Stock Rom Xiaomi Redmi Note 8 Pro IMEI Repair ENG Firmware (İlk Burada) (Ücretsiz)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
 Yazdır

ckeklk34

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Eki 2018
6
7
3
31
başka bir forumdan alıntıdır. Bilgileri teyit edecek olan var mı?
Bunu bende gördüm hocam yalnız mantıklı ve açıklayıcı değil çünkü sim2 dediği bölümde hafıza kartı takılan bölüm yani eğer öyleyse hafıza kartı takmadan kullanılacak cihaz

Cep Hastanesi

Üye
Kayıtlı üye
26 May 2018
88
40
18
Bl unlock olan cihazda sadece sim 2 oluyor her ikisine de yazdım ama şebeke vermedi yanı şu an için sadece sim 2

• Beğen
Tepkiler: bahoiz

Mafya118

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Eki 2019
14
1
3
39
merhaba ben 2 slota birden yazdırdım imei numarasını rom yükleyince nv hatası veriyor 2. slota tek atmak istiyorum fakat 1. slottaki imei silinmiyor yardımcı olabilir misiniz ?

bahoiz

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Ara 2019
10
7
3
56
keşke bizde deneyebilseydikde size yardımcı olmaya çalışsaydık. Ama forumda herşey çok gizli gidiyor kimse nasıl yapıldığını açıkca paylaşmak istemiyor. Ama muhtemelen eng romu tekrar atıp her iki imei yi silmeniz ve diğer işlemler neyse onu yapmnız işi çözecektir.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
keşke bizde deneyebilseydikde size yardımcı olmaya çalışsaydık. Ama forumda herşey çok gizli gidiyor kimse nasıl yapıldığını açıkca paylaşmak istemiyor. Ama muhtemelen eng romu tekrar atıp her iki imei yi silmeniz ve diğer işlemler neyse onu yapmnız işi çözecektir.

Gizli bir tarikat kurulmuş olabilir.

sewdali

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Eki 2019
17
10
3
44
Konya
Hocam block silme snapdragon cihazlarda olan bir işlemdi bu mtklarda da mı olması gerekiyor ?
Benim bildiğim ENG romunu MİFLASH ile atacağız clean all seçeneği seçilmiş olacak,
açılınca imeiler silinmiş olacak, VCOM driverlar yüklüyken telefon kapalı bir şekilde MAİU META ya bağlayıp teli görmesini
sağlayacağız akabinde imei download seçilip imei yazılacak. İmei yazma bittikten sonra twrp ile istediğimiz romu
yükleyeceğiz. Yanlışım olan yerleri arkadaşlar düzeltirse forum kurallarına aykırı veya gizli bilgi değilse :)

• Beğen
Tepkiler: onur0103 ve bahoiz

user1111

Üye
Kayıtlı üye
8 Mar 2017
36
4
8
54
Hocam block silme snapdragon cihazlarda olan bir işlemdi bu mtklarda da mı olması gerekiyor ?
Benim bildiğim ENG romunu MİFLASH ile atacağız clean all seçeneği seçilmiş olacak,
açılınca imeiler silinmiş olacak, VCOM driverlar yüklüyken telefon kapalı bir şekilde MAİU META ya bağlayıp teli görmesini
sağlayacağız akabinde imei download seçilip imei yazılacak. İmei yazma bittikten sonra twrp ile istediğimiz romu
yükleyeceğiz. Yanlışım olan yerleri arkadaşlar düzeltirse forum kurallarına aykırı veya gizli bilgi değilse :)
dostum imei silinmiyor.. nedenini çözemedim hala... eng rom clean all ile mecbur lock olmaması için şart. fakat ne hikmetse imei silinmeden tel açılıyor. bunun çözümünü bilen varmı acaba, maui den yazıldığında değişen birşey olmuyor.. bu sorunun çözümünü bilen varmı acaba... koruma var belli ama hangi blok silenecek acaba..?

user1111

Üye
Kayıtlı üye
8 Mar 2017
36
4
8
54
eng rom atıldıktan sonra imei silinio diyolar. bende silinmedi acaba sorun nedir...

sewdali

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Eki 2019
17
10
3
44
Konya
dostum imei silinmiyor.. nedenini çözemedim hala... eng rom clean all ile mecbur lock olmaması için şart. fakat ne hikmetse imei silinmeden tel açılıyor. bunun çözümünü bilen varmı acaba, maui den yazıldığında değişen birşey olmuyor.. bu sorunun çözümünü bilen varmı acaba... koruma var belli ama hangi blok silenecek acaba..?
Fabrika romunu fastboot modunda yükledin mi? Maiu Meta ile sadece Sim 2 ye yazmayı denedin değil mi? Çünkü 1 e de yazmaya çalışırsan olmuyormuş.

• Beğen
Tepkiler: Mafya118

sewdali

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Eki 2019
17
10
3
44
Konya
Bloklar şu şekilde siliniyor sanırım ;
fastboot erase nvram
fastboot erase nvdata

öncesinde yedeklerini almanız tavsiye olunur.

• Beğen
Tepkiler: onur0103

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc
Deneyin twrpden efs reset kodu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...