Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro Dosyaları

Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro Dosyaları

ProGsm ProGsm - #1
Mi 10 T Pro Efs yedeklerı twrp magısık ve Qcn yedeklerı

Efs Silme Kodları

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf8

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf9

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf10

twrp yükle
magisk yükle
efs backup al
full backup al
ana dizindeki twrp dosyasını bilgisayara kopyala
aç telefonu diag aç qcn ve xqcn yedeği al
jjayla qcnyi editle
twrpye geç
konunun başındaki kodlarla sil
aç telefonu diag aç editlediğin qcnyi yükle
tamamdır
poco x3 le falan aynı
üstüne flash all seçli şekilde rom at(endo öneririm) güncellemeleride otadan alır

zetec ustamdan alıntıdır arkadaslar bu sekılde yapabılırsınız
Muhammed5201 Muhammed5201 - #2
İstersen şimdi paylaşayım
E emrahtemizer - #3
dosyaları göremedik ustam
ProGsm ProGsm - #4
dosyaları göremedik ustam
konuya eklenmıstır
T toricelli - #5
Yapılan paylaşım için teşekkürler.
Mi10T pro'nun blok silme kodları Mi10 ile aynı mı?
Telefoncu değilim, yurtdışından 1 tane getirtip bu işlemi kendim yapmak istiyorum.
Birde youtube'da Mi10 ile ilgili repair işleminde, factory_nv ve non-hlos dosyaları yazdırılıyor. Bu işlem Mi10T pro içinde gerekli mi?
Bu dosyalar özel mi (ücretli) yoksa stock rom içindeki dosyalar kullanılabiliyor mu?
İyi çalışmalar dilerim.
ByDark ByDark - #6
Telefoncu değilim, yurtdışından 1 tane getirtip bu işlemi kendim yapmak istiyorum.
Birde youtube'da Mi10 ile ilgili repair işleminde, factory_nv ve non-hlos dosyaları yazdırılıyor. Bu işlem Mi10T pro içinde gerekli mi?
Bu dosyalar özel mi (ücretli) yoksa stock rom içindeki dosyalar kullanılabiliyor mu?
İyi çalışmalar dilerim.
dosyalar bir çok yerde ücretli hocam ben de dahil ücretli veriyorum ücretsiz veren çıkar mı bilemem
ProGsm ProGsm - #7
İyi çalışmalar dilerim.
konu paylasımı sıte ıcerısınde yapılmıstır dosyalar dahıl
T toricelli - #8
konu paylasımı sıte ıcerısınde yapılmıstır dosyalar dahıl
Bilgilendirme için teşekkürler sayın ProGsm. Bahse konu paylaşımı arayayım.
İyi çalışmalar.
ProGsm ProGsm - #9
Bilgilendirme için teşekkürler sayın ProGsm. Bahse konu paylaşımı arayayım.
İyi çalışmalar.
konun ıcerısınde mevcut ustacım
M mert_33 - #10
Emeğine sağlık usta dosya içinde efs silme kodları yok
ProGsm ProGsm - #11
hemen ekleyelım ustam
ProGsm ProGsm - #12
efs sile kodları konuya eklenmıstır
B bossturkmen - #13
konun ıcerısınde mevcut ustacım
Tesekurler qardas, eline sagliq
E emrahtemizer - #14
efs sile kodları konuya eklenmıstır
teşekkürler ustam mi 10t ve mi 10t pro efs silme kodları aynı mı. ve ayrıyaten diag açma kodu farklımı yeni modellerle aşağıdaki gibi mi yoksa farklı mı

setprop sys.usb.config diag,adb
ByDark ByDark - #15
teşekkürler ustam mi 10t ve mi 10t pro efs silme kodları aynı mı. ve ayrıyaten diag açma kodu farklımı yeni modellerle aşağıdaki gibi mi yoksa farklı mı

