Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 Pro IMEI Repair (Özel Anlatım)

Meta başlık: Xiaomi Redmi Note 8 Pro IMEI Repair

Meta açıklama: Xiaomi Redmi Note 8 Pro IMEI Repair (Özel Anlatım)

Yazdır

yivbu

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Ocak 2017
16
3
3
40
note 8 pro 128 lik cihaz da bu eng rom hata veriyor yazmıyor. cihaz global olmadı içinmi ?

cemalettin.dadas

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Mar 2020
8
0
1
48
arkadaşım merhaba ilk başta hepsini videoda gosterildiği gibi yaptım. ama nce ENG firmw. olanımı yoksa diğerinimi yapacaktım bilmem ama hepsini yaptım. imei leri de değiştirdim ( değişip değişmediğini gremedim) sonra ismini değişip note yapıp yükledim. en son ki CMD dosa kopyala yapıştır ve note8or yazdığınız ne olduğunu bilmediğim için onu da yaptım ilk nceleri baktığımda tüm ÇİN ROM yüklenmişti NOTE8OR yazanı yüklersem tamamdır diye yükledim ama clear all değil diğerindeymiş tik. ve geri dnüp bootloader kilidini yeniden açtım ve telefonum RECOVERY modda kaldı ve ÇİN'ce yazılar. FASTBOOT'a alıp baştan yapayım diyorum ama bu kez de bana ( partition is write protected hatası veriyor )ne yapabilirim yardım edermisin lütfen.

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
arkadaşım merhaba ilk başta hepsini videoda gosterildiği gibi yaptım. ama nce ENG firmw. olanımı yoksa diğerinimi yapacaktım bilmem ama hepsini yaptım. imei leri de değiştirdim ( değişip değişmediğini gremedim) sonra ismini değişip note yapıp yükledim. en son ki CMD dosa kopyala yapıştır ve note8or yazdığınız ne olduğunu bilmediğim için onu da yaptım ilk nceleri baktığımda tüm ÇİN ROM yüklenmişti NOTE8OR yazanı yüklersem tamamdır diye yükledim ama clear all değil diğerindeymiş tik. ve geri dnüp bootloader kilidini yeniden açtım ve telefonum RECOVERY modda kaldı ve ÇİN'ce yazılar. FASTBOOT'a alıp baştan yapayım diyorum ama bu kez de bana ( partition is write protected hatası veriyor )ne yapabilirim yardım edermisin lütfen.
cihazı fastboot moduna alıp
1 önce engineer rom yani çin olanı yükle
2 cihazı kapat ses açma + açma kapama tuşlarına basılı tut titreyince
açma kapama tuşunu bırak seçenekle çıkacak fastboot de ses + tuşunu kullan
3 adb yi aç reset kodunu gir yesle 2 kere
4 cihazı aç mauimeta programı videoda göstdiği gibi yap
5 miflash tool ile global rom yükle tmam inşaallah

cemalettin.dadas

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Mar 2020
8
0
1
48
çin olan begonia mı eng firmw. olanmı?

begonia_global_images_V11.0.2.0.PGGMIXM_20191201.0000.00_9.0 bu mu?

cemalettin.dadas

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Mar 2020
8
0
1
48
( eng ) bakın yazılanları dikkatlice okursanız sıkıntı yaşamazsınız
sıkıntı yaşayanlar sıraya uymadıkları için sorun yaşıyorlar​
Allah razı olsun kardeşim yeniden deneyeceğim. umarım olur. partition is write protected hatası vermişti yineleyeyim inşallah yaparım.

yobaz

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Mar 2020
1
0
1
51
Iyi aksamlar dilerim herkese.
ENG.Firmware password soruyor.Passwrd nedir?
selam ederim.

Cemal..

