Stock Rom Powerway DRN-X700 Rom

lostalbi

Üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2018
67
7
8
33
şirket cevab vermedi henuz acaba donanımsal bir sorundan kaynaklı mıdır die duşunmekteyim ne dersiniz sorun yazılımsal mı yoksa donanımsal

lostalbi

Üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2018
67
7
8
33
donanımsal olarak inceledim sıcak hava vurdum soğuk lehim olmuş mudur die yine sorun aynı devam ediyor sanırım yazılımını bulmadan sorun çözulemeyecek recovery moda alınca uste şu yazıyor "exdroid4.4.2_r2-a33-v2.0" ben aratırdım ama yine de sağlam bir rom bulamadım pek

Son düzenleme:

lostalbi

Üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2018
67
7
8
33
şirketle bugun görüştüm bana x707 nin romunu at olmasa işlemcisinin değişmesi lazım a23 e çevirip rom atıcaklar anlamadığım sen bunun fabrikası yahut ana bayisi değil misin kendine ait teknik servis departmanın yok mu bu ürün u satmışsın ama romu sende yok nasıl oluyor nerdeyse tüm poweway ın romlarını denedim ama hiç biri işe yaramadı ne yazık ki tek çare işlemcinin değişmesi bunun içinde ektra kim bilir ne kadar ücret isticekler basit bir rom atmak yerine neler yapılacak

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
şirketle bugun görüştüm bana x707 nin romunu at olmasa işlemcisinin değişmesi lazım a23 e çevirip rom atıcaklar anlamadığım sen bunun fabrikası yahut ana bayisi değil misin kendine ait teknik servis departmanın yok mu bu ürün u satmışsın ama romu sende yok nasıl oluyor nerdeyse tüm poweway ın romlarını denedim ama hiç biri işe yaramadı ne yazık ki tek çare işlemcinin değişmesi bunun içinde ektra kim bilir ne kadar ücret isticekler basit bir rom atmak yerine neler yapılacak

İlginç bir durum.

lostalbi

Üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2018
67
7
8
33
işlemcisini kendim değiştirebilirim a23 işlemci var bende ama uyum sağlar mı anakarta ? ondan emin değilim sonuçta a23 için hazırlanan anakart a33 için bire bir aynı olur mu ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
işlemcisini kendim değiştirebilirim a23 işlemci var bende ama uyum sağlar mı anakarta ? ondan emin değilim sonuçta a23 için hazırlanan anakart a33 için bire bir aynı olur mu ?

Şahsen macera aramaya gerek yok diye düşünüyorum.
Donanım değişikliği yerine, cihaza yazılım uydurmaya çalışmak daha mantıklı olacaktır.

lostalbi

Üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2018
67
7
8
33
uygun yazılımı ne yazık ki bulamıyorum başka tablet modellerini de denedim ama bulamadım romu paylaşan site yok amacım sorunu çözmek benim gibi mağdur olan arkadaşlar varsa yahut olucak olan varsa onlara çözum sunabilmek yoksa tableti çok cuzi bir fiyat a almıştım tamir etmeye değmeyecek bir fiyat ama sorunları çözukçe ilim artar yeni şeyler öğrenilir die düşunuyorum lakin çözumu henüz bulamadım yazılımı ayarlayamadım x07 tablet e donma yapıyor program bi saate geçse yerinde sayıyor hafıza kartı ile de atmaya çalışınca onda da tablet açılmıyor hiç diğerlerinde en azından yükleme ekranı geliyordu

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
uygun yazılımı ne yazık ki bulamıyorum başka tablet modellerini de denedim ama bulamadım romu paylaşan site yok amacım sorunu çözmek benim gibi mağdur olan arkadaşlar varsa yahut olucak olan varsa onlara çözum sunabilmek yoksa tableti çok cuzi bir fiyat a almıştım tamir etmeye değmeyecek bir fiyat ama sorunları çözukçe ilim artar yeni şeyler öğrenilir die düşunuyorum lakin çözumu henüz bulamadım yazılımı ayarlayamadım x07 tablet e donma yapıyor program bi saate geçse yerinde sayıyor hafıza kartı ile de atmaya çalışınca onda da tablet açılmıyor hiç diğerlerinde en azından yükleme ekranı geliyordu