setprop sys.usb.config diag,adb
hocam dilerseniz teamwiever id şifre verin yardımcı olayım
Z zetec - #16
Hocam anlatım gelir mi
caner192 caner192 - #17
Mi 10t ve 10 pro'nun imei repair yöntemi aynı mı?
Z zetec - #18
konuya eklenmıstır
Hocam elinize sağlık iki sorum var
blok silme kodlarını sırası önemli mi
poco f2 pro videosu izledim factory nv ve non hlos dosyaları vardı onlar bundada geçerli mi
çok teşekkürler
Akın43 Akın43 - #19
Birde anlatım olsaydı keşke, eski yöntemle mi yapılıyor farklı mı yapılıyor
MühendisBey33 MühendisBey33 - #20
Birde anlatım olsaydı keşke, eski yöntemle mi yapılıyor farklı mı yapılıyor
farklı yöntemle yapılıyor hocam
Akın43 Akın43 - #21
Sanırım tüm doayalar paylaşılmamış qcn ve efs dosyaları zaten telefonumuzda mevcut sadece modem silme komutları paylaşılmış nasıl yapacağımızi bilmedikten sonra ne işimize yarayacak
MühendisBey33 MühendisBey33 - #22
Sanırım tüm doayalar paylaşılmamış qcn ve efs dosyaları zaten telefonumuzda mevcut sadece modem silme komutları paylaşılmış nasıl yapacağımızi bilmedikten sonra ne işimize yarayacak
yardımcı olmamı ister misiniz ?
Z zetec - #23
yardımcı olmamı ister misiniz ?
Evet, reset kodlarını factory nv ve non hlos ve gerekliyse başka dosyaları paylaşabilir misiniz veya nerden çekmeliyiz ne yapmalıyız f2 prodan neyi farklı rica etsek tarif eder misiniz
MühendisBey33 MühendisBey33 - #24
Evet, reset kodlarını factory nv ve non hlos ve gerekliyse başka dosyaları paylaşabilir misiniz veya nerden çekmeliyiz ne yapmalıyız f2 prodan neyi farklı rica etsek tarif eder misiniz
teamviewer verin hocam oradan yardımcı olayım
Z zetec - #25
teamviewer verin hocam oradan yardımcı olayım
Hocam çok teşekkür ederim şuan kilidim kapalı başvuru yaptım dosyaları hazırlamaya çalışıyorum
rica etsem dosyaları ve farklı kısımları şuradan iletebilir misiniz [email protected]
bu arada bende mühendislik öğrencisiyim:)
Z zetec - #26
İyi çalışmalar dilerim.
Halledebildiniz mi hocam tarif edermisiniz kodlarrı ve dosyaları ne yapmak gerekiyormuş
T toricelli - #27
Halledebildiniz mi hocam tarif edermisiniz kodlarrı ve dosyaları ne yapmak gerekiyormuş
Henüz telefonu almadım. Bu hafta içinde mi11 telefonunun piyasaya sürülmesi sonrası fiyatlarda bir güncelleme olacakmış. Ondan sonra alacağım. Henüz bu dosyaları paylaşan olmadı. Ücretli olarak satılıyor.
Bende sizin gibi yorumları ve paylaşımları takip ediyorum.
Blokları silme kodları ilk mesajda mevcut; ancak bu factory_nv ile non-hlos dosyaları olmadığı sürece yapılacak repair işlemi sanırım bir işe yaramıyor. Youtube'da ve buradaki bir takim konularda illaki bu dosyalar kullanılıyor.
Z zetec - #28
Henüz telefonu almadım. Bu hafta içinde mi11 telefonunun piyasaya sürülmesi sonrası fiyatlarda bir güncelleme olacakmış. Ondan sonra alacağım. Henüz bu dosyaları paylaşan olmadı. Ücretli olarak satılıyor.
Bende sizin gibi yorumları ve paylaşımları takip ediyorum.
Blokları silme kodları ilk mesajda mevcut; ancak bu factory_nv ile non-hlos dosyaları olmadığı sürece yapılacak repair işlemi sanırım bir işe yaramıyor. Youtube'da ve buradaki bir takim konularda illaki bu dosyalar kullanılıyor.
Evet öyle teşekkürler cevabınız için
Akın43 Akın43 - #29
Benim kilit açık aldığım yer ücretsiz halledecek işlemleri çokta sorun değil ama bu işin parayla yapılması hoş değil nasıl olsa düşer birgün 8 ay kayıtsız kullanılır ne olacak.
MühendisBey33 MühendisBey33 - #30
Benim kilit açık aldığım yer ücretsiz halledecek işlemleri çokta sorun değil ama bu işin parayla yapılması hoş değil nasıl olsa düşer birgün 8 ay kayıtsız kullanılır ne olacak.
hocam bu iş neden parayla yapılmasın ki sonuçta bilgi ve emektir bu düşüncenize göre telefon tamiri de ücretsiz olmalı neden para alıyorlar ki telefoncular ya da herhangi bi yazılımsal sorun yaşadığınızda telefonunuz çöktüğünde neden gidip ücretli yaptırıyorsunuz ?
Akın43 Akın43 - #31
hocam bu iş neden parayla yapılmasın ki sonuçta bilgi ve emektir bu düşüncenize göre telefon tamiri de ücretsiz olmalı neden para alıyorlar ki telefoncular ya da herhangi bi yazılımsal sorun yaşadığınızda telefonunuz çöktüğünde neden gidip ücretli yaptırıyorsunuz ?
