Yardım Xiaomi Redmi Note 8 Pro NVRAM Warning : Err = 0x10 Hatası

• Konbuyu başlatan zetec
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 20
  • Görüntüleme 9K
 Yazdır

zetec

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Ara 2019
24
12
3
28
Merhabalar;
Cihazım repair işlemli ve içinde endomezya romu var. Ota üzerinden android 10 güncellemesi aldım recoveryden reset attıktan sonra wifi ekranında bu sorunun olduğunu gördüm.
İmei duruyor, wifi sorunsuz bağlanıyor hızında vb herhangi bir sorun yok.
İnternetten araştırdım biraz ama yeni cihazlariçin bir çözüm bulamadım.
Bu bir sorun mu çözülmeli mi sıkıntı yaratır mı nasıl çözülür
Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

secocan41

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Eki 2017
9
0
1
35
bu hata android 9 sürümde yok hocam boşuna 10 yükelemeyin eğer sıkıntı çıkarıyorsa imei işleminden kaynaklı sorun yurtiçi cihazlarda daha görülmedi bu

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
erase nvram yapıp güncel mauimeta ile yeniden repair yap modem database i cihazdan okut. bu hata genelde farklı romların modem databasesini seçince oluyordu

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: secocan41

ozcannyasin

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Şub 2020
4
0
1
27
erase nvram yapıp güncel mauimeta ile yeniden repair yap modem database i cihazdan okut. bu hata genelde farklı romların modem databasesini seçince oluyordu
aynı sorun bendede var çözümünü anlatırsanız merakla bekliyorum maiu metadan imei download deyip direk write yapıyoruz nvram ları sildikten sonra sizin söylediginiz işlem nasıl acaba

ozcannyasin

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Şub 2020
4
0
1
27
yani şu şekile yapmanız gerek
eng rom yükleyin reset efs yapın
mauimeta 10 sürümünden imei ni yazın en son global yazılım yükleyin
bunu yaparken miflash tool den clean all i seçin yoksa kilit kapanır
ufi kredili sistemden başka yapamazsınız
efs reset sdediğiniz nedir

ozcannyasin

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Şub 2020
4
0
1
27
reset efs cihazın şebekesidir
şebekeyi silip imei yazıp arkasından qcn yükleriz tekrar şebeke gelir
ama bakıyorumki hiç anlamıyorsunuz tavsiyem daha büyük sıkıntı vermeden cihaza
bilen bir ustaya göstermeniz​
hocam cihaz redmi note 8 pro mtk işlemci bunda qcn olmuyor diye biliyorum biz atarken imei yi eng romu kurduk nvram nvdata yedeklerini aldım sildim. imei yi yazdım bıraktım o yüzden soruyorum

aaytar

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Eyl 2019
2
0
1
43
Arkadaşın biri çözümünü sunmuş diğer forumun birinde.
Çözümü : imei repair işleminden önce wifi mac adresini not etmeniz gerekmekte (imei repair işlemi yapılanlar yedeklerini geri yükleyerek mac adresine bakabilir) veya mac adresini kafadan sallayacak.
-Eng romu kurmadan stock romdayken mac adresi yazmaya izin vermiyor.
-Eng Romu kuruyoruz.
-Eng romu kurduktan sonra *#*#3646633#*#* tuşlayarak =>connectivity => csi information bolumunde => wifi information kısmında en altta bulunan mac bölümünü yazarak kaydederek çıkıyoruz.
-Sonra normal romumu yüklüyoruz. Android 10 da nvram hatası bu şekilde çözülmektedir.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaşın biri çözümünü sunmuş diğer forumun birinde.
Çözümü : imei repair işleminden önce wifi mac adresini not etmeniz gerekmekte (imei repair işlemi yapılanlar yedeklerini geri yükleyerek mac adresine bakabilir) veya mac adresini kafadan sallayacak.
-Eng romu kurmadan stock romdayken mac adresi yazmaya izin vermiyor.
-Eng Romu kuruyoruz.
-Eng romu kurduktan sonra *#*#3646633#*#* tuşlayarak =>connectivity => csi information bolumunde => wifi information kısmında en altta bulunan mac bölümünü yazarak kaydederek çıkıyoruz.
-Sonra normal romumu yüklüyoruz. Android 10 da nvram hatası bu şekilde çözülmektedir.

:tsk:

kale72

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Ocak 2018
4
0
1
38
tesekurler sorun cözumuştur sayende ustam

Moderatör tarafında düzenlendi:

xxxzazaxxx

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Mar 2018
9
1
3
27
metada imei tamiri sonrasında bazı sıkıntılar oluyor çözemedik halen, söylediğiniz bu wifi problemi var mi hesaba 1 saatte giriş yapıyor çıkış yapıyor sim kart hafızasına numara kaydedemiyoruz