Xiaomi Redmi Note 9 Merlin Box Olmadan IMEI Repair (Risksiz ve Çok Basit)

Xiaomi Redmi Note 9 Merlin Box Olmadan IMEI Repair (Risksiz ve Çok Basit)

E elmor - #1
Arkadaşlar çok basit ve en risksiz yöntemi sizlerle paylaşayım.

- Arkadaşlar önce bootloader kilidi açık olması gerekiyor.
- Sonra ENG rom yüklüyoruz. (MiFlash ile, kesinlikle clean all seçili olacak unutmayın)
- Cihaz açılınca aşağıdaki komutlar ile partisyonları yedek alın nolur nolmaz. Yedekten sonra cihaz hafızasından bilgisayarınıza kopyalayıp saklayın.

Kod:
ls -al /dev/block/platform/*/by-name
dd if=/dev/block/mmcblk0p12 of=/sdcard/nvdata
dd if=/dev/block/mmcblk0p12 of=/sdcard/nvram

- Sonra cihazı fastboot moduna alıp şu iki partisyonu siliyoruz.

Kod:
fastboot erase nvdata
fastboot erase nvram

- Daha sonra Maui Meta 10 ile imei yazıyoruz.
Programı açıp alttan connect butonuna basıyoruz, telefonu tamamen kapatıp 5 saniye bekledikten sonra usb ile bağlıyoruz, bağlantı sağlanınca sol üst köşeden Load DB butonuna tıklayıp Read from target tıklıyoruz, sonra sağ üst köşedeki arama yerine tıklayıp İmei Download penceresini açıyoruz, burada dikkat etmeniz gereken şey 1. imei kısmına hiçbirşey yazmıyoruz, 2. imei kısmına ise imei nin ilk 14 hanesini yazıyoruz, 15 haneyi kendisi otomatik oluşturuyor, sonra Write butonuna tıklayıp yazıyoruz. Telefon ilk seferde programa bağlanmayabilir, telefonu ve programı kapatıp tekrar deniyoruz, ben 4. seferde bağlanabildim.

- Sim kart takıp şebekeyi test edin, sim kartın Sim 2 kısmında olmasına dikkat edin.
- Eğer herşey normalse Global rom yükleyip işlemi tamamlayın.

