Çözüldü Xiaomi Redmi Note 7 IMEI Repair - Mobil Kulüp'e Özel Anlatım

Yazdır

yivbu

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Ocak 2017
16
3
3
39
imei hex editörde düzenleme kısmını açarmısın biraz daha . hangi kod ile ulaşacaz . imei değiştirip yazıcam burda takıldım

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
Global kararlı 10.3.12.0 sürümde olmuyor eu rom mu yüklemek lazım twrp yüklü rootlu cihaz orjinal imeisi var açılmamış cihaz

Moderatör tarafında düzenlendi:

yivbu

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Ocak 2017
16
3
3
39
@cetoz, diag açtım elimde bir qcn var. şimdi o qcn dosyasına kendi imei numaramı yazıp editlemek istiyorum. orda takıldım. nasıl editleyecem. note de bir kod var ordan satırı bulup yapıyorum bunda nasıl olacak. yardımcı olabilrmisin ?

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
@cetoz, diag açtım elimde bir qcn var. şimdi o qcn dosyasına kendi imei numaramı yazıp editlemek istiyorum. orda takıldım. nasıl editleyecem. note de bir kod var ordan satırı bulup yapıyorum bunda nasıl olacak. yardımcı olabilrmisin ?
Sim2 nin imeisini buraya yaz altta hex kod verecek hex editör programı ile arama kısmından o hex kodunu arat imei 86 ile başlıyosa 08 8A ile başlar orayı yine linkteki yere yeni imeiyi yazarak yeni hex kodlarıyla değiştir farklı kaydet deyip kısa bi isimle kaydet

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,814
163
Meksika
t.me
Global kararlı 10.3.12.0 sürümde olmuyor eu rom mu yüklemek lazım twrp yüklü rootlu cihaz orjinal imeisi var açılmamış cihaz
Fark etmiyor Reset EFS Yapmanız yeterli olacaktır.
Yazılım yükleme veya Twrp üzeri Repair yazılımları falan yüklemenize gerek yok.
Günde 10,15 tane yapıyorum sorunsuz oluyor.

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40

Efs reset kodlarıyla yaptım adb üstündende denedim twrpdende terminaldende denedim imeiler duruyor fakat şebeke olmuyodu

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
Reset kodları bunlar değil mi tek tek yazarak yapıyorum hex editör ile imeisini değiştirdiğim qcn yi restoreden yüklüyorum ama imeiler aynı eski imeiler

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
Twrp nin loglarına bakarken efs1 efs2 fsg bölümleri farklı modemst1 değil efs1 için dev/block/mmcblk0p46 yazıyor
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p46
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p47
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p45
O zaman böyle mi reset efs yapmak lazım

Son düzenleme:

cetoz

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 May 2018
12
9
3
44
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
Reset kodları bunlar değil mi tek tek yazarak yapıyorum hex editör ile imeisini değiştirdiğim qcn yi restoreden yüklüyorum ama imeiler aynı eski imeiler

Selam,

Cihazdan çektiğin QCN dosyanısındaki değil birinci sayfadan çektiğin QCN dosyası içindeki IMEI'yi değiştiriyorsun değil mi? Buradan çektiğin QCN içinde IMEI yazabileceğin 1 alan var, onu değiştirip yüklediğinde SIM1 IMEI'si 0 SIM2 ise yazdığın IMEI oluyor.

Son düzenleme:

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
Selam,

Cihazdan çektiğin QCN dosyanısındaki değil birinci sayfadan çektiğin QCN dosyası içindeki IMEI'yi değiştiriyorsun değil mi? Buradan çektiğin QCN içinde IMEI yazabileceğin 1 alan var, onu değiştirip yüklediğinde SIM1 IMEI'si 0 SIM2 ise yazdığın IMEI oluyor.
Evet 1.ci sayfadaki qcn editliyorum 088a aratıyorum oraya yeni imeinin hex kodlarını yazıp kısa isim verip kaydediyorum

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
İlgili arkadaşlara teşekkür ederim sonunda başardım efs resetten sonra diag port açıp önce QFİL ile imei yazdığım qcn yi restore ettim işlem başarılı olduktan sonra telefon pcye bağlıyken QPTS girip bide ordan aynı qcn dosyasını restore ettim telefonu yeniden başlattım ve hepinizden Allah razı olsun dedim

nur.iletisim

Üye
Kayıtlı üye
17 Ağu 2018
47
3
8
43
İlgili arkadaşlara teşekkür ederim sonunda başardım efs resetten sonra diag port açıp önce QFİL ile imei yazdığım qcn yi restore ettim işlem başarılı olduktan sonra telefon pcye bağlıyken QPTS girip bide ordan aynı qcn dosyasını restore ettim telefonu yeniden başlattım ve hepinizden Allah razı olsun dedim
team la yardımcı olma imkanınız varmı acaba

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,814
163
Meksika
t.me
Geçmiş olsun.