Paylaşım denilen birsey var, sonuçta o dosyalar ve anlatım olunca çoğu kişi kendi işini görebilecek, şahsen başka cihazlarda birçok kişiye ücretsiz yardımcı oldum.
MühendisBey33 MühendisBey33 - #32
Paylaşım denilen birsey var, sonuçta o dosyalar ve anlatım olunca çoğu kişi kendi işini görebilecek, şahsen başka cihazlarda birçok kişiye ücretsiz yardımcı oldum.
dosyalar gördüğünüz üzere sitede mevcut zaten mevcut olduğu halde yapamayan arkadaşlara evet ücretli bağlanıp yardımcı oluyoruz ki hiç kimse neden para istiyorsun demedi emeğinin karşılığıdır bu o kadar uğraşıyorsun diyorlar ayrıca açtığım konulara bakarsanız benim de ücretsiz şekilde yardımcı olduğumu görüceksiniz
Akın43 Akın43 - #33
Çokta uzatmaya gerek yok benim için sorun değil ben işimi bir kuruş vermeden hertürlü hallederim bu işi paraya dökenlerden hoşlanmıyorum sadece tepkip o yüzden.
K kurban50 - #34
Çokta uzatmaya gerek yok benim için sorun değil ben işimi bir kuruş vermeden hertürlü hallederim bu işi paraya dökenlerden hoşlanmıyorum sadece tepkip o yüzden.
hocam hallettinmi sen
Akın43 Akın43 - #35
hocam hallettinmi sen
Yok henüz değil 8 ay kullanip sonra yapacağım b.l. açtım
K kurban50 - #36
Yok henüz değil 8 ay kullanip sonra yapacağım b.l. açtım
Yarin ben deneyecegim olursa seninkinide hallederiz burda parayla yapiliyor forumun amaci bilgi paylasimi ama yanlis yonetiliyor
MühendisBey33 MühendisBey33 - #37
Yarin ben deneyecegim olursa seninkinide hallederiz burda parayla yapiliyor forumun amaci bilgi paylasimi ama yanlis yonetiliyor
@ProGsm ustamız dosyaları ücretsiz paylaştı zaten neyden şikayet ediyorsunuz ki ? forum olmasaydı başkalarına yine para ödeyip dosyaları alacaktınız forum sayesinde dosyalara ücretsiz erişebildiniz
Akın43 Akın43 - #38
Eyvllh sağolasın sen dene olursa TÜM dosyaları paylaşırsın herkes yararlanır.
ProGsm ProGsm - #39
hayırlı geceler dosyalar denenmıstır ustam sorunsuz yanı bılgınıze sadece nasıl oldugu konusunu yarın aksama ekleyecegım herkese hayırlı formlar
K kurban50 - #40
Tamamdir
K kurban50 - #41
hayırlı geceler dosyalar denenmıstır ustam sorunsuz yanı bılgınıze sadece nasıl oldugu konusunu yarın aksama ekleyecegım herkese hayırlı formlar
Aksamj bekkeyim bende o zaman yanlis yapmayalim
serkanaykut85 serkanaykut85 - #42
Akşamı bende 4 gözle bekliyorum @ProGsm Hocam :)
Z zetec - #43
Teşekkürler hocam beklemedeyiz
Z zetec - #44
Hocam iyi günler ekleyeceğinizi söylemiştiniz, unuttunuz sanırım
MühendisBey33 MühendisBey33 - #45
Hocam iyi günler ekleyeceğinizi söylemiştiniz, unuttunuz sanırım
Önce yedek alıcaksın sonra partitionları siliceksin ardından engmodemi yazdırıp editlenmiş qcn yi yazdırcaksın
Z zetec - #46
Önce yedek alıcaksın sonra partitionları siliceksin ardından engmodemi yazdırıp editlenmiş qcn yi yazdırcaksın
Teşekkürler yukarıdaki silme kodları doğru mu
eng modem dosyam yok
MühendisBey33 MühendisBey33 - #47
Teşekkürler yukarıdaki silme kodları doğru mu
eng modem dosyam yok
Kodlar doğru evet
N nedensiz1 - #48
modem dosyasını nerden bulacağız? Bende bir orasını anlamadım
MühendisBey33 MühendisBey33 - #49
modem dosyasını nerden bulacağız? Bende bir orasını anlamadım
dosyaların içerisinde yok mu ?
N nedensiz1 - #50
progsmin attığı dosyların içinde göremedim hocam twrpden ben yedek alırken çekeceksem tmm ordan alırım ama mi10t pro dosyasının içindeki verilen qcnleride ismini düzeltip jjaqcnbuilder ile açmaya çalışıyorum qcn dosyası bulunamadı diyor
MühendisBey33 MühendisBey33 - #51
progsmin attığı dosyların içinde göremedim hocam twrpden ben yedek alırken çekeceksem tmm ordan alırım ama mi10t pro dosyasının içindeki verilen qcnleride ismini düzeltip jjaqcnbuilder ile açmaya çalışıyorum qcn dosyası bulunamadı diyor
bi teamviewer verir misiniz ustam bakayım ?
Z zetec - #52
dosyaların içerisinde yok mu ?
Yok sadece yedekler var
MühendisBey33 MühendisBey33 - #53
anladım hocam bakmamıştım dosya içeriğine bende farklı dosyalar var onları kullanıyorum zaten

