Casper VIA A1 Dokunmatik Donma Sorunu

Yazdır

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Dokunmatik sorunları bazen şarj cihazından kaynaklanabiliyor.
Cihaz şarjda değilken de dokunmatik sorunu varsa işte o zaman donanımsal bir sorun diyebiliriz.
Biraz araştırdım ve bu modelde dokunmatik sorunları kronikleşmiş durumda gibi gözüküyor.
Şahsen Casper markasını önermiyorum hiçkimseye.
Her ne kadar yerli de olsa itiraf etmek lazım ki daha geliştirmeleri gereken epey şey var.

batuhanblt

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2020
9
0
1
23
Dokunmatik sorunları bazen şarj cihazından kaynaklanabiliyor.
Cihaz şarjda değilken de dokunmatik sorunu varsa işte o zaman donanımsal bir sorun diyebiliriz.
Biraz araştırdım ve bu modelde dokunmatik sorunları kronikleşmiş durumda gibi gözüküyor.
Şahsen Casper markasını önermiyorum hiçkimseye.
Her ne kadar yerli de olsa itiraf etmek lazım ki daha geliştirmeleri gereken epey şey var.
Yok hocam şarjda değilken de olmuyor, stock rom yüklediğimde de. İşin ilginç kısmı aldığım ekranı taktıktan sonra çalışıyordu kapatıp açınca ekran gidiyor. Kilit ekranını görünce telefon gidiyor sanırsın tek kullanımlık alet.

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Teknik servis de yardımcı olmuyorsa bi çözüm yolu bulmak zor, zira başka yerlerde garanti kapsamında aynı şikayetten servise giden telefonlara "Kullanıcı Hatası" deyip göndermişler.
Ne diyelim geçmiş olsun.

ultrAslan_t3

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2020
9
2
3
34
Hocam ben ekranı değiştirttim bir yerde yine yapıyordu. Sonra iyice baktım home butonu tam oturmamış bunlara geri yolladım sorunu açıklayıp yazdım. Şuan ekran aynı ekran home tuşu aynı ve sorun da kalmadı yerleştirmesini düzgün yapmışlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Lord Raiden

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Hocam ben ekranı değiştirttim bir yerde yine yapıyordu. Sonra iyice baktım home butonu tam oturmamış bunlara geri yolladım sorunu açıklayıp yazdım. Şuan ekran aynı ekran home tuşu aynı ve sorun da kalmadı yerleştirmesini düzgün yapmışlar.
Sizin adınıza sevindim. Hayırlı olsun.

FATİH33

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Nis 2020
1
0
1
48
hocam bende de aynı sorun var. şuan durum nedir sizde. bugüne kadar neler yaptırdınız

ultrAslan_t3

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2020
9
2
3
34
hocam bende de aynı sorun var. şuan durum nedir sizde. bugüne kadar neler yaptırdınız
Şuan hiçbir sorunum kalmadı şükürler olsun takır takır çalışıyor. Yazılım düşürdüm olmadı, format ve yeniden yükleme yaptım olmadı, sonra ekranımın dış lensi kırıldı bende yaptırdım ekran değişimden sonra birşey kalmadı. Garip yani ben home tuşu bozuldu diyordum kendi kendime ama sıkıntı ekrandaymış dedim. Ya da aklıma şu geliyor belki ben elim ıslak yada terli kullandım ve oksitleme yaptı bu tuş ekran değişimi yaparken de temizlediler sanırım düzeldi. Benim ulaştığım sonuç ya ekrandan yapıyor ya da oksitlenme var bu orta tuş flexinde.