Stock Rom Casper Via T18-M Rom 08.09.2015

Meta başlık: Casper Via T18-M Rom 08.09.2015

Meta açıklama: Casper Via T18-M Rom 08.09.2015

Yazdır

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihaza root attıktan sonra şarjı ve ısınma sorunu ortaya çıktı bende stock rom atayım dedim fakat droidboot img failed hatası veriyor bu neyden kaynaklı. Daha önce farklı marka telefona aynı usb kablosu ile stock rom ve custom recovery kurdum.

Cihazınıza yüklediğiniz Root dosyaları, zararlı kodlar içeriyor olabilir.
Bu nedenle de, cihazınızın pili çabuk bitiyor ve cihazınız ısınıyor olabilir.
Bu durumda cihazınıza yeniden yazılım yüklemesi yapmanız faydalı olacaktır.
Bu cihaz için Custom Rom var mıdır bilmiyorum.
bulunan konudan faydalanarak cihazınız için yazılım arayabilirsiniz.

alp15eren23

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Mar 2019
4
0
1
20
Cihazınıza yüklediğiniz Root dosyaları, zararlı kodlar içeriyor olabilir.
Bu nedenle de, cihazınızın pili çabuk bitiyor ve cihazınız ısınıyor olabilir.
Bu durumda cihazınıza yeniden yazılım yüklemesi yapmanız faydalı olacaktır.
Bu cihaz için Custom Rom var mıdır bilmiyorum.
bulunan konudan faydalanarak cihazınız için yazılım arayabilirsiniz.
Zaten yazılım yükleme yapamıyorum. droidboot img failed hatası veriyor. Aynı pc ve aynı usb kablosu ile 2 3 cihaza yazılım atmıştım

secocan41

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Eki 2017
9
0
1
35
sa arkadaşlar bu tableti halen kullanıyorum fakat kasmalar başladı root atmayı deniyorum ama malesef başarısız oluyorum root için bir program varmı acaba ?

Hakan2299

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Kas 2019
4
0
1
34
Merhaba rom atmadan root yapamiyormuyuz bu Casper tabletleri hiç bir root uygulaması ileroot atamadım cihaza Birde androidin kökü linux olduğu icin düz linux işletim sistemi kurmak mümkün mü arastirmadigim yer kalmadı lütfen yardimci olun

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba rom atmadan root yapamiyormuyuz bu Casper tabletleri hiç bir root uygulaması ileroot atamadım cihaza Birde androidin kökü linux olduğu icin düz linux işletim sistemi kurmak mümkün mü arastirmadigim yer kalmadı lütfen yardimci olun

Bir cihaza Rom yüklemek ve Root yetkileri vermek farklı işlemlerdir.
Bazı cihazlara normal şartlarda Root yetkileri vermek mümkün değilse, cihaz yazılımı düzenlenerek,
Cihaz yazılımının içerisine Root yetkileri yerleştirilir.
Siz de bu yazılımı cihazınıza yüklediğinizde cihazınız Root yetki bir yazılımla açılır.

Bu cihaza Root yetkileri vermek mümkündür.
Lakin bu işlem oldukça zordur.
Bu cihaza en basit şekilde Root yetkilerini,
Cihazınızla benzer özelliklerdeki bir cihaza ait Custom Recovery bularak, Custom Recovery üzerinden yapabilirsiniz.
Onu da nasıl bulursunuz, araştırmak lazım.
örnek bir konuya ulaşabilirsiniz.

Android Linux tabanlı bir işletim sistemidir doğrudur.
Lakin elinizdeki cihaza doğrudan istediğiniz işletim sistemini yükleyemezsiniz.
Bunun için önce Bios değişimi gerekebilir, böylece cihazı farklı şekiller de Boot etmeniz mümkün olabilir.
Cihazınız Microsoft Windows işletim sistemli olsaydı,
Bios değişimi yapmanıza gerek kalmadan cihazınıza Linux işletim sistemi yükleyebilirdiniz.
Bununla birlikte, cihazınıza yüklemek istediğiniz işletim sisteminin de sizin cihazınızda çalışabilecek şekilde düzenlenmesi lazım.
Bütün bunların yanı sıra, cihazınıza Linux işletim sistemi kurmanız cihazınızı sağlıklı bir şekilde kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor.
Linux işletim sistemi depolardan cihaz sürücülerini çekebilir ama bu yeterli olmayabilir.
Çünkü çoğu zaman dokunma panelinin çalışması veya doğru bir şekilde çalışması için sadece sürücüler yeterli olmayabilir.
Bu durumda da işletim sistemine cihazınızın donanımının nasıl çalışacağın gösteren bazı girdiler eklemeniz gerekecektir.