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Şub 2020
1
0
1
48
cihazı fastboot moduna alıp
1 önce engineer rom yani çin olanı yükle
2 cihazı kapat ses açma + açma kapama tuşlarına basılı tut titreyince
açma kapama tuşunu bırak seçenekle çıkacak fastboot de ses + tuşunu kullan
3 adb yi aç reset kodunu gir yesle 2 kere
4 cihazı aç mauimeta programı videoda göstdiği gibi yap
5 miflash tool ile global rom yükle tmam inşaallah

yeniden merhaba. kafanı şişireceğim kusura bakma. size yazmadan biraz araştırayım dedim ama maalesef sizi rahatsız ettim çarem yok :)) cihazım recovery moddan ileri alamıyorum. fastboot moda alıyorum ama yeniden işlemleri yapamıyorum. önceden de belirtiğim gibi antirollback check error hatasını veriyor. ve twrp yi pc'den kurmam için ne yapab,ilirim veya twrp yi telefonumun içine nasıl atabiirim. ( şu komutlarla atıp çalıştırabillirmiyim--- fastboot flash recovery ve fastboot boot ) komutlarıyla atabilirmiyim)? çünkü ben ilk denememde sizin anlattıklarınızı harfiyle yerine getirdim en sonunda clean all yerine clean all end lock yapmışım. ve telefon botloader kilitlendi açtım ama recovry modda ve çin ce dilinde takılı kaldı. kısaca twrp ye girip efs nasıl yapabilirim.

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
yeniden merhaba. kafanı şişireceğim kusura bakma. size yazmadan biraz araştırayım dedim ama maalesef sizi rahatsız ettim çarem yok :)) cihazım recovery moddan ileri alamıyorum. fastboot moda alıyorum ama yeniden işlemleri yapamıyorum. önceden de belirtiğim gibi antirollback check error hatasını veriyor. ve twrp yi pc'den kurmam için ne yapab,ilirim veya twrp yi telefonumun içine nasıl atabiirim. ( şu komutlarla atıp çalıştırabillirmiyim--- fastboot flash recovery ve fastboot boot ) komutlarıyla atabilirmiyim)? çünkü ben ilk denememde sizin anlattıklarınızı harfiyle yerine getirdim en sonunda clean all yerine clean all end lock yapmışım. ve telefon botloader kilitlendi açtım ama recovry modda ve çin ce dilinde takılı kaldı. kısaca twrp ye girip efs nasıl yapabilirim.
önce egn rom yükleyin
cihazı kapatın ses + power tuşlarına birlikte basın
titreyince power tuşunu bırak seçeneklerden
ses+ tuşuyyla fastboot seç
adb yi aç komutları kopyala yapıştır sonra
bütün tuşlara bas titremeden sonra sade power a bas
açılınca Maui META ver 10.1816.0.01
burdan imei yaz
sonra miflash tool den global rom
tamam inşaallah​

cemalettin.dadas

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Mar 2020
8
0
1
48
önce egn rom yükleyin
cihazı kapatın ses + power tuşlarına birlikte basın
titreyince power tuşunu bırak seçeneklerden
ses+ tuşuyyla fastboot seç
adb yi aç komutları kopyala yapıştır sonra
bütün tuşlara bas titremeden sonra sade power a bas
açılınca Maui META ver 10.1816.0.01
burdan imei yaz
sonra miflash tool den global rom
tamam inşaallah​
kardeşim merhaba. fastboo da ne yaptıysam rom yükleyemedim. yüklenmedi error verip duruyor hatta antiroller verdi vb. benim yaptığım şyle; fastboot dan twrp xioami note 8 pro ya uyumlu twrp yükledim. onu alıp c klasrünün içinde kurulu olan minimal adb end fastboot klasrünün içine kopyaladım. ardından shift tuşuna basarak maus sağ tıklayıp powershell veya komut istemini burada aç dedim vee günlerdir açamadığım telefona sonunda twrp.img dosyasını yükledim...

gelelim asıl meseleye :) ; ben clean all end lock yaptığım için twrp ye girince sdcard var başka da birşey yok. sanırım system komple silindi system nasıl yükleyeceğim hangi adımları takip edeyim...