Yardım Casper Via M1 Açılmama Sorunu

Yazdır

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Yazılımı atarken preloader seçili mi attınız. Birde seçmeden atınız.

İbrahim8833

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Mar 2018
9
0
1
24
evet preloader seçili attım şimdi onu seçmeden atmayı deneyecektim ama bu kez pc usb aygıtı tanımadı diyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Aygıt yöneticisinde sürücüyü tekrar tanıtmayı dene.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
olmadı görmüyor hiçbir şekilde sadece şarj ışığı yanıyor.

Cihazınızın pili çıkıyorsa, önce cihazınızın pilini çıkartınız.
Cihazınızın pili çıkmıyorsa, 30 saniye Power tuşuna basınız.
Daha sonra indirdiğiniz dosyaların arasında bulunan rehberdeki yönergeleri farklı bir bilgisayar kullanarak takip ediniz.

tutku190544

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Şub 2017
1
0
1
35
Arkadaşlar aynı sorun bende var cihazı bilgisayarım da görüyor sp ile flash da sorunsuz atılıyor fakat siyah ekrandan çıkmıyor tepki vermiyor dediklerinizi uyguladım ama sonuç aynı

kkdgn00

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Eyl 2018
8
0
1
21
arkadaşlar aynı sorun bende de var ancak bende telefonu bilgisayara bağlıyotum bağlantı sesi geliyor ancak 2 3 saniye sonra kesiliyor pc ye takılı bırakırsam yaklaşık 30 saniyede bir bunu tekrar ediyor ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

kkdgn00

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Eyl 2018
8
0
1
21
şu an da pc telefonu görüyor ancak usb aygıtı tanımadı hatası alabiliyorum ne yapmalıyım

kkdgn00

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Eyl 2018
8
0
1
21
telefonun şarj ışığı vs de yanıyor bi sorun gözükmüyor ancak telefonu hiçbir türlü açamıyorum,

kkdgn00

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Eyl 2018
8
0
1
21
donanımsal derken
telefonda fiziksel bir hasar almadı rom öncesinde de bi sıkıntı yoktu
Rom sırasında mı bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsunuz donanımsal olarak sizce sıkıntı nerede?

kkdgn00

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Eyl 2018
8
0
1
21
Cihazınızı bir teknik servise götürmeniz faydalı olabilir.
Donanım kaynaklı bir sorun yaşadığınızı düşünüyorum.
artık pc ye bağladığım da hiç görmüyor sade şarj ışığı yanıyor
servise götürmeyi düşünüyorum ama nasıl bi açıklama yapmalıyım rom attım dersem telefonun garanti dışı kalmasından korkuyorum

elmor

Üye
Kayıtlı üye
14 Mar 2017
54
23
8
109
Deneyimlerimden yola çıkarak yazıyorum, mesela bir gün bir casper m1 geldi, cihaz kırmızı ışık yanmasına rağmen aşırı ısınıyordu, şarj yolları falan sağlamdı, anakarta kadar voltaj geliyordu, hatta bataryayı dışarıda takıp şarj ettiğimde cihaz full batarya ile 15 dk çalışıyordu, batarya soket değişelim derken durum değişmedi aynı, onca emek verdiğin cihazı tamir etmeden müşteriye vermek olmaz diyerekten detaylı bir inceleme ile sorunu buldum, cihaz daha önce ekran değişmiş, değiştiren kişi şarj bordu ile anakart arasındaki filmi ters takmış, yani anakarta gelecek kısmı şarj borduna şarj borduna gelecek kısmıda anakarta takmış, çünkü filmin iki ucundada aynı pin var, fakat ethernet kabloları gibi arada ters bağlantı var, filmi normal main yazan kısmı anakarta sub yazan kısmı şarj borduna takınca telefon düzeldi.

İkinci olarak aygıt tanınmadı hatası bence sırasıyla şu şekilde olabilir.

Şarj soketi çok zayıf, şarj alsa bile ya da kırmızı ışık yansa bile bilgisayar tanımayabilir. Değişmesi gerekebilir.
Sıvı teması olmuşsa filmin takıldığı soket de kopukluk olabilir, şarj bordundaki diyotlardan biride yanmış olabilir. Komple şarj bordunu değiştirmek gerekebilir.
Daha önce tamir görmüşse şarj borduyla anakart arasındaki filmde sıkıntı oluşmuş olabilir.
Ara filmin anakarta girdiği soket de yada çevresinde sıkıntı olabilir, bazı ustalar soketleri cımbızla kaldırıyor, farketmeden etrafındaki diyotları da kaldırıyor.
Son olarak en kötü ve muhtemel senaryo, bu cihazlarda işlemci ve emmc silikonsuz, o yüzden altındaki ayaklar çok kolay deforme oluyor, flux sürmeden 250 derece ile ısıtmak çözüm olabiliyor, entegreleri sallamayı bile denemeyin yoksa yeniden kalıplamak zorunda kalırsınız, çünkü ayaklar birbirine oldukça yakın, flux dökmememizin sebebi de ayaklar birbirine çok yakın olduğu için hemen kaynaşıyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Deneyimlerimden yola çıkarak yazıyorum, mesela bir gün bir casper m1 geldi, cihaz kırmızı ışık yanmasına rağmen aşırı ısınıyordu, şarj yolları falan sağlamdı, anakarta kadar voltaj geliyordu, hatta bataryayı dışarıda takıp şarj ettiğimde cihaz full batarya ile 15 dk çalışıyordu, batarya soket değişelim derken durum değişmedi aynı, onca emek verdiğin cihazı tamir etmeden müşteriye vermek olmaz diyerekten detaylı bir inceleme ile sorunu buldum, cihaz daha önce ekran değişmiş, değiştiren kişi şarj bordu ile anakart arasındaki filmi ters takmış, yani anakarta gelecek kısmı şarj borduna şarj borduna gelecek kısmıda anakarta takmış, çünkü filmin iki ucundada aynı pin var, fakat ethernet kabloları gibi arada ters bağlantı var, filmi normal main yazan kısmı anakarta sub yazan kısmı şarj borduna takınca telefon düzeldi.

İkinci olarak aygıt tanınmadı hatası bence sırasıyla şu şekilde olabilir.

Şarj soketi çok zayıf, şarj alsa bile ya da kırmızı ışık yansa bile bilgisayar tanımayabilir. Değişmesi gerekebilir.
Sıvı teması olmuşsa filmin takıldığı soket de kopukluk olabilir, şarj bordundaki diyotlardan biride yanmış olabilir. Komple şarj bordunu değiştirmek gerekebilir.
Daha önce tamir görmüşse şarj borduyla anakart arasındaki filmde sıkıntı oluşmuş olabilir.
Ara filmin anakarta girdiği soket de yada çevresinde sıkıntı olabilir, bazı ustalar soketleri cımbızla kaldırıyor, farketmeden etrafındaki diyotları da kaldırıyor.
Son olarak en kötü ve muhtemel senaryo, bu cihazlarda işlemci ve emmc silikonsuz, o yüzden altındaki ayaklar çok kolay deforme oluyor, flux sürmeden 250 derece ile ısıtmak çözüm olabiliyor, entegreleri sallamayı bile denemeyin yoksa yeniden kalıplamak zorunda kalırsınız, çünkü ayaklar birbirine oldukça yakın, flux dökmememizin sebebi de ayaklar birbirine çok yakın olduğu için hemen kaynaşıyor.

:tsk:

engineer.34034

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Eki 2019
1
0
1
53
İndireceğiniz dosyada yazılımı nasıl yükleyeceğinize dair bilgi mevcuttur.
Allah razı olsun diyorum o kadar. Gurbette iken telefonum bozuldu, tamirciler eski diye uğraşmak istemediler. Bir bilgisayar bulup Evvel Allah sonra sayenizde bu bölümü kullanarak sorunumu giderdim. Çok teşekkür ederim. Sizde darda kalmazsınız inşAllah.