Xiaomi Redmi Note 9 Merlin Box Olmadan IMEI Repair (Risksiz ve Çok Basit)

Meta başlık: Xiaomi Redmi Note 9 Merlin Box Olmadan IMEI Repair (Risksiz ve Çok Basit)

Meta açıklama: Xiaomi Redmi Note 9 Merlin Box Olmadan IMEI Repair (Risksiz ve Çok Basit)

Yazdır

xxmadcatxx44

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Nis 2018
2
0
1
28
cihaz brick oldu arkadaşlar adımları doğru yapmama rağmen. lütfen konuyu kaldırın. ne yapacağım ben şimdi nasıl çözeceğim

flavio

Üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2017
89
9
8
47
cihaz brick oldu arkadaşlar adımları doğru yapmama rağmen. lütfen konuyu kaldırın. ne yapacağım ben şimdi nasıl çözeceğim

Brick oldu derken, soft brick mi kastınız, yani pc ye bağlayınca mtk port veriyor mu? Takıldığınız yeri açıklarsanız yardımcı olmaya çalışalım.

xxmadcatxx44

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Nis 2018
2
0
1
28
Brick oldu derken, soft brick mi kastınız, yani pc ye bağlayınca mtk port veriyor mu? Takıldığınız yeri açıklarsanız yardımcı olmaya çalışalım.
hard brick oldu ekran komple siyah pc ye takınca sürekli port gidip geliyordu bir şekilde hallettim mtk bypass yapıp sp flash tool dan global romu attım bi şekilde. daha sonra ekran geldi fakat bootlop oldu sürekli recovery atıyordu , götürdüm telefoncuya yaptırdım 50 liraya ...4 saat uğraştırdı beni hard brickten zar zor kurtardım soft brick oldu , yoksa daha çok masraf çıkarırdı bana.

brsgk001

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Tem 2018
2
0
1
24
merhaba kolay gelsin cihazımda 12.5.3.0 global rom yüklü eng rom atıp imei repair yapabilir miyim

flavio

Üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2017
89
9
8
47
merhaba kolay gelsin cihazımda 12.5.3.0 global rom yüklü eng rom atıp imei repair yapabilir miyim

BL kilidi açıksa yapabilirsiniz, rom yüklerken dikkat edin bl tekrar kilitlenmesin. Mtk cihazlarda Bl açmak ve onarım toollar ile oldukça kolaylaștı. Ama elinizde tool yoksa dikkatli yapın işlemleri.

loveback1108

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Tem 2021
4
0
1
35
ls -al /dev/block/platform/*/by-name
dd if=/dev/block/mmcblk0p12 of=/sdcard/nvdata
dd if=/dev/block/mmcblk0p12 of=/sdcard/nvram

bu komutları nereye yazıyorum acaba

loveback1108

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Tem 2021
4
0
1
35
Bu şekilde IMEI attım. Sorunsuz çalışıyor bir sorum var şimdi bu şekilde atılan IMEI hangi durumlarda gider.
Telefonu güncellersem gider mi?
TWRP ile format atarsam gider mi hangi durumlarda gider

ferdidemir

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Mar 2019
13
0
1
46
Son dönemde g
Bu şekilde IMEI attım. Sorunsuz çalışıyor bir sorum var şimdi bu şekilde atılan IMEI hangi durumlarda gider.
Telefonu güncellersem gider mi?
TWRP ile format atarsam gider mi hangi durumlarda gider
Bende atacağım konuyu takip ediyorum sorun sıkıntı olmadı sanırım biraz nasıl yaptığınızi aciklarmisiniz

loveback1108

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Tem 2021
4
0
1
35
Son dönemde g
Bende atacağım konuyu takip ediyorum sorun sıkıntı olmadı sanırım biraz nasıl yaptığınızi aciklarmisiniz

Öncellikle bu konu linkinde ki eng rom kullanmadım engromv2 diye bir rom buldum bu sitede onu kullandım.
bu konu linkindeki romu kullandım.

Mi flash ile öncellikle bunu flashladım telefon açıldı sorunsuz bir şekilde sonra fastboot modunda nvram vs bunları sildim yedek almadan.
sonra maui meta ile IMEI yazdırdım şebekeyi vs kontrol ettim herşey sorunsuzdu telefonu fastboot moduna alıp 12.5.4 hindistan romunu kurdum şuan sorun yok :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

naughtybull

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Nis 2022
1
1
3
41
Selamün aleyküm. Hocam bu kodları nerede yazıyoruz sadece o noktayı anlayamadım.
Tamamdır gördüm şimdi. :)

• Beğen
Tepkiler: flavio

mipan

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Haz 2022
1
0
1
29
Merhaba bu eng rom konudaki hala sorunsuz çalışıyormu repair için

Fatih56

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2019
1
0
1
24
hocam acil dönüş olabilirmi acaba bu eng yazılımı mi flashtan yüklememe ragmen flashh all seçeneğini tıkladım bu arda ama cihaz hard birck oldu çözümü varmı tamamen siyah ekran

flavio

Üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2017
89
9
8
47
hocam acil dönüş olabilirmi acaba bu eng yazılımı mi flashtan yüklememe ragmen flashh all seçeneğini tıkladım bu arda ama cihaz hard birck oldu çözümü varmı tamamen siyah ekran

Bu eng sizin cihaza uyumlu değil o zaman, fasboota ekran siyah olsa da geçiyorsa global stock rom kurun aynı şekilde.

iuysaal

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Haz 2020
3
0
1
31
Arkadaşlar Mi Flash ile ENG romu flashladım ancak şuan telefon açılmıyor. PC ye bağlayınca bağlantı sürekli kopup geri geliyor. NAsıl düzeltebilirim?

flavio

Üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2017
89
9
8
47
Arkadaşlar Mi Flash ile ENG romu flashladım ancak şuan telefon açılmıyor. PC ye bağlayınca bağlantı sürekli kopup geri geliyor. NAsıl düzeltebilirim?

ENG rom uyumlu değil sizin cihaza, uyumlu eng rom bulmanız gerekiyor, bl açıksa splash tool ile stock global rom yükleyin düzelir.

metehan2763

Üye
Kayıtlı üye
2 Tem 2019
105
16
18
35
ustalarım eng rom yedi repair yaptım ama glabol rom atınca cihaz fastboota kalıyor yazılımıda tam yemiyor hata veriyor iki programla attım miflash bi tr tools üzerinden ama cust.img ve exaid.img yemiyor cihaz hata veriyor acil yardım nasıl çözücem