(MiFlash ile, kesinlikle clean all seçili olacak unutmayın)
(MiFlash ile, kesinlikle clean all seçili olacak unutmayın)
yunii yunii - #2
hocam eng rom linki varmı
E elmor - #3
hocam eng rom linki varmı
Ekledim şimdi.
X Xksmxosmxp - #4
Hocam elinize sağlık ama bir sorum olacak, daha önceden imei atılmış bir redmi note 9'a bu işlem yapılabilir mi? BL kilidi kapalı. Ve yedekleri alıp almamak sorun çıkarır mı?(WI-FI'yi açınca nvram mı nedir full çekiyor gösteriyor ama öyle bir ağ yok.) Çıkarırsa ne ile karşılaşırım teşekkür ederim.
U Untouchablee - #5
Hocam elinize sağlık ama bir sorum olacak, daha önceden imei atılmış bir redmi note 9'a bu işlem yapılabilir mi? BL kilidi kapalı. Ve yedekleri alıp almamak sorun çıkarır mı?(WI-FI'yi açınca nvram mı nedir full çekiyor gösteriyor ama öyle bir ağ yok.) Çıkarırsa ne ile karşılaşırım teşekkür ederim.
wifiyi açınca çıkan o hata mac adresinden dolayı kaynaklanır mac adresini değiştirmeniz gerekmekte
X Xksmxosmxp - #6
wifiyi açınca çıkan o hata mac adresinden dolayı kaynaklanır mac adresini değiştirmeniz gerekmekte
Bunu nasıl yapabilirim peki? Farklı bir cihazın mac adresi mi gerekli? Veya nvram ve nvdata bölümlerini silsem bu işlemdeki gibi (yedek almadan), Ya da şöyle sorayım ben bu konuda yaptığınız gibi eng rom, ime, global rom işlemlerini yapsam, düzelmez mi? Saygılar.
U Untouchablee - #7
Bunu nasıl yapabilirim peki? Farklı bir cihazın mac adresi mi gerekli? Ya da şöyle sorayım ben bu konuda yaptığınız gibi eng rom, ime, global rom işlemlerini yapsam, düzelmez mi? Saygılar.
hayır düzelmez ama cihazın orjinal mac adresini yedek alın dilerseniz teamviewer id şifre verin yardımcı olalım.
H hakanmez - #8
merhaba @elmor bey. teşekkür ederim verdiğiniz bilgilere. ben denedim benim merlin de imei değiştirme işlemini. kısca anlatayım başıma gelenleri. eng romu mi flasla yazdırırken miflash eror hatası verdi ve telefon kendiliginden tekrar açmaya başladı. eyvah dedim ilk başta şimdi logoda kalır dedim ama öyle bir şey olmadı. eng rom yüklü şekilde açtı. ve sorunsuz imei nosunu değiştirdim. not: en son mi flas la global rom yüklerkende mi flas hata veriyor ama işlem başarılı birde bu işlemden sonra güncelleme yaptım v,1,7 sürümüne ümei uçmadı sağlam güncelleme yapıldı. yani herşey yolunda. elmor beye teşekkürler.
H hakanmez - #9
@elmor bey benim aklıma takılan şu mi flasla eng rom ve global rom yüklerken neden eror hatası veriyor??
E elmor - #10
@elmor bey benim aklıma takılan şu mi flasla eng rom ve global rom yüklerken neden eror hatası veriyor??
Yazılım dosyalarının içinde komut dosyaları var, bu komut dosyalarında tanımlı komutlar var, hatayı veren bu komut satırlarından dönen olumsuz bir yanıt, hata vermesi pek önemli değil, işiniz başarılı şekilde olduysa takılmayın.
pulat2091 pulat2091 - #11
hocam eski mac adresini yazsak olurmu
U Untouchablee - #12
hocam eski mac adresini yazsak olurmu
olur
F ferdidemir - #13
Mac adresi nasıl görünüyor yada alabiliriz ?
rdunen rdunen - #14
Hocam merhaba not 9 eng rom yüklersenbl kilidi kapanma gibi bir sorun olmaz mı
U Untouchablee - #15
Hocam merhaba not 9 eng rom yüklersenbl kilidi kapanma gibi bir sorun olmaz mı
Olmaz
rdunen rdunen - #16
Hocam eng rom yukledinkten sonra twrp robot atmak gereklimi yoksa ?
S sr.clk - #17
Hocam eng rom yukledinkten sonra twrp robot atmak gereklimi yoksa ?
twrp ve roota gerek yok kardeşim zaten bütün işlemleri eng romdayken yapıyosun
rdunen rdunen - #18
twrp ve roota gerek yok kardeşim zaten bütün işlemleri eng romdayken yapıyosun
Tmm hocam deneyip yazarım tekrar teşekkürler simdiden
rdunen rdunen - #19
Hocam başlıkta Merlin yazıyor ne anlama geliyor benim cihaz xiomi not 9 global bu işlemi yaparsam imei sorunu çözülür mü ?
yunii yunii - #20
Hocam başlıkta Merlin yazıyor ne anlama geliyor benim cihaz xiomi not 9 global bu işlemi yaparsam imei sorunu çözülür mü ?
Merlin cihazın kod ismi diyet ismi yani çözülür doğru yaparsan
rdunen rdunen - #21
Merlin cihazın kod ismi diyet ismi yani çözülür doğru yaparsan
Hocam forumda baktimda eng son sonrası brick falan oluyor yazmislar ondan biraz korkuyorum
rdunen rdunen - #22
İşlemi düzgün yaptım ve başarılı tek karşılaştığım sorun nv ram wifi mac hatası onuda eng romdayken değiştirdim ve global sürüm yükledim sorunsuz . Cihazdan direk 12.0.8 güncelle yaptı imei ucmadi hala sorunsuz kullanıyorum
G Giderci - #23
Arkadaşlar merhaba, bootloader kilidini hızlı bir şekilde açabilir miyiz? bir yolu var mı?
U Untouchablee - #24
Arkadaşlar merhaba, bootloader kilidini hızlı bir şekilde açabilir miyiz? bir yolu var mı?
Chimera box ile yaparsınız
G Giderci - #25
Chimera box ile yaparsınız
ne yazık ki box'um yok.
G Giderci - #26
yardımcı olabilecek var mı?
B burakk17 - #27
yardımcı olabilecek var mı?
kardeş bende geçen gün aldım xioami redmi 9 128 gb merlin mi değil mi bilmiyorum ama imei atmam lazım "merlin" mi değil mi nasıl anlayacam?
G Giderci - #28
Xioami redmi note 9 ise merlin'dir. Cihazın diğer adı "merlin".
B burakk17 - #29
Xioami redmi 9 ise merlin'dir. Cihazın diğer adı "merlin".
teşekkürler
G Giderci - #30
Xioami redmi note 9 için bu konu, redmi 9 ile redmi note 9 farklı cihaz. Bir önceki mesajında "note" için yazdığını düşünerek cevap verdim. Eğer cihazın note değilse cihazına zarar verebilirsin.
Y yak - #31
Bl kapalı redmi note 9 brom yöntemi ile eng rom yükleyip maui meta ile imei yazdım ancak sp flash tool ile normal rom yükleyince imei siliniyor normal romu yüklemenin başka bir yolu varmı bootloader kapalı
eselcuker eselcuker - #32
ENG rom yüklü maui meta bağlantı yapmıyor acaba ne yapmam gerekiyor var mı bilgisi olan arkadaş yardımcı olabilecek
serious677 serious677 - #33
hocam mrb flsh la eng rom atarken hata verdi telefon hiç açılmıyor şarj dahi etmiyor ne yapabilirim yardımcı olurmusun ..
rdunen rdunen - #34
hocam mrb flsh la eng rom atarken hata verdi telefon hiç açılmıyor şarj dahi etmiyor ne yapabilirim yardımcı olurmusun ..

