor. USB yi çekip cihazı normal açtığımda hiçbir şey silinmemiş hersey eskisi gibi.. Vermiş olduğunuz sitede kileri de inceledim bir yere kadar normal ilerliyorum sonrasında yine Diag açmamı istiyor. * # * # 13491 # * # * veya farklı kodlar denedim yine bir menu çıkmıyor.Cihaza TWRP yükleyip root yaptım, supersu yükledim. Fakat sonra ki adımlara geçemiyorum. Versiyondan dolayı da Diag açmıyor.

Ne yazık ki cep telefonları hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
Ben konuyu biraz daha araştırayım.
Nasipse yararlı bir şeyler bulursam paylaşırım.

eroglu54

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
27 Kas 2017
3
0
1
38
Dostum ikinci linkte verdiğin yazılım indirmiyor apk indiriyor sadece :9 Emeğine sağlık ama ikinci linki düzelt istersen ben hallettim işimi BEST diye bi dongle aldım oldu eşe dosta da yapıyorum hatta :)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Dostum ikinci linkte verdiğin yazılım indirmiyor apk indiriyor sadece :9 Emeğine sağlık ama ikinci linki düzelt istersen ben hallettim işimi BEST diye bi dongle aldım oldu eşe dosta da yapıyorum hatta :)

İndirme bağlantısı yenilenmiştir.
Dosya ismi ile arama yapsaydınız, eminim siz de çok kolay bir şekilde bulabilirdiniz.

hamiz343

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Ocak 2018
7
0
1
34
* # * # 13491 # * # * kodu çalışmıyorsa *#*#717717#*#* kodunu dene
Cihazı rootlamayı başarmışsın zaten. Kodlar işe yaramıyorsa
adb ile;
# adb shell
# su
# setprop sys.usb.config diag,adb yada;
# setprop sys.usb.config rndis, diag, adb yada;
# setprop sys.usb.config diag
komutlarından biri işe yaraması lazım
3.bir yöntem olarak da QuickShortQutMaker ile apk'lar arasından com.android.testtools (vaya başka bir isim) Switch On yaparak port açma ihtimalin var

mefairo

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Eki 2018
4
0
1
41
merhaba, yontem guncel olarak gecerlimi acaba? daha dogrusu lineage 15 yukledim, rootladim...bircok forum yeni romlarda imei degisirse bisure sonra imei dosyasinin silindigini yaziyor...aorunlardan bahsediliyor...guncel romlarla yukaridaki yontemler kullanilabiliyormu sorunsuz? yada illa yukarda belirtilen rom unmu yuklu olmasi gerekli?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
merhaba, yontem guncel olarak gecerlimi acaba? daha dogrusu lineage 15 yukledim, rootladim...bircok forum yeni romlarda imei degisirse bisure sonra imei dosyasinin silindigini yaziyor...aorunlardan bahsediliyor...guncel romlarla yukaridaki yontemler kullanilabiliyormu sorunsuz? yada illa yukarda belirtilen rom unmu yuklu olmasi gerekli?

Konudan da anlaşılacağı üzere, cihaza önce yazılım yüklemesi yapılıyor.
Yani cihaza güncel yazılım değil, konuda belirtilen yazılım yükleniyor ve daha sonra işlemler yapılıyor.