Yardım Xiaomi Redmi Note 8 Pro Bootloader Lock Sorunu

Yazdır

ferhataslan

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 May 2018
7
0
1
32
merhabalar iyi günler

cihazım üzerinde bootloader açıkken nvram hatasını düzeltmek için yanlışlıkla eng rom yüklerken clean all and lock işaretledim cihaz şuanda bootloader kilitli daha öncesinde imei repair yapılmıştı mi flash unlock - mi unlock tool v2 - veya geliştirici seçeneklerinden mi unlock status üzerinden cihazı unlock edemedim cihazı mecbur şuanda çin rom ile kullanıyorum bi çözüm yolu varmıdır acaba bootloader açık veya kapalı global rom yüklemenin bir yolu varmıdır yardımcı olabilirmisiniz rica etsem

not: imei atan telefoncu nvram ve nvdata yedeği almamış ama telefonun arkasında eski imei 1 imei 2 meid ve serial number bulunuyor

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
Nvram ve Nvdata yedekleri elinizde mevcut değilse bu işlem biraz zor olur.
Şu an bunun için henüz bir gelişme ve çözüm yoktur.
Cihazınızın bootloader kilidini siz mi açtınız yoksa açık mı gelmişti.

Salihgzt

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Ağu 2020
1
0
1
27
Nvram ve Nvdata yedekleri elinizde mevcut değilse bu işlem biraz zor olur.
Şu an bunun için henüz bir gelişme ve çözüm yoktur.
Cihazınızın bootloader kilidini siz mi açtınız yoksa açık mı gelmişti.
Hocam mi kilidini açtığımız hesap var elimde ama yedekler yok eng rom yüklü cihaz şuanda buna nasıl bı işlem yapabilirz

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
aynı metod ile kilitli note 9 kurtarılıyor ama note 8 pro da kilitli cihazda denemedim deneyebilirsin zaten sorun olacağını düşünmüyorum. hazırlık yaptıkdan sonra download tuşuna bas usb bağlı olan cihazı kapat

ferhataslan

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 May 2018
7
0
1
32
hocam cihaz açık çin romu yüklü elimdeki telefondanda olma durumum varmı acaba

bu arada hocam cihazınız bootloader kilidi açıkmıydı benim kapalı

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
hocam cihaz açık çin romu yüklü elimdeki telefondanda olma durumum varmı acaba

bu arada hocam cihazınız bootloader kilidi açıkmıydı benim kapalı
çin romu değildir o enginering fw dir. açık kapalı farketmez yükle olmaz olursa olur olmazsa eng fw i geri yüklersin :D olursa cihazın düzelir olmazsa bozmaz zaten

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
unbrick konusunda anlatımla her türlü işlemleri rahat yaparsın. yüklü olan yazılımı not al read back sekmesinden nvdata ve nvram yedek alabiliyorsan almanı tavsiye ederim