Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Yazdır

mrgasda

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ara 2021
2
0
1
24
telefonum açılmıyor ücretli bir şekilde yardımcı olabilecek kimse var mı acaba

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
telefona ımeı attım 120 gun sonra kapandı yanlıs ne yapmıs olabılırım ?
Attığın imei klonlanmış olabilir. Bunun dışında 4 ay (120 gün) sonra hattın kapanması imei atılamadığı anlamına geliyor.
imei'nin çalışıp çalışmadığını google'dan "imei sorgulama" diye aratarak çıkan siteden kontrol edin.

musamykara61

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2021
5
1
3
33
Attığın imei klonlanmış olabilir. Bunun dışında 4 ay (120 gün) sonra hattın kapanması imei atılamadığı anlamına geliyor.
imei'nin çalışıp çalışmadığını google'dan "imei sorgulama" diye aratarak çıkan siteden kontrol edin.
reis baktım zaten yaptıgımda 15 gun kalmıstı klonlanma ıhtımalı yok cıhaz benm eskı cıhazmdı sımdı sıl bastan yenıden yardmcı olma sansn varmı su na 18 e kadar geldm adb shell su komutunu yazıorm ızın verılmedı dıor hata ayıklama vs acık ama ılerlemıyor ?

Son düzenleme:

musamykara61

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2021
5
1
3
33
reis baktım zaten yaptıgımda 15 gun kalmıstı klonlanma ıhtımalı yok cıhaz benm eskı cıhazmdı sımdı sıl bastan yenıden yardmcı olma sansn varmı su na 18 e kadar geldm adb shell su komutunu yazıorm ızın verılmedı dıor hata ayıklama vs acık ama ılerlemıyor ?
hocam cıhaz fastboot ekranından cıkmıyor sanırım patlattım 2 gundur ugrastm basa almak ıstedım maalesef olmadı koydeyım o yuzden gıdecek yerım yok lutfen yardmcı olurmsn rom attım cıhazaa sıfırladım ancak hala adb shell komutunda more than on devıce emulator dıyor

Son düzenleme:

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
hocam cıhaz fastboot ekranından cıkmıyor sanırım patlattım 2 gundur ugrastm basa almak ıstedım maalesef olmadı koydeyım o yuzden gıdecek yerım yok lutfen yardmcı olurmsn rom attım cıhazaa sıfırladım ancak hala adb shell komutunda more than on devıce emulator dıyor
teamviewer bilgileri paylaşın birlikte bakalım.

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Arkadaşın sorununu çözdük.
Gözlemlediklerim;
1-İşlemler için ilk mesajdaki bağlantılarda yer alan dosyaları indiriniz. Özellikle TWRP dosyası.
2-Android 10 da iseniz magisk 20.4 (sonrasında güncelleniyor.) Android 11 de iseniz magisk son sürüm kurarak işlem yapınız.
3-Sürücüleri mutlaka yükleyiniz.
4-QCN yedeğini mutlaka qpst üzerinden alınız.
kolay gelsin.

alperzdemir06

Yeni üye
Yasaklı üye
1 Mar 2021
9
0
1
42
Telefon sürekli restart yapıyor, fastboot alıp rom attım, açınca 5g yazıyor sonra just ... ekranından sonra tekrar restart atıyor. Şarja taktığımda 80 gösteriyor ama çıkardığımda ise kapanıyor. Sorunu ne olabilir?

Son düzenleme:

Freeshah

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Eki 2021
7
1
3
36
Arkadaşlar ben şu kısımda takılıyorum:

1- Cihaz TWRP recovery bölümünde iken windows'ta CMD yazıyoruz.
  • adb shell
  • dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf8
  • dd if=/dev/block/sdf9 of=/sdcard/sdf9
  • dd if=/dev/block/sdf7 of=/sdcard/sdf7
  • dd if=/dev/block/sdf10 of=/sdcard/sdf10

TWRP kendi içinden yedek aldım ama cmd ile alamıyorum bir şeyi eksik mi yapıyorum acaba? Yoksa twrp arayüzünden aldığım yeterli mi? Magisk de flashladım fakat sonraki aşamalara geçmedim size sormak istedim. Komutun çalışmamasının bir sebebi var mıdır acaba?

Bunu uyguladım yedeği o şekilde de aldım ama sanırım twrp kalıcı olmadı veya başka bir şey. Telefon açıldıktan sonra adb yine çalışmadı.

Son düzenleme:

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Arkadaşlar ben şu kısımda takılıyorum:

1- Cihaz TWRP recovery bölümünde iken windows'ta CMD yazıyoruz.

TWRP kendi içinden yedek aldım ama cmd ile alamıyorum bir şeyi eksik mi yapıyorum acaba? Yoksa twrp arayüzünden aldığım yeterli mi? Magisk de flashladım fakat sonraki aşamalara geçmedim size sormak istedim. Komutun çalışmamasının bir sebebi var mıdır acaba?
Nasıl bir hata veriyor?
Ekran görüntüsü var mı?

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Hocam 18. adıma geçtiğimde telefon açılıyor. Magisk yüklü ama "permission denied" diyor. Düzgün TWRP yükleyemediğim veya magisk kuramadığım için olabilir mi?
Arkadaşın sorununu çözdük.
Gözlemlerim;
Cihaza magisk kurulduktan sonra adb shell'den su komutu verilince PERMISSION DENIED hatası ile karşılaşılıyor. Sorunun çözümü için magisk içinden "adb & fastboot for Android NDK" isimli uygulamayı yüklüyoruz. Cihaz yeniden açtıktan sonra magisk içinde EV SİMGESİ yanındaki SİMGE'ye tıklıyoruz ve yüklediğimiz modülü aktive ediyoruz. Cihaz tekrar baştan açılacak. Daha sonra,
CMD ekranında;
Kod:
adb root
adb shell
su
kodlarını yazdığımızda magisk izin isteyecek, izni verdikten sonra permission denied hatası çözülmüş olacak.
Kolay gelsin.

Freeshah

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Eki 2021
7
1
3
36
Hocam çok teşekkür ederim. Yani tek tek herkese yardım etmeniz büyük bir emek ve takdiri hakediyosunuz. Ben ayrıca kabuk kısmını da açtım magisk üzerinden dediklerinize ek olarak. Onun da yardımı olmuş olabilir. Ben şimdi her şeyi sıfırlayıp temiz kurulum yapacağım. Rom işiyle uğraşacağımı sanmıyorum. Diğer arkadaşlara da bol şans dilerim.

• Beğen
Tepkiler: toricelli

ahvalieza

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2021
7
3
3
31
@toricelli, Hocam çok güzel gidiyordu herşey ama QcnBuilder'da takıldım kaldım. Bilgisayar tarihini 2019 yapınca uygulama açılmıyor ekran geliyor saniye içinde kayboluyor tarihi 2021 yapınca da qcn dosyasını bulamıyor bunun bir yöntemi var mıdır acaba ?