printThread_attachments

• WhatsApp Image 2021-01-05 at 15.57.38.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-05 at 15.57.38.jpeg
    52.8 KB · Görüntüleme: 49
Z zetec - #54
Sistem tarihini geri çekmen gerekiyormuş 2019 a falan
N nedensiz1 - #55
qcn dosylarını açtım tmm sıkıntı yok ama hala modem dosylarını bulamıyorum sanırım progsm arkadaş modem dosylarını paylaşmamış sizin verme ihtimaliniz varmı yada nerden nasıl alacağımızı söylermisiniz?
Akın43 Akın43 - #56
qcn dosylarını açtım tmm sıkıntı yok ama hala modem dosylarını bulamıyorum sanırım progsm arkadaş modem dosylarını paylaşmamış sizin verme ihtimaliniz varmı yada nerden nasıl alacağımızı söylermisiniz?
Mi 10 konusunda verilen dosyaların içinde engmodem var eğer aynıysa kullanilabilir
N nedensiz1 - #57
Mi 10 konusunda verilen dosyaların içinde engmodem var eğer aynıysa kullanilabilir

konuda ki mesajları okudum aynı yöntemle olmaz demişler mi10t pro için
MühendisBey33 MühendisBey33 - #58
konuda ki mesajları okudum aynı yöntemle olmaz demişler mi10t pro için
Farklı hocam yemez team id şifre atın gerekli dosyaları temin edeyim
N nedensiz1 - #59
Farklı hocam yemez team id şifre atın gerekli dosyaları temin edeyim

team bende yok hocam kurulu değil şimdilik telefonun daha unlock süresi dolmadı dosya tamamlamaya çalışıyorum. Siz büyük ihtimalle ücret karşılığında yapacaksınızdır. emeğinizin karşılığını istiyorsunuzdur yada ücretini verip almışsınızdır para kazanmaya çalışıyorsunuzdur hakkınızdır ama ben şu an için para ödeyerek bu işlemi yapmak istemiyorum. daha telin hatlarının kapanması 6-8 ay gibi bir süre var daha olmazsa beklerim duruma göre bakarım bu işlemleri birde uzaktan bağlantı ile yapmak istemiyorum mağdur olan bir sürü insan var. teşekkür ederim
Z zetec - #60
Factory nv non hlos falan gerek yok 2 gündür sorunyok parmak izi falana çalışıyor para almak için korkutuyorlar kanmayın
twrp yükle
magisk yükle
efs backup al
full backup al
jjayla qcnyi editle
twrpye geç
tamamdır
poco x3 le falan aynı
üstüne flash all seçli şekilde rom at(endo öneririm) güncellemeleride otadan alır
N nedensiz1 - #61
Factory nv non hlos falan gerek yok 2 gündür sorunyok parmak izi falana çalışıyor para almak için korkutuyorlar kanmayın
twrp yükle
magisk yükle
efs backup al
full backup al
jjayla qcnyi editle
twrpye geç
tamamdır
poco x3 le falan aynı

Benim port alırken biraz başım ağrıdı ama dediğin gibi hocam bende dün yaptım xqcn yedeğini almadım ben sadece qcn aldım ama bi sorunlada karşılaşmadım. şimdilik bi sorun yok 4.5g falan herşey çalışıyor ama ben stock global romla yaptım ilerde güncelleme alır yada factory reset atınca silinirse aynısı gibi yine yapar hallederim
serkanaykut85 serkanaykut85 - #62
twrp yükle
magisk yükle
efs backup al
full backup al
jjayla qcnyi editle
twrpye geç
tamamdır
poco x3 le falan aynı

Eğer gerçekten bu kadar ise valla ne diyim ki... Bilinen yöntem madem neden para ile destek verilmeye çalışılıyor. Yazık günah değil mi ?

Paylaşım için teşekkür ederim.
F ferit22 - #63
twrp yükle
magisk yükle
efs backup al
full backup al
jjayla qcnyi editle
twrpye geç
tamamdır
poco x3 le falan aynı
Mİ 10 T PRO VE Mİ 10T İÇİN GEÇERLİ BU DEĞİL Mİ
Aydar Aydar - #64
Mİ 10 T PRO VE Mİ 10T İÇİN GEÇERLİ BU DEĞİL Mİ
Evet.
Serkan85 Serkan85 - #65
Factory_nv yi kullanmadan partitionlar silinmiyor diye biliyorum
O zaman arkadaşın verdiği bilgi hatalı mı ?

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
T toricelli - #66
Dün itibariyle mi 10t pro aldım. Dün bootloader kilidi için işlemi yaptım. Haftaya Cuma süre doluyor. Cuma gecesi ya da Cumartesi bende deneyip sonucu buraya yazarım.
karpuzcu karpuzcu - #67
Bu tür işlemleri bir türlü öğrenemedim. :S Nereden başlamam gerekiyor.
firari100 firari100 - #68
Progsm hocam dosyaları paylaştığın için çok teşekkür ederim sormak istediğim mi10 t ile mi10 t pro efs sıfırlama kodları aynımı
Serkan85 Serkan85 - #69
Progsm hocam dosyaları paylaştığın için çok teşekkür ederim sormak istediğim mi10 t ile mi10 t pro efs sıfırlama kodları aynımı
Kodlar aynı.

hayati6103 hayati6103 - #70
twrp yükle
magisk yükle
efs backup al
full backup al
jjayla qcnyi editle
twrpye geç
tamamdır
poco x3 le falan aynı

MERHABA, BANA YARDIMCI OLUR MUSUN ?
T toricelli - #71
Arkadaşlar önümüzdeki hafta BL kilidim açılınca ve en önemlisi becerebilirsem (diag port vs problemi yaşamaz isem) önümüzdeki hafta ZETEC'in anlatımı ve PROGSM'nin blok silme kodlarına göre görsel olarak mobilkulup üyelerine ayrıntılı anlatım yapacağım.
Beceremezsem de burdan yine bilgilendirme yaparım.
hayati6103 hayati6103 - #72
Arkadaşlar önümüzdeki hafta BL kilidim açılınca ve en önemlisi becerebilirsem (diag port vs problemi yaşamaz isem) önümüzdeki hafta görsel olarak mobilkulup üyelerine ayrıntılı anlatım yapacağım.
Beceremezsem de burdan yine bilgilendirme yaparım.
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİZ.
BENDE BU ŞEKİLDE YARDIM İSTEYEN OLURSA ELİMDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLURUM..SAYGILAR
B benbilmez44 - #73
twrp dosyası acılmıyor arşiv hasarlı diyor
Y -yazılımcı- - #74
Dosyalar var bende
Z zetec - #75
bunu kullanabilirsiniz bendede hasarlı dedi o rar dosyasına
Hamitkapu0 Hamitkapu0 - #76
Arkadaşlar twrp magisk yükledim ama bir türlü diag mod açmadım qpst hata veriyor disk error while writing to file hatası oluyorum qpst de yardımcı olabilir misiniz
C ceng38 - #77
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİZ.
BENDE BU ŞEKİLDE YARDIM İSTEYEN OLURSA ELİMDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLURUM..SAYGILAR
Hocam sonuç alırsanız paylaşır mısınız bende kendim imei repair yapmak istiyorum.
Hamitkapu0 Hamitkapu0 - #78
Arkadaşlar uzun uğraşlar sonrası repair işlemini yaptım. Mi10t pro için. Site yöneticileri de onay veriyorsa yaptığım işlemleri sırasıyla anlatırım. Vaktim el verdikçe ÜCRETSİZ olarak uzaktan bağlantı ile de yardımcı olurum.

printThread_attachments

• IMG_20210113_034207-min.jpg
    IMG_20210113_034207-min.jpg
    834 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20210113_034152-min.jpg
    IMG_20210113_034152-min.jpg
    733 KB · Görüntüleme: 34
Serkan85 Serkan85 - #79
Arkadaşlar uzun uğraşlar sonrası repair işlemini yaptım. Mi10t pro için. Site yöneticileri de onay veriyorsa yaptığım işlemleri sırasıyla anlatırım. Vaktim el verdikçe ÜCRETSİZ olarak uzaktan bağlantı ile de yardımcı olurum.
Hocam yöntem burada anlatılan ile aynı mı farklı metod var mı ?

Paradox Paradox - #80

Bilgi paylaşımı konusunda bir kısıtlamamız yok.
Lütfen buyurunuz.
Hamitkapu0 Hamitkapu0 - #81

Aynı kardeşim factory_nv falan gerek yok. Ben diag port açmada baya zorlandım başka bir metotlo f2 pro diag port açma diye youtube da aratırsanız bulursunuz o şekil diag port açtım. Qpst ile gcn yedek alıp jja ile gcn değiştirdim. Konuda belirtilen kodlarla modem sildim. Düzenlenmiş qcn yi geri yükleyip telefonu resetledim. İşlem tamamdır.
Hamitkapu0 Hamitkapu0 - #82
diag port açma kodu :
setprop sys.usb.config diag,diag_mdm, adb şeklinde olacak. Bu yapınca aygıt yöneticisinde iki tane driver görünecek. Sırasıyla ikisinide manuel güncellemek lazım. Onun için de netten dosya indirdim ben manuel. Güncelleme sonrası com driver da iki tane com olacak (com1 ve com2 gibi) sonrasında qpst de com ekleme yerinde her ikisi de eklenecek. Artık hangisi görürse işlem ordan devam edilecek. Belki ben diag açmada zorlandım ama tek mevzu diag port açmada gerisi normal bildindik işlemler. Yönetici arkadaşlar dilerse port ekleme kısmını video olarak ve netten indirdiğim driverları özelden atayım onlar konuya eklesinler.
Serkan85 Serkan85 - #83
diag port açma kodu :
setprop sys.usb.config diag,diag_mdm, adb şeklinde olacak. Bu yapınca aygıt yöneticisinde iki tane driver görünecek. Sırasıyla ikisinide manuel güncellemek lazım. Onun için de netten dosya indirdim ben manuel. Güncelleme sonrası com driver da iki tane com olacak (com1 ve com2 gibi) sonrasında qpst de com ekleme yerinde her ikisi de eklenecek. Artık hangisi görürse işlem ordan devam edilecek. Belki ben diag açmada zorlandım ama tek mevzu diag port açmada gerisi normal bildindik işlemler. Yönetici arkadaşlar dilerse port ekleme kısmını video olarak ve netten indirdiğim driverları özelden atayım onlar konuya eklesinler.
Teşekkür ederim. Ellerine sağlık.

S shaq1907 - #84
diag port açma kodu :
Diag mode için link ve detayları içeren bir video yapılırsa çok güzel olur bence de.
N nedensiz1 - #85
konu ile alakalı değil yönetici arkadaşlar kusura bakmasınlar postu buraya yazdığım için benim anlamadığım nokta jja editörle qcni editledikten sonra sim1 imei gidiyor ya eğer bu imeini silebiliyorsak neden yeniden yazamıyoruz bunun sebebini bilen varsa bana açıklayabilir mi?
T toricelli - #86
Tebrik ederim. Repair işlemi kesinleşmiş oldu bu haliyle. İyi günlerde kullanın.
Cuma gecesi işlemleri yaparken, ekran görüntülerini alarak bir anlatım yapmaya çalışacağım. Umarım faydalı olur.
Y -yazılımcı- - #87
Bu arkadaşın farklı yontemle yapılıyor yazmış hangisi doğru
Serkan85 Serkan85 - #88
Bu arkadaşın farklı yontemle yapılıyor yazmış hangisi doğru
Keşke öyle dediği gibi olsaydı...

Ama farklı bir yöntem değil.

Hamitkapu0 Hamitkapu0 - #89

Farklı bir yöntem yok f2 pro ile aynı şekil diag açıp geri kalanı normal iilem gcn düzenle patriot sil düzenli gcn yükle. 2 gğn önce yaptım sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum
Aydar Aydar - #90

Kendisi artık aramızda değil.
Ücretli yapabilmek için her yolu denemeye çalışiyordu.
Ama artık öyle bir şey yapamaz.
Serkan85 Serkan85 - #91
İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Aydar Aydar - #92
İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

:rica:
Z zago - #93
diag açma kodu bu
setprop sys.usb.config diag,diag_mdm,adb

bende efs sıfırlayamadım bilen varmı püf noktasını
Serkan85 Serkan85 - #94
diag açma kodu bu
setprop sys.usb.config diag,diag_mdm,adb

bende efs sıfırlayamadım bilen varmı püf noktasını
Twrp ile pc ye bağlantı kurup adb ile pcden sıfırlama yapabilirsiniz.

Z zago - #95
hata veriyor herşey tamam twrp yuklü

dd: /dev/block/sdf10: write error: No space left on device
bu şekilde hata veriyor
Serkan85 Serkan85 - #96
hata veriyor herşey tamam twrp yuklü

dd: /dev/block/sdf10: write error: No space left on device
bu şekilde hata veriyor
O hata değil devam edin

firari100 firari100 - #97
hocam twrp versiyonu önemlimi kullandığınız dosyaları paylaşabilirmisiniz
Y -yazılımcı- - #98
Elinize sağlık
bozok bozok - #99
konuya eklenmıstır
Ustam dosyaları kaldırılmış yeniden paylaşırmsınız
Aydar Aydar - #100
Ustam dosyaları kaldırılmış yeniden paylaşırmsınız
T toricelli - #101
Evet arkadaşlar, işlemleri az önce bitirdim ve sonuç olumlu.
Bahse konu işlem %100 olumlu sonuç verdi. Şimdi güncel rom yükleyip cihazı açacağım, daha sonra ayrıntılı şekilde görsel olarak hazırlıkları yapıp sizlere aktaracağım.

Edit: Arkadaşlar yönetici soulfly işlemleri ve görselleri paylaşmış; ancak isteyen olur düşüncesiyle yaptığım işlemleri görselleriyle paylaşmaya hazırım. Benim işlemlerdeki ekran görüntüleri kısmen daha detaylı; ancak mükerrir paylaşım olmaması için şu anda bir şey yapmıyorum. Talep halinde paylaşırım.
F ferit22 - #102
sağlam twrp atarmsıınız mi 10 t pro konuda yok
Serkan85 Serkan85 - #103
Evet arkadaşlar, işlemleri az önce bitirdim ve sonuç olumlu.
Bahse konu işlem %100 olumlu sonuç verdi. Şimdi güncel rom yükleyip cihazı açacağım, daha sonra ayrıntılı şekilde görsel olarak hazırlıkları yapıp sizlere aktaracağım.

Edit: Arkadaşlar yönetici soulfly işlemleri ve görselleri paylaşmış; ancak isteyen olur düşüncesiyle yaptığım işlemleri görselleriyle paylaşmaya hazırım. Benim işlemlerdeki ekran görüntüleri kısmen daha detaylı; ancak mükerrir paylaşım olmaması için şu anda bir şey yapmıyorum. Talep halinde paylaşırım.
Görseller farklı bir konuda mı ?

T toricelli - #104
Görseller farklı bir konuda mı ?

benim hazırladığım anlatım burada.
Kolay gelsin.
T toricelli - #105
sağlam twrp atarmsıınız mi 10 t pro konuda yok
güncel değil; ama imei repair işlemlerinde kullanılabilir.
Tüm işlemler bittikten sonra magisk manager üzerinden güncellemesini yapabilirsiniz.
hzropy hzropy - #106
efs silinmiyor
JinKazama JinKazama - #107
mi 10t ile aynımı efs silme kodları ?
U Untouchablee - #108
mi 10t ile aynımı efs silme kodları ?
Aynı evet
irfan.bas irfan.bas - #109

musait olduğunuzda yardımınızı isterim ben uğrastım fastboot da kaldı cihaz cozemedim.
L loverless - #110
Sorununuz nedir tam olarak team wiewer yazın yardımcı olayım
irfan.bas irfan.bas - #111
kusura bakmayın o saatte kimse cevap vermez diye düşünmüştüm cok sagolun
ilginz için team veriyorum musaitseniz

586 479 387

wu8mdes3
L loverless - #112

586 479 387

wu8mdes3
Bağlanıyorum
U Untouchablee - #113

586 479 387

wu8mdes3
Halloldu mu sorun ?
Sait1 Sait1 - #114
Hocam ben de mi10t pro var yurtdısı 4ay önce aldım. Mesaj geldi 1 ay içinde telefonunuz kapanacaktır diye son sürüm 12.1.3 güncellemeyi yaptım telefonum kapanır mı ya da napmam lazım emei atılabiliyor mu acaba
L loverless - #115
Hocam ben de mi10t pro var yurtdısı 4ay önce aldım. Mesaj geldi 1 ay içinde telefonunuz kapanacaktır diye son sürüm 12.1.3 güncellemeyi yaptım telefonum kapanır mı ya da napmam lazım emei atılabiliyor mu acaba
Kilit açtınız mi cihazda . Kilit açıksa şuanda da yapılır PC olması yeterli ama kilit açmadiysanız hemen açın
Sait1 Sait1 - #116
Kilit açtınız mi cihazda . Kilit açıksa şuanda da yapılır PC olması yeterli ama kilit açmadiysanız hemen açın
Hayır kilit açmadım nasıl açılıyor pek bilgim yok açıkçası
L loverless - #117
Hayır kilit açmadım nasıl açılıyor pek bilgim yok açıkçası
Özel iletişim bilgisi veremiyorum yasak kurallar gereği . Ancak buraya teamwiwer ID ve şifre yazın yönlendirme yaparım
Sait1 Sait1 - #118
Özel iletişim bilgisi veremiyorum yasak kurallar gereği . Ancak buraya teamwiwer ID ve şifre yazın yönlendirme yaparım
arayabilir misin acaba
irfan.bas irfan.bas - #119
Halloldu mu sorun ?
evet halloldu tesekkurler
5 5G Bilişim - #120
hocam linkler ölü yeni link var mı?
İSMM63 İSMM63 - #121
Link Ölü :/
T toricelli - #122
Arkadaşlar o linkte qcn dosyası var.
Mi10T / 10T pro için dosyalara ihtiyacınız yok. Telefonun orjinal imeilerinden qcn alarak işlem yapacaksınız.
Forum içerisinde detaylı anlatım mevcut.
Kolay gelsin.
S skynet - #123
diag port açma kodu :
suruculer nedir suruculer lazım driverler
D dogankara - #124
twrp yükle
magisk yükle
efs backup al
full backup al
jjayla qcnyi editle
twrpye geç
tamamdır
poco x3 le falan aynı
ustam benimde mi 10t cihazım mi yazısında kalıyor
hayati6103 hayati6103 - #125
hocam lütfen yardım...
Jabra elite 2 aldım. bazen ses çok iyi gidiyor karşıya bazen derinden gidiyor. firmaya geri yolladım yeni elite2 yolladılar. Devam etti sorun elite 3 yolladılar. yine devam ediyor... bazı sitelerde bluetooth sorunundan olduğunu yazıyordu.
geçen hafta 2 3 defa Bluetooth ayarları içerisinde "güncelleme " vardı ve " daha fazla kulaklık çeşidi için güncelleme" yazıyordu.
bu konuda yardımcı olur musunuz.
daha önceden de yazdım ancak yanıtlanmadı.
iyi çalışmalar.
teşekkürler.
Paradox Paradox - #126
hocam lütfen yardım...
Jabra elite 2 aldım. bazen ses çok iyi gidiyor karşıya bazen derinden gidiyor. firmaya geri yolladım yeni elite2 yolladılar. Devam etti sorun elite 3 yolladılar. yine devam ediyor... bazı sitelerde bluetooth sorunundan olduğunu yazıyordu.
geçen hafta 2 3 defa Bluetooth ayarları içerisinde "güncelleme " vardı ve " daha fazla kulaklık çeşidi için güncelleme" yazıyordu.
bu konuda yardımcı olur musunuz.
daha önceden de yazdım ancak yanıtlanmadı.
iyi çalışmalar.
teşekkürler.

Satın aldığınız kulaklığı başka bir cihazda denediniz mi?
Bana sanki sorun kulaklık kaynaklı değil gibi geldi.
hayati6103 hayati6103 - #127
Satın aldığınız kulaklığı başka bir cihazda denediniz mi?
Bana sanki sorun kulaklık kaynaklı değil gibi geldi.
Baska cihazda denemedim. Ancak bugün elimden yere düştü sağ kulaklik şuan çalışmıyor. Ses yüzünden gonderecektim servise, şuan sag kulaklık çalışmıyor ne diyecem adamlara ‍♂️hayir cep hizasindan düştü, normalde de düşüyor idi. Bu sefer çalışmadi. Jabra elite 3. Hafif cilenti vardi geçen gün 2 3 dakika sadece, o günde izlediğim video kesik kesik çalıyor idi. Suya ve toza karşı 2 yil dayanıklı normalde.
Paradox Paradox - #128
Baska cihazda denemedim. Ancak bugün elimden yere düştü sağ kulaklik şuan çalışmıyor. Ses yüzünden gonderecektim servise, şuan sag kulaklık çalışmıyor ne diyecem adamlara ‍♂hayir cep hizasindan düştü, normalde de düşüyor idi. Bu sefer çalışmadi. Jabra elite 3. Hafif cilenti vardi geçen gün 2 3 dakika sadece, o günde izlediğim video kesik kesik çalıyor idi. Suya ve toza karşı 2 yil dayanıklı normalde.

Sizin durumunuzda ben olsaydım, kulaklığı bir de başka bir cihazda mutlaka denerdim.
Belki de sorun hiç bir zaman kulaklıkta değildi.
Geçmiş olsun.
hayati6103 hayati6103 - #129
Teşekkür Ederim.

Bluetooth ayarlar bölümüne "Güncelleme " geldi 2 defa.
Daha Fazla Uyumlu Cihaz açıklaması ile.
Muhtemelen Bluetoothta sorun vardır.
Yurtiçi Kargoya ürünü verdim.
Hayati Alyağut adına yollayacaklarına
Hayati Şen Sigorta Adına yollamışlar .
bide bu çıktı başıma :)

iyi çalışmalar dilerim.
Paradox Paradox - #130
Teşekkür Ederim.

Bluetooth ayarlar bölümüne "Güncelleme " geldi 2 defa.
Daha Fazla Uyumlu Cihaz açıklaması ile.
Muhtemelen Bluetoothta sorun vardır.
Yurtiçi Kargoya ürünü verdim.
Hayati Alyağut adına yollayacaklarına
Hayati Şen Sigorta Adına yollamışlar .
bide bu çıktı başıma :)

iyi çalışmalar dilerim.

:zuhaha:
J jackigntm - #131
merhaba apollo cihazın sdf yedekleri kimsede var mı
alpersulak alpersulak - #132
merhaba mi 10t pro cihazın efs yedeğine ihtiyacım var cihazı kendisine getirmek için miui 14 yüklendiği için eng rom yükleyince cihaz susuyor
alpersulak alpersulak - #133
konuya eklenmıstır
Mi 10 T Pro Efs yedeklerı twrp magısık ve Qcn yedeklerı bu yedeklere ihtiyacım var geçmiş zaman olduğu için silinmişler
T toricelli - #134
merhaba mi 10t pro cihazın efs yedeğine ihtiyacım var cihazı kendisine getirmek için miui 14 yüklendiği için eng rom yükleyince cihaz susuyor
Nasıl bir sorun yaşıyorsunuz?
Engrom'u neden kurmak istiyorsunuz?
Detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışalım.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-mi-10t-ve-mi-10t-pro-dosyalari.11029/