Anladığım kadarıyla bu işlerle uğraşmayı seviyorsunuz.
bulunan yazılımları tek tek deneyiniz.
Belki uyumlu bir yazılım bulabilirsiniz.
Olmazsa, en çok uyum sağlayanı uyumlu hale getirmenizde size yardımcı olmaya çalışırız.

• Beğen
Tepkiler: lostalbi

lostalbi

Üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2018
67
7
8
33
Anladığım kadarıyla bu işlerle uğraşmayı seviyorsunuz.
bulunan yazılımları tek tek deneyiniz.
Belki uyumlu bir yazılım bulabilirsiniz.
Olmazsa, en çok uyum sağlayanı uyumlu hale getirmenizde size yardımcı olmaya çalışırız.

nerdeyse hepsini tek tek denedim lakin olması flyfiz ef7 concord un romu bir kuruldu onda da dokunmatik sorunu var dokunmatik çalışmıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

lostalbi

Üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2018
67
7
8
33
hatırlayamadım ama hatırladığım kadarı ile yüklenmiyordu hiç biri bi yüklenen tablet romu olarak bunu buldum o da başka forumda benle aynı sorunu yaşayan başka bir arkadaş kurmuş onda da dokunmatik sorunu oluşmuş daha önceki rom da dokunmatik çalışıyordu lakin virus sistemi bozmuştu surekli hata kodu çıkarıp işlem yapmamızı engeliyordu format atmamıza ragmen sorun çözulmemişti

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hatırlayamadım ama hatırladığım kadarı ile yüklenmiyordu hiç biri bi yüklenen tablet romu olarak bunu buldum o da başka forumda benle aynı sorunu yaşayan başka bir arkadaş kurmuş onda da dokunmatik sorunu oluşmuş daha önceki rom da dokunmatik çalışıyordu lakin virus sistemi bozmuştu surekli hata kodu çıkarıp işlem yapmamızı engeliyordu format atmamıza ragmen sorun çözulmemişti

Dokunma paneli için belki bir şeyler yapılabilir.
bulunan programı biraz kurcalayabilir misiniz?

lostalbi

Üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2018
67
7
8
33
merhaba dediğiniz programı indirip kurdum imaj dosyasını düzeltebiliyoruz sanırım bunla dokunmatik bölumu nasıl değiştirebileceğimi anlayamdım açılış resmi animasyonu vs değiştirebiliyorum lakin daha detaylı ayarlamalar yapamadım

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
merhaba dediğiniz programı indirip kurdum imaj dosyasını düzeltebiliyoruz sanırım bunla dokunmatik bölumu nasıl değiştirebileceğimi anlayamdım açılış resmi animasyonu vs değiştirebiliyorum lakin daha detaylı ayarlamalar yapamadım

Programın bir bölümünde dokunma paneli sürücüsünün değiştirildiği bir yer olması lazım.

lostalbi

Üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2018
67
7
8
33
sensör seçme vardı geri kalan ayalarmalar kodlarla yapılıyordu sanırım nasıl düzenlemem gerektiğini çözemedim aralarında dokunmatikle alakalı bi yazı da göremedim

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
sensör seçme vardı geri kalan ayalarmalar kodlarla yapılıyordu sanırım nasıl düzenlemem gerektiğini çözemedim aralarında dokunmatikle alakalı bi yazı da göremedim

Anladım.
Sanırım bu konu sizi biraz aşacak gibi.
Cihazınızın ana kartının fotoğrafını paylaşabilir misiniz?
Cihaz donanımını bir görelim.
Bakalım neler yapabiliriz.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com