Hakan2299

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Kas 2019
4
0
1
34
- Allah razı olsun senin yöntemle çözdüm rootlamayı ama yine ugraştırdı ufak bir detay açıklaması yapılmadıgı için ama sonunda çözdüm bir türlü yapamamıştım rootlamayı bu cihaazda sagol.
- trwp recoveriyi yükeleyemedim bir türlü hata veriyor açılmıyor recovery menüsü cwm bir kere açıldı bir daha giremedim cwm ye tuş kombininasyonu farklımı bilmiyorum. trwp yi nasıl yüklerim çözemedim internette de bu cihaza uygun bir trwp bulamadım. sonuç olarak düzeltmek için sizin verdiginiz dosyanın içinden aldım recovery dosyasını bari eski haline dönsün diye skıntı yok şu anlık kullanıyorum. sizin verdiginiz bire bir orjinal romsa yedek almakla hiç ugraşmiyim.
-biliyorum çok soru soruyorum ama bir siz varsıız cvp veren yorumlarım siliniyor başkaları kabul etmiyor. bir sorum daha var kafama takılan bios değiştirme derken yazılımsal mı donanımsal mı.

android versiyon yükleme yapaya kalktıgımda hata alıyorum linuxu ne yaptıysam ekran görüntüsündeki hatayı alıyorum. farketmez herhangi bir linux veya windows yüklesem yeter bana sorunları yavaş yavaş çözerim ama yükleyemiyorum yardımcı olursannız çok sevinirm. sonra olmadı sizin rom ile geri yüklerim androidi.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
- Allah razı olsun senin yöntemle çözdüm rootlamayı ama yine ugraştırdı ufak bir detay açıklaması yapılmadıgı için ama sonunda çözdüm bir türlü yapamamıştım rootlamayı bu cihaazda sagol.
- trwp recoveriyi yükeleyemedim bir türlü hata veriyor açılmıyor recovery menüsü cwm bir kere açıldı bir daha giremedim cwm ye tuş kombininasyonu farklımı bilmiyorum. trwp yi nasıl yüklerim çözemedim internette de bu cihaza uygun bir trwp bulamadım. sonuç olarak düzeltmek için sizin verdiginiz dosyanın içinden aldım recovery dosyasını bari eski haline dönsün diye skıntı yok şu anlık kullanıyorum. sizin verdiginiz bire bir orjinal romsa yedek almakla hiç ugraşmiyim.
-biliyorum çok soru soruyorum ama bir siz varsıız cvp veren yorumlarım siliniyor başkaları kabul etmiyor. bir sorum daha var kafama takılan bios değiştirme derken yazılımsal mı donanımsal mı.

android versiyon yükleme yapaya kalktıgımda hata alıyorum linuxu ne yaptıysam ekran görüntüsündeki hatayı alıyorum. farketmez herhangi bir linux veya windows yüklesem yeter bana sorunları yavaş yavaş çözerim ama yükleyemiyorum yardımcı olursannız çok sevinirm. sonra olmadı sizin rom ile geri yüklerim androidi.

Aynı sorun için farklı konulara yazar veya farklı farklı konular açarsanız, yazdıklarınız silinir.

Burada bulunanların büyük bir kısmı forumdaki çoğu bu konulara vakıf değildir.
Burada kendi sorunlarını çözmek için bulunurlar, başkalarının konularına bakmazlar, baksalar da bir şey yazamazlar.

Cihazınıza CWM yüklediyseniz ve cihazınız Root yetkilerine kavuştuysa sorun yok demektir.
CWM veya TWRP'yi Root işlemi için kullanacaktınız.
İşinizi CWM ile çözdüyseniz TWRP'ye gerek kalmamış demektir.

Forumumuzda paylaşılan bu cihaza ait yazılımlar, bu cihazn orijinal yazılımlarıdır.
Yedek almakla falan uğraşmanıza gerek yok.

Bios değişimi, Bios çipinin içerisindeki yazılımı değiştirerek mümkün olur.
Bu hem yeni Bios flaşlanarak hem de Bios çipi değiştirilerek yapılabilir.
Sizin için en kolay yöntem cihaza yeni Bios flaşlamaktır.
Bios çipini değiştirmek oldukça zahmetli ve masraflı olacaktır.
Belki de bu cihazı bu hali ile farklı bir işletim sistemiyle Boot edebilirsiniz.
Bu durumda da Bios'a müdahale etmenize gerek kalmayabilir.

Bu cihazı farklı bir işletim sistemi ile Boot etmeniz için, hazırlanan medyanın UEFI özellikli olması gerekmektedir.
Şayet hazırlanan UEFI değilse, Save & Exit sekmesindeki Boot Override başlığı altnda hazırladığınız medyayı göremezsiniz.
Hazırladığınız medya UEFI ise, Save & Exit sekmesindeki Boot Override başlığı altında hazırladığınız medyayı seçerek cihazınızı Boot edebilirsiniz.
Microsoft Windows 10 UEFI medyası hazırlamak için bulunan konudan faydalanabilirsiniz.
Linux içinse biraz araştırma yapmanız ve çok fazla uğraş vermeniz gerekebilir.

Microsoft Windows 10 UEFI medyası hazırlamak için Rufus kullanmayınız.

Son düzenleme: