Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 Null Bord ID: 2.19 ve 2.29 IMEI Repair

Yazdır

ruderoff

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2017
27
5
3
37
ustalarım bu yöntem kesin oluyor mu ben almıyordum samsung chip li cihazları 1 tane gelicek birazdan arkadaş getiricek dosyaları indirdim deniycem inşallah olur

unvrstyxx

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Tem 2018
10
3
3
44
selam kolay gelsin * # * # 717717 # * # * diag port açıldığında qualcom port olarak açılmıyor 4 farklı dosya olarak açılıyor bu konuda yapabilecek bir şey var mı?

unvrstyxx

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Tem 2018
10
3
3
44
Driverleri güncelledim olmadı. bilgisayara format attım. driverleri yeniden kurdum yine olmadı.

Ekli dosyalar

• 2020-12-06_10-53-29.png
    2020-12-06_10-53-29.png
    29.3 KB · Görüntüleme: 12

ruderoff

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2017
27
5
3
37
Driverleri güncelledim olmadı. bilgisayara format attım. driverleri yeniden kurdum yine olmadı.
cihazın usb hata ayıklamasını kapatıp açın ve minimal adb and fastboot dan ( adb devices ) komutunu verin telefonun ekranından izin verin muhtemelen düzelicek.

unvrstyxx

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Tem 2018
10
3
3
44
Selam kolay gelsin sorunu çözdüm. Driverleri manual olarak tanıttım. Diag port açıldı ancak umt ile diag port hatası veriyordu. Diag port numarasını aygıt yöneticisinden değiştirdim onarım işlemini başarılı bir şekilde yaptım. ancak bu sefer cihaz bootlop oldu cihaz açılışta kaldı. Bir kaç kez reset efs yaparak farklı qcnlerle denedim olmadı. en son onarım işlemini yaptıktan sonra chimera ile edl modda global rom yükledim cihaz açıldı şebeke geldi. Takıldığım konularda çözüme bu şekilde ulaştım. Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: reco38 ve ProGsm

ProGsm

Aktif üye
Kayıtlı üye
12 May 2018
525
201
43
43
Selam kolay gelsin sorunu çözdüm. Driverleri manual olarak tanıttım. Diag port açıldı ancak umt ile diag port hatası veriyordu. Diag port numarasını aygıt yöneticisinden değiştirdim onarım işlemini başarılı bir şekilde yaptım. ancak bu sefer cihaz bootlop oldu cihaz açılışta kaldı. Bir kaç kez reset efs yaparak farklı qcnlerle denedim olmadı. en son onarım işlemini yaptıktan sonra chimera ile edl modda global rom yükledim cihaz açıldı şebeke geldi. Takıldığım konularda çözüme bu şekilde ulaştım. Kolay gelsin.
basarıya ulasmıssınız kolay gelsın

ruderoff

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2017
27
5
3
37
pardon arkadaşlar burdaki dosya farklıymış çok özür dilerim hemen indirip deniycem :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ruderoff

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2017
27
5
3
37
bu dosyalarla basarıyla ulasırsınız kolay gelsın
hocam diag açtım teşekkürler ama umt yok bende başka bi şekil repair yapabilrmiyim qpst-qfil metodunu kullanıyorum ama qpst ile yazdıktan sonra durmaksızın reset atıyor cihaz dft var tr tools var elimde dft ile imei 2 yazıp qpst ile editlediğim qcn attım orjinal rom döndüm imei 1 de 2 de 0/0