Çözüldü Xiaomi Redmi 9 (Lancelot) BL Kilitli MIUI 12'den UFI Box ile Sürüm Düşürme

ysfzyemr

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2017
14
14
3
34
Redmi 9 Lancelot model miui 12.01 Bl kapalı olarak imei repair işlemi malesef ki Meta Mode hatası yüzünden com verememekte dolayısı ile repair işlemi gerçekleşememektedir. Şebeke veriyor ise Bl kilit başvurusunda bulunulmalı, kilit açıldıktan sonra mi flash tool üzrinden fastboot romu atıp sürüm düşürmeli ,eğer ki şebeke vermiyor ise versiyon düşürme işlemi Ufi box ilekredi karşılığında gerçekleştirilmektedir. İlk olarak ufiden işlemimizi yapacağımız için redmi note 9 (merlin) modelini seçip, Redmi 9 (lancelot) cihazımıza versiyon düşürme işlemi olmaktadır. Ben tercihen v11.0.1 veya v11.0.8 i yüklüyorum, indireceğimiz mui 11.0.1 veya 11.0.2 veya 11.08 gloal romumuzu zipten çıkarıp bilgisayarımızın C:\UFI\files\Android\Xiaomi ' de oluşturduğumuz Redmi Note 9,Redmi 10X 4G(merlin) klasörünün içerisine kopyalıyoruz, daha sonra kopyaladığımız rom dosyamızın
adını merlin_global_images_V11.0.5.0.QJOMIXM_20200609.0000.00_10.0_global_ad06a86f5e olarak değiştirip, kapatıyoruz. Ufi - Android Toll programımızı açıp mediatek - xiaomi - redmi note 9 olarak işarateleyip, dosya seçme kliğine basıp az önce adını değiştirdiğimiz versiyonu seçip dosyalarımız okeylendikten sonra flash deyip cihazımızı kapalı vaziyette sağlam usb kablo ile Pc ye bağlıyoruz, işlem bittiğinde cihazımızın versiyonu düşmüş olacak cihazın kurulumunu yapıp usb ve oem aktif ettikten sonra umt pro - eft pro - dft pro
üzerinden repair işlemlerimize devam edebiliriz, ben mıuı 11.0.8 global rom ile işlem yaptığım için paylaştığım resimleri ona göre yükledim, dileyen arkadaşlar diğer alt sürümlere göre işlem yapabilirler

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: husso

djgunay

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Kas 2019
1
0
1
37
ustalar bana yardımcı olurmusunuz bende ufi yok uzaktan yardımcı olabılımısınız