Çözüldü Xiaomi Redmi Note 10S IMEI Repair

Yazdır

fenni

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Haz 2019
3
1
3
58
1. ENG Rom yükleyin
2. Maui Meta programının son sürümünü kullanın
3. nvdata nvram yerlerini silin.
4. imei download yapınız. 2. sim sadece
5.kontrol edin sonra normal firmware yükleyin sp Flash tool ile
Kendim denedim. Kalıcı olarak çalışıyor ...PARA KAPTIRMAYIN
sıra bu bu şekilde mi olmalı..?

sedosi21

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Eyl 2017
27
19
3
39
Az önce Chimera ile BL açılıp Çift hat repair yapıldı..Elinde olanlar varsa yapabilir

kamuran731

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ağu 2018
8
3
3
51
nasıl siliyon anlatırmısın..
ben bir türlü silemedim

@fenni

Telefonun Bootloader kilidi açılmış olmalı
Telefon kapalı iken ses kısma ve power tuşuna basılı tutarak fastboot moduna alın

Minimal adb
dizininde komut penceresini açıp
fastboot erase nvdata” komutunu yazıp enter tuşuna basın
fastboot erase nvram” komutunu yazıp enter tuşuna basın

Fabrika Eng Yazılımı “FACTORY_LLDLM384_T516_0517_userdebug_Note10s” yükleyin
Telefon kapalı iken MAUI META programını açıp imei repair işlemini yapın
işlem başarılı olmaz ise Brom modunda yapmayı deneyin

fenni

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Haz 2019
3
1
3
58
@fenni

Telefonun Bootloader kilidi açılmış olmalı
Telefon kapalı iken ses kısma ve power tuşuna basılı tutarak fastboot moduna alın

Minimal adb
dizininde komut penceresini açıp
fastboot erase nvdata” komutunu yazıp enter tuşuna basın
fastboot erase nvram” komutunu yazıp enter tuşuna basın

Fabrika Eng Yazılımı “FACTORY_LLDLM384_T516_0517_userdebug_Note10s” yükleyin
Telefon kapalı iken MAUI META programını açıp imei repair işlemini yapın
işlem başarılı olmaz ise Brom modunda yapmayı deneyin
hepsini yaptım ime yazdım eng rom da kontrol ettim ime yazılmıs miflash ile türkçe glopbal rom yükledim imei sorguladığımda ime alınamıyor yazıyor ilginçtir internet var 4,5 G olarak gözükoyorve ıntrnete giriyor arama yaptıgımda

teşekkürler yardımınız için yanlız söyle bir sorun oldu . Miflash ile endonazya rom yükledim ime *#06# yaptıgımda ime alınamıyor diyor fakat cihaz ayarlarına ime yazılmıs görünüyor tlf normal çalışıyor sıkıntı yok..Bu sıkıntınında bence global veya eea rom gectiğimde kalkacagını sanıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: kamuran731

amcaabi

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Haz 2022
1
0
1
34
İyi günler,
Video daki gibi yaptım ve oldu ama şimdi sıkıntı var. Önce İmei 2 değiştirdim ondan sonra Reset yaptım Telefonu(benim suçum niye yapıyorsam işte) . Resetten sonra İmei 1 kayboldu. İmei 2 duruyordu, ondan sonra İmei 1 ve 2 değiştirdim ve NV Data corrupted yazıyor ve telefon açılmıyor. Gene fastboot dan Nvram Nvrdata sildim. Şimdi telefon açılıyor ama Imei1 ve imei 2 yok. Bana yardımcı olurmusunuz? Geri dönüşü var mı bunun? Eski haline?

nuhercikan

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Ocak 2021
5
1
3
49
Arkadaslar herkese merhaba oncelikle forumda ilk mesajım.redmi note 10s telefonumu (yurtdısı) yeni aldım ve kendim repair yaptım çok ama çok basit.önceilkle telefonumda 12.5.8 rom kurulu.gerekli olan tek program modemmeta programı ve usb driver.modem metanın 10.2036 versiyonunu indirdim.driverları kurdum programı açıp connecta tıkladım telefonu kapatıp ses kısma tusuna basip kabloyu taktım ilk seferinde gormedi tekrar cıkarıp taktım teli gördü %19 da kaldı.teli acip kapatıp tekrar taktım %100 oldu.load db sol üstte tıkladım.sonra sagdaki arama yerinden imei downloada tıkladım.sadece imei 2 kısmına imei yazdım write tıkladım.succes yani basarılı dedi.korka korka teli açtım kontrol ettim imei ok.1.imei aynen duruyor.inanamayıp tekrar imei değiştim sonuç süper.yani eng rom vs uğrasmayın.ustatların dediğine göre imei1 e yazılmaycak yani sadece 2.ye yazın.umarım yapamayan arkadaslara yardımcı olur

• Beğen
Tepkiler: orhanozturk63

hilmi42

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ocak 2018
6
0
1
45
Telefona eng rom yükledim nvram nvdata yedeklerini aldım.ama nvram nvdata silemiyorum hata veriyor.botloader açık ama silmiyor.bu durumu yaşayan oldu mu?
bu hatayı alıyorum.FAILED (remote: not allowed in locked state)

eng rom yükleyince telefon bootloader kilitliyor çok garip bir durum.(clean all seçeneği işaretli iken) 1 kere fastboot modda rom yüklemeye izin verdi sonra tekrar yükleyemedim.

Son düzenleme:

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Telefona eng rom yükledim nvram nvdata yedeklerini aldım.ama nvram nvdata silemiyorum hata veriyor.botloader açık ama silmiyor.bu durumu yaşayan oldu mu?
bu hatayı alıyorum.FAILED (remote: not allowed in locked state)

eng rom yükleyince telefon bootloader kilitliyor çok garip bir durum.(clean all seçeneği işaretli iken) 1 kere fastboot modda rom yüklemeye izin verdi sonra tekrar yükleyemedim.

"clean all and lock" tekrar kilitler bootloaderi "flash_all" normalde yapman gereken bu herseyi siler. dosya adında clean yazdığı için onu seçmen buyuk yanılgı yanılgı olmuş.

yorum yazmadan önce google translate ile çevirsen bile anlardın rastgele seçenekleri seçerek yükleme yapmayın. telefoncular 1 dk da kilit acabilir. ücret olarak ne alır bilmem istersen tamamını yaptırırsın sana kalmış. veya biraz uğraşırsan bu durumdan daçıkmanın yolları var bu cihaz için. note 9 exploit konusuna bak bir farkı yok aynı.

NOT: Programı kapat açtığında default (varsayılan) olarak "clean all and lock" seçili olur.

Son düzenleme:

hilmi42

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ocak 2018
6
0
1
45
"clean all and lock" tekrar kilitler bootloaderi "flash_all" normalde yapman gereken bu herseyi siler. dosya adında clean yazdığı için onu seçmen buyuk yanılgı yanılgı olmuş.

yorum yazmadan önce google translate ile çevirsen bile anlardın rastgele seçenekleri seçerek yükleme yapmayın. telefoncular 1 dk da kilit acabilir. ücret olarak ne alır bilmem istersen tamamını yaptırırsın sana kalmış. veya biraz uğraşırsan bu durumdan daçıkmanın yolları var bu cihaz için. note 9 exploit konusuna bak bir farkı yok aynı.

NOT: Programı kapat açtığında default (varsayılan) olarak "clean all and lock" seçili olur.
ilk defa yaptığım bir işlem değil.hangi seçeneğin seçili olacağını biliyorum.(clean all and lock seçili değil idi yüzde yüz eminim)2 adet aynı telefon var elimde 2side kilitledi.versiyonu 13 idi ondan kaynaklı diye düşünüyorum.
nvdata nvram silmek istedim silmedi sonra eng rom yükledim botloaderi kilitledi.eng rom yükleyince bootloader kilitlemesi neden oldu,başka başına gelen varmı acaba?

hilmi42

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ocak 2018
6
0
1
45
kimse bana demediki eng rom spflashtool ile yüklenecek diye.:D:D:D
daha önce eng romu hep miflashtool ile yükledim.
mi flashtool hata verdi images dosyası içindeki .img dosyası bulunamadı diye bende yükleme yaptığım rom klasörünün içine images klasörü oluşturup içine bütün dosyaları kopyaladım ve romu yükledim.telefon eng romda sıkıntısız açıldı fakat bootloader kilitli olarak.

yeni bişey daha öğrenmiş olduk spflashtool ile yüklenecek romu miflashtool ile yüklersek (clean all and lock) seçeneği işaretli olmasa da,bootloaderi kilitliyor.
1 hafta daha bekleyip bootloader açıp tekrar deneyeceğiz artık.

