Çözüldü Xiaomi Redmi Note 7 IMEI Repair - Mobil Kulüp'e Özel Anlatım

Yazdır

mahoaga123

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Ara 2018
15
0
1
54
xiaomi redmi note 7
ilk önce
1-qfire ac
2-read tool sa gel
3-cihazın arka kapagını acıp test pointe al
4-reset efs yap
5-Ultimate Multi Tool - GSM aç
6-minimal adb den
7-adb shell yaz enter a bas
8-setprop sys.usb.config diag,adb gir
9-Ultimate Multi Tool - GSM scan bas ve diag port gördümü
10-nv method dan sim 2 işaretle plakayı yaz
11-yazdıktan sonra aşagıda (Ultimate Multi Tool - GSM) içinde
12-load QCN BAS Benim verdiğim qcn yi sec write bas işlem tamam
Umt den reset efs için 10 krediniz gider işlem yaparken müşteriye fiyatı ona gore verin

carlos

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Ocak 2019
8
0
1
23
BL Açık ,daha önce imei repair yapılık cihaza orginal imesini nasıl yazdırabilirim ?
Kayıtlı cihaz şebeke bir ara gitmiş,götürüp imei repair yapmışlar şimdide bu cihazın faturası ve imeisi bende mevcut aynı imeisini yazdırmak istiyorum yardımcı olurmusunuz?

haktanbozer

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Eyl 2020
1
0
1
22
Daha önceden reapir işlemi yapılmıştı. Şimdi tekrardan yapılması lazım. Telefon kilitsiz şu anda. Bildiğim kadarıyla root da var. Box olmadan nasıl tekrardan bu işlemi yaparım?

Ek olarak ilk haline ait QCN dosyası elimde mevcut değil

emreakin28

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Eyl 2020
1
0
1
33
Team viewer aracılığı ile yardım eder misiniz denedim denedim olmadı telefonum kapalı kullanamıyorum 2gun oldu

murana1981

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Eki 2017
4
0
1
43
Cihazı bataryasını çıkarıp EDL Mode Com görecek şekilde Net 30 Dakika pc'de bekletiniz.
Bu süre doldukten sonra "Reset EFS" Yapınız işlemler başarılı olacaktır.
100 Tane cihaz Bu şekilde yaptım.
UMT Dongle - Qcfire 4.7 Olmuyor bu işlemler.
UMT Dongle - Qcfire 4.3 %100 İşlem olumlu olacaktır.
İyi forumlar.
reset efs nasıl yapılır

seniq

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Nis 2019
13
2
3
32
Herkese merhaba arkadaşlar. Bu işlemi yapınca sim1 imei 0 oluyor ya. Yeni model xiaomi cihazlarda sim1 imei orijinal olarak bırakılıyor. Redmi note 7 için bunu nasıl yaparım? Orijinal qcn ve efs yedegim mevcut. Sim1 imeisini orijinal bırakmak için efs resetlemede kullandığımız 3 komuttan birini yazmamamız gerekiyor sanırım ama hangisini yazmıyacagız?

• Beğen
Tepkiler: ProGsm

ProGsm

Aktif üye
Kayıtlı üye
12 May 2018
525
201
43
43
Herkese merhaba arkadaşlar. Bu işlemi yapınca sim1 imei 0 oluyor ya. Yeni model xiaomi cihazlarda sim1 imei orijinal olarak bırakılıyor. Redmi note 7 için bunu nasıl yaparım? Orijinal qcn ve efs yedegim mevcut. Sim1 imeisini orijinal bırakmak için efs resetlemede kullandığımız 3 komuttan birini yazmamamız gerekiyor sanırım ama hangisini yazmıyacagız?
tek sım kullanabılırısınız oda sim 2 kardesımıkı sıme bırden repair yapamazsınız

anksamuel

Üye
Kayıtlı üye
14 Mar 2017
31
5
8
39
Umt den reset efs için 10 krediniz gider işlem yaparken müşteriye fiyatı ona gore verin
Cihazın kapağını açıp edl moda aldıktan sonra 15 dakika ile yarım saat aralığında bekleyin tekrar tekrar deneyin mutlaka kredi kesmeden reset efs yapacaktır biraz uğraştırıyor ama kredi kesmeden reset efs yapıyor arkadaşım zaten Soulfly daha önceki cevaplarda söylemişti bunu. :)

ProGsm

Aktif üye
Kayıtlı üye
12 May 2018
525
201
43
43
Cihazın kapağını açıp edl moda aldıktan sonra 15 dakika ile yarım saat aralığında bekleyin tekrar tekrar deneyin mutlaka kredi kesmeden reset efs yapacaktır biraz uğraştırıyor ama kredi kesmeden reset efs yapıyor arkadaşım zaten Soulfly daha önceki cevaplarda söylemişti bunu. :)
ben umtnın reset efsde kredı ıstedıgını hıc gormedım he ısterse ustamın dedıgını yapabılırsınız