Xiaomi Redmi Note 8 Repair Locked Bootloader

• Konbuyu başlatan gen_com
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 20
  • Görüntüleme 7K
 Yazdır

kemercephastanesi

Üye
Kayıtlı üye
22 Tem 2017
33
2
8
40
tam bir bilgisahibi olan varmı benim chimera nın suresi doldu z3 ve umt ile yola devam chimera alsammı almasammı diye düşünüyorum içeridede 92 kredim var =)

bystar7373

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Nis 2017
6
2
3
31
selamunaleyküm, cihazın arka kapağını aç edl mod’a al Chimera’yı aç, qualcomm seç, firmware yenile, redmi note 8 eng rom yükle, cihaz açılınca efs/modem sıfırla (modemst1,st2,fsg vs) imei repair (qcn) yap, kontrol et, cihazı fastboot moda al temiz yazılım yükle bitti. ALLAH CC kolaylık ve işinize bereket versin.:)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: gen_com

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
selamunaleyküm, cihazın arka kapağını aç edl mod’a al Chimera’yı aç, qualcomm seç, firmware yenile, redmi note 8 eng rom yükle, cihaz açılınca efs/modem sıfırla (modemst1,st2,fsg vs) imei repair (qcn) yap, kontrol et, cihazı fastboot moda al temiz yazılım yükle bitti. ALLAH CC kolaylık ve işinize bereket versin.:)
EFS o şekilde yanlış.
:)

bystar7373

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Nis 2017
6
2
3
31
EFS o şekilde yanlış.
:)
günde 4,5 cihazı bu şekilde sorunsuz yapıyorum.
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
bu partları silip qcn editleyip qpst ile yüklemek yetiyor.

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
Bu kodlar bootloader kilidi açık cihazlar için geçerli.
Ama bu kodları ENG Firmware den kullanamazsınız.

• Beğen
Tepkiler: dhdsadhasodaoı

bystar7373

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Nis 2017
6
2
3
31
Bu kodlar bootloader kilidi açık cihazlar için geçerli.
Ama bu kodları ENG Firmware den kullanamazsınız.
velhasıl..
belki de doğrusu senin dediğindir fakat ben bu şekilde yapıyorum sorunsuz..
siz nasıl yapıyorsanız doğru bildiğinizi forumdaki diğer arkadaşlarımızla da paylaşabilirsiniz tabi isterseniz.

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
velhasıl..
belki de doğrusu senin dediğindir fakat ben bu şekilde yapıyorum sorunsuz..
siz nasıl yapıyorsanız doğru bildiğinizi forumdaki diğer arkadaşlarımızla da paylaşabilirsiniz tabi isterseniz.
Konusu yakın zamanda açılacaktır.
Takipte kalabilirsiniz.
İyi forumlar.

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1

@bystar7373, bootloader kilitli ve şebeke çekmeyen cihaz eline gelirse afallama gel bu konudan devam edersin favorilere ekle. testpointten yüklüyorsunuz işlem yapıp org fw yuklüyorsunuz bootloader de açılmış oluyor

• Beğen

oghouz

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 May 2017
2
1
3
24
Yeni cıkan note 8 lerde samsung chip dedikleri bir işlemciyle geliyormuş. Bu işlem o cihazda yapılmıyor diyorlar

• Beğen

bystar7373

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Nis 2017
6
2
3
31
Yeni cıkan note 8 lerde samsung chip dedikleri bir işlemciyle geliyormuş. Bu işlem o cihazda yapılmıyor diyorlar
Doğru Ayarlardan İşlemciye Tıklayıp Kontol Edebilirsiniz, Samsung Chip yazanlarda işlem yapılamıyor, Micro yazanlara işlem yapılabilir.

kemercephastanesi

Üye
Kayıtlı üye
22 Tem 2017
33
2
8
40
redmi note 8 bl kilidi acılacakmı acılmayacak mı anlatımda yazılmamıs oldugu ıcın ben acılmadan yapılabilir algılıyorum ama recovery img yi flas ettigi halde twrp den acamıyorum normal olarak acılıyor.

ysfzyemr

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2017
14
14
3
34
ustalar hepinize kolay gelsin, müşterim redmi note 8 cihazının desen kilidini unutup cihaza recoveryden reset atmış ve cihaz reset işleminden önce unlocked yazısı çıkıyormuş resetten sonran unlocked çıkmıyor ve cihaz recovery moduna geri atıyor cihaz global romları edl modda yükledim ama aynı , cin romunu yüklemede cihaz açtı ama efs ler kendi orj olanı değil ayrıca bootloader kilitli, bu şekilde global roma çeviremiyorum bi kaç meslektaşım ile görüştüm ve cihazı kargo yapmamı istiyorlar ancak müşterimde bunu kabul etmiyor çünkü istanbul dışında ne yapmam gerekir sizce biraz uzun oldu bu arada şimdiden teşekkürler :)

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
ustalar hepinize kolay gelsin, müşterim redmi note 8 cihazının desen kilidini unutup cihaza recoveryden reset atmış ve cihaz reset işleminden önce unlocked yazısı çıkıyormuş resetten sonran unlocked çıkmıyor ve cihaz recovery moduna geri atıyor cihaz global romları edl modda yükledim ama aynı , cin romunu yüklemede cihaz açtı ama efs ler kendi orj olanı değil ayrıca bootloader kilitli, bu şekilde global roma çeviremiyorum bi kaç meslektaşım ile görüştüm ve cihazı kargo yapmamı istiyorlar ancak müşterimde bunu kabul etmiyor çünkü istanbul dışında ne yapmam gerekir sizce biraz uzun oldu bu arada şimdiden teşekkürler :)
söylemesi ayıp recoveryden bootloaderi nasıl kilitlemiş. kilitlenmesi sadece flaşla olur.