Çözüldü Xiaomi Redmi Note 9S ve Xiaomi Redmi Note 9 Pro IMEI Repair İşlemi ve Anlatımı

Yazdır

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
Öncellikle bilgi verdiginiz icin teşekkürler...
dün cihazi formatlayip hindistan rom a geçme karari aldim, evde iki cihaz olmasindan kaynakli ayni qcn dosyasini kullandigim için mac adresi ile alakali sorunlar yasiyordum. yeniden qcn dosyasi atmayi deneyeyim fln dedim.

Yukarda bahsedilen " xiaomi imei tools v1.1" ile orjinal qcn dosyasini deneyeyim dedim.Bende v.1.2 versiyonu vardi o calismiyodu.

Bu v1.1 uygulamasi ile orjinal qcn yi editledim hicbir sikinti çıkmadı. Sonra cihazi formatlayip hint roma geçtim tertemiz kullaniyorum.

Yalniz bu uygulamada yalnizca qcn edit kısmını kullandim, efs silme, port acma qfil fln filan calismad malesef onlari da manuel yaptim sorun yok. Orjinal qcn olmasi iyi oldu.

Son düzenleme:

kircali

Üye
Kayıtlı üye
25 Eki 2019
36
4
8
32
Öncellikle bilgi verdiginiz icin teşekkürler...
dün cihazi formatlayip hindistan rom a geçme karari aldim, evde iki cihaz olmasindan kaynakli ayni qcn dosyasini kullandigim için mac adresi ile alakali sorunlar yasiyordum. yeniden qcn dosyasi atmayi deneyeyim fln dedim.

Yukarda bahsedilen " xiaomi imei tools v1.1" ile orjinal qcn dosyasini deneyeyim dedim.Bende v.1.2 versiyonu vardi o calismiyodu.

Bu v1.1 uygulamasi ile orjinal qcn yi editledim hicbir sikinti çıkmadı. Sonra cihazi formatlayip hint roma geçtim tertemiz kullaniyorum.

Yalniz bu uygulamada yalnizca qcn edit kısmını kullandim, efs silme, port acma qfil fln filan calismad malesef onlari da manuel yaptim sorun yok. Orjinal qcn olmasi iyi oldu.
1.2 bende de çalışmadı ama 1.1 le herşeyi yapabildim

• Beğen
Tepkiler: day_see

trq

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Kas 2020
3
0
1
36
@Soulfly ustad slm. Telefon redmi note 9 pro global rom yüklü. Tüm gerekli olan programları yani adb and fastboot dosyasını qualcom usb driver larını vs yükledim pc ye. Telefona magisk apk yı kurduktan sonra twrp yükleyip magisk.zip dosyasını da flash ladım. Chech root uygulaması ile de root landığını teyit ettim ancak gerek cmd den gerekli kodları (adb shell su vs) yazsam da gerekse Manuel *#*#717717#*#* yapsamda diag mode failed hatası alıyorum. Diag modu nasıl aktif ederim. Nerde hata yapıyorum acaba?
Merhabalar hocam bu sorun bende de var nasıl çözdünüz?

trq

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Kas 2020
3
0
1
36
Cihazınıza göre uygun Root dosyasını indirip yükleyiniz.
Ardından Diag böyle açılır.

• adb shell
  • su
  • setprop sys.usb.config diag,adb
hocam rootlu zaten cihaznote 9 pro magisk filan yükledim twrp var boatloader acık vb bu işlemi 30 defa yapmısımdır üstteki kodları işleminiz basarılı yazıyor programla yapıyorum yadakodu kendim yazarak adb de olmuyor bitürlü

bozdag

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Kas 2019
20
5
3
50
hocam rootlu zaten cihaznote 9 pro magisk filan yükledim twrp var boatloader acık vb bu işlemi 30 defa yapmısımdır üstteki kodları işleminiz basarılı yazıyor programla yapıyorum yadakodu kendim yazarak adb de olmuyor bitürlü
driver yenile
ayrıca bağlantı tipini dosyaaktarım olarak değiştir

Moderatör tarafında düzenlendi:

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
Global romda alinan orjinal qcn dosyasini Hint rom da kullanirsak sorun olur mu?

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
s.a. cihaz guncelleme yaparken yarıda kesilmiş ve brick olmuştu,
bende yeni rom atmak için twrp aracılığı ile wipe cache dalvik fln yaptım, yeni rom attım ancak sürekli hata verdi.
şuan sadece redmi ekranı gelip gidiyor. buna nasil rom atabilirim? illa yetkili hesap mi lazim?