Yardım Xiaomi Redmi Note 7 WiFi Açılmıyor

• Konbuyu başlatan kula000
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 7
  • Görüntüleme 3K
 Yazdır

kula000

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Şub 2017
26
7
3
25
merhaba arkadaşlar daha önce cihazım birck olmuştu aldığım yere bıraktım nasıl yaptılarsa şuan açılıyor unlock olmuş bir şekilde
fakat QFİL kullanmışlar sanırım imei repair yapılmiş fakat wifi mac adresi 02:00:00:00 diye gidiyor ve wifi açilmiyor sahte adres atamayı denedim fakat nafile var mıdır çözümü ?

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
Cihazınız nasıl bu duruma geldi.
Yazılım yüklemeyi denediniz mi?

kula000

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Şub 2017
26
7
3
25
Cihazınız nasıl bu duruma geldi.
Yazılım yüklemeyi denediniz mi?
cihaz çinli dostum 6 gb ram var her neyse kazara mi flash ile global rom atarken lock aktif unutmuşum haliyle brick oldu çözemedim.(EDL vs hepsini denedim mi yetkili hesap olmadan imkansız diyolardi çoğu sitede) aldığim yere götürdüm anlattım falan pek anlamasalarda brick durumundan çıkarmışlar bunuda sanırım ya çok eski QFİL sürümü ile yaptılar yad BOX vb cihaz kullandılar tam kastiremiyorum fakat yapılan işlemin izleri bu yönde mi Flash aracı basebant silmez.
şuan aldıgım yerde işlemde sanki ben yapmışım gibi bana atmak istediler hatalarını snapdrogon izin vermiyor işte kimlik olmadan çalişmasına neyini anlamıyorlar aklım almıyor bunu sorun ve çözüm basitmiş. wifi mac adres silindigini için açılmıyor işlemci izin vermiyor. kullandıkları box/yazılım her ne ise onu kullanarak imei yazar gibi mac adresi yazdırmak.

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
cihaz çinli dostum 6 gb ram var her neyse kazara mi flash ile global rom atarken lock aktif unutmuşum haliyle brick oldu çözemedim.(EDL vs hepsini denedim mi yetkili hesap olmadan imkansız diyolardi çoğu sitede) aldığim yere götürdüm anlattım falan pek anlamasalarda brick durumundan çıkarmışlar bunuda sanırım ya çok eski QFİL sürümü ile yaptılar yad BOX vb cihaz kullandılar tam kastiremiyorum fakat yapılan işlemin izleri bu yönde mi Flash aracı basebant silmez.
şuan aldıgım yerde işlemde sanki ben yapmışım gibi bana atmak istediler hatalarını snapdrogon izin vermiyor işte kimlik olmadan çalişmasına neyini anlamıyorlar aklım almıyor bunu sorun ve çözüm basitmiş. wifi mac adres silindigini için açılmıyor işlemci izin vermiyor. kullandıkları box/yazılım her ne ise onu kullanarak imei yazar gibi mac adresi yazdırmak.
Cihazınıza EDL yazılımını yüklemeniz gerekiyor.
EDL yazılımı yüklemek için elinizde Chimera Tool veya UMT Dongle olması lazım.

kula000

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Şub 2017
26
7
3
25
Cihazınıza EDL yazılımını yüklemeniz gerekiyor.
EDL yazılımı yüklemek için elinizde Chimera Tool veya UMT Dongle olması lazım.
şuan cihaz elimde değil aldığım yerin servisinde hallettiler mi hiç bir fikrim yok bana biraz uzak oldukları için gitmeye üşeniyorum. Snapdragon işlemcilerde İmei yazırma işleri biraz kafa kariştirici ve zor geldi uğraşmadan ertesi gün götürdüm bu hafta alırım büyük ihitmelle.
elimde UMT cihazı yok fakat bu Chimera tool için box falan gerekiyor mu eğer ilerde tekrar brick vs karşilaşirsam bununla çözebilir miyim

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
şuan cihaz elimde değil aldığım yerin servisinde hallettiler mi hiç bir fikrim yok bana biraz uzak oldukları için gitmeye üşeniyorum. Snapdragon işlemcilerde İmei yazırma işleri biraz kafa kariştirici ve zor geldi uğraşmadan ertesi gün götürdüm bu hafta alırım büyük ihitmelle.
elimde UMT cihazı yok fakat bu Chimera tool için box falan gerekiyor mu eğer ilerde tekrar brick vs karşilaşirsam bununla çözebilir miyim
Chimera tool, için box, gerekmiyor.