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
kimse bana demediki eng rom spflashtool ile yüklenecek diye.:D:D:D
daha önce eng romu hep miflashtool ile yükledim.
mi flashtool hata verdi images dosyası içindeki .img dosyası bulunamadı diye bende yükleme yaptığım rom klasörünün içine images klasörü oluşturup içine bütün dosyaları kopyaladım ve romu yükledim.telefon eng romda sıkıntısız açıldı fakat bootloader kilitli olarak.

yeni bişey daha öğrenmiş olduk spflashtool ile yüklenecek romu miflashtool ile yüklersek (clean all and lock) seçeneği işaretli olmasa da,bootloaderi kilitliyor.
1 hafta daha bekleyip bootloader açıp tekrar deneyeceğiz artık.
alakası yok. yükleme betikleri var flash lock komutu çalışırsa bootloader kilitler. ayrıca spflashtool da format all yaparsan kilit açıldı bilgisini de siler. burada yaptığın hata sen kaynaklı anlatıldığı gibi yapsaydın zaten kilitlenmezdi. ama deneyimlemiş oldun. dikkat edersin artık. ayrıca farkı yok betiker olmadığı için splfashtool kullanabilirsin ama betikleri sen yapmışsın sorun yok burada. sorun dalgınlıkla lock seçeneğini seçmiş olman.

hilmi42

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ocak 2018
6
0
1
45
alakası yok. yükleme betikleri var flash lock komutu çalışırsa bootloader kilitler. ayrıca spflashtool da format all yaparsan kilit açıldı bilgisini de siler. burada yaptığın hata sen kaynaklı anlatıldığı gibi yapsaydın zaten kilitlenmezdi. ama deneyimlemiş oldun. dikkat edersin artık. ayrıca farkı yok betiker olmadığı için splfashtool kullanabilirsin ama betikleri sen yapmışsın sorun yok burada. sorun dalgınlıkla lock seçeneğini seçmiş olman.
önceki mesajımda da belirttiğim gibi lock seçenğini kesinlikle işaretlemedim.2 telefonda aynı şekilde kilitledi. ozaman başka bir hata yaptım ama bulamıyorum.

attechmen

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Haz 2017
1
1
3
30
bende de bootloader kilitli göründü eng rom da şimdi tekrar normal rom yükleyip unloock bootloader yapmaya çalısacagım

• Beğen
Tepkiler: hilmi42

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
önceki mesajımda da belirttiğim gibi lock seçenğini kesinlikle işaretlemedim.2 telefonda aynı şekilde kilitledi. ozaman başka bir hata yaptım ama bulamıyorum.
miflashtool kullanırken programı kapatıp açtığında lock seçili oluyor benimde 2. defa başıma geldi.

orhanozturk63

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Mar 2018
4
0
1
30
Şanlıurfa
Arkadaslar herkese merhaba oncelikle forumda ilk mesajım.redmi note 10s telefonumu (yurtdısı) yeni aldım ve kendim repair yaptım çok ama çok basit.önceilkle telefonumda 12.5.8 rom kurulu.gerekli olan tek program modemmeta programı ve usb driver.modem metanın 10.2036 versiyonunu indirdim.driverları kurdum programı açıp connecta tıkladım telefonu kapatıp ses kısma tusuna basip kabloyu taktım ilk seferinde gormedi tekrar cıkarıp taktım teli gördü %19 da kaldı.teli acip kapatıp tekrar taktım %100 oldu.load db sol üstte tıkladım.sonra sagdaki arama yerinden imei downloada tıkladım.sadece imei 2 kısmına imei yazdım write tıkladım.succes yani basarılı dedi.korka korka teli açtım kontrol ettim imei ok.1.imei aynen duruyor.inanamayıp tekrar imei değiştim sonuç süper.yani eng rom vs uğrasmayın.ustatların dediğine göre imei1 e yazılmaycak yani sadece 2.ye yazın.umarım yapamayan arkadaslara yardımcı olur
Bana da yardımcı olurmusun lütfen..

muhammetbdlss

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Kas 2022
2
0
1
23
Türkiye
10s için çift sim yazılım ile imei atanlar var. Hala yapabilen yok mu arkadaşlar? Okudum konuyu baştan sona 2 gündür deniyorum yok olmuyor.