Eng rom klasörünü tek klasör şeklinde masa üstüne çıkarıp öyle dene
E EzeRUS - #35
Elmor Hocam Note 9 imei için çok teşekkürler.
Sizden ricam Redmi 9 içinde denenmiş ENG rom ve imei için konu açabilirmisiniz.
Daha önce Redmi 9 için konu açılmış fakat bazı telefonlarda Brick olma olası olduğundan kimse yeni konu açmamıştır.
M Musakilic - #36
ustam yedekleri nasıl alacaggız
M Musakilic - #37
ustadla imei attim cıhaza ama arama yapamıyor mesaj atıyor
asdff asdff - #38
Ustam eng yükledim nvdata nvram sildim
Teli kapattıktan sonra mauimeta connect basıp teli taktığımda otomatik açılıyor telefon tuş kombinasyonları da denedim ne yapmalıyım?
E elmor - #39
Ustam eng yükledim nvdata nvram sildim
Teli kapattıktan sonra mauimeta connect basıp teli taktığımda otomatik açılıyor telefon tuş kombinasyonları da denedim ne yapmalıyım?
Kablonda ya da şarj soketinde problem olabilir, ayrıca telefonu taktığında pc tanıyor mu? Tanıyorsa aygıt yöneticisine gir bak, sürücüde ünlem işareti falan var mı.
O olerydf - #40
eng room yüklerken hata aldım ve cihaz brick oldu fastboot'a girmiyor. yardımcı olur musunuz?
P Programcı Yuşa - #41
ustam eline sağlık tüm mtk cihazlara bu yöntemle yazılabilir mi acaba
X xxmadcatxx44 - #42
cihaz brick oldu arkadaşlar adımları doğru yapmama rağmen. lütfen konuyu kaldırın. ne yapacağım ben şimdi nasıl çözeceğim
F flavio - #43
cihaz brick oldu arkadaşlar adımları doğru yapmama rağmen. lütfen konuyu kaldırın. ne yapacağım ben şimdi nasıl çözeceğim

Brick oldu derken, soft brick mi kastınız, yani pc ye bağlayınca mtk port veriyor mu? Takıldığınız yeri açıklarsanız yardımcı olmaya çalışalım.
X xxmadcatxx44 - #44
Brick oldu derken, soft brick mi kastınız, yani pc ye bağlayınca mtk port veriyor mu? Takıldığınız yeri açıklarsanız yardımcı olmaya çalışalım.
hard brick oldu ekran komple siyah pc ye takınca sürekli port gidip geliyordu bir şekilde hallettim mtk bypass yapıp sp flash tool dan global romu attım bi şekilde. daha sonra ekran geldi fakat bootlop oldu sürekli recovery atıyordu , götürdüm telefoncuya yaptırdım 50 liraya ...4 saat uğraştırdı beni hard brickten zar zor kurtardım soft brick oldu , yoksa daha çok masraf çıkarırdı bana.
B brsgk001 - #45
merhaba kolay gelsin cihazımda 12.5.3.0 global rom yüklü eng rom atıp imei repair yapabilir miyim
F flavio - #46
merhaba kolay gelsin cihazımda 12.5.3.0 global rom yüklü eng rom atıp imei repair yapabilir miyim

BL kilidi açıksa yapabilirsiniz, rom yüklerken dikkat edin bl tekrar kilitlenmesin. Mtk cihazlarda Bl açmak ve onarım toollar ile oldukça kolaylaștı. Ama elinizde tool yoksa dikkatli yapın işlemleri.
loveback1108 loveback1108 - #47

bu komutları nereye yazıyorum acaba
F flavio - #48

bu komutları nereye yazıyorum acaba

Bilgisayarda komut penceresinde
Adb shell
Su
Komutlarını yazdıktan sonra yazıyorsunuz.
loveback1108 loveback1108 - #49
Bu şekilde IMEI attım. Sorunsuz çalışıyor bir sorum var şimdi bu şekilde atılan IMEI hangi durumlarda gider.
Telefonu güncellersem gider mi?
TWRP ile format atarsam gider mi hangi durumlarda gider
F ferdidemir - #50
Son dönemde g
Bu şekilde IMEI attım. Sorunsuz çalışıyor bir sorum var şimdi bu şekilde atılan IMEI hangi durumlarda gider.
Telefonu güncellersem gider mi?
TWRP ile format atarsam gider mi hangi durumlarda gider
Bende atacağım konuyu takip ediyorum sorun sıkıntı olmadı sanırım biraz nasıl yaptığınızi aciklarmisiniz
loveback1108 loveback1108 - #51
Son dönemde g
Bende atacağım konuyu takip ediyorum sorun sıkıntı olmadı sanırım biraz nasıl yaptığınızi aciklarmisiniz

Öncellikle bu konu linkinde ki eng rom kullanmadım engromv2 diye bir rom buldum bu sitede onu kullandım.
Custom Rom - Xiaomi Redmi Note 9 ENG Rom V2 bu konu linkindeki romu kullandım.

Mi flash ile öncellikle bunu flashladım telefon açıldı sorunsuz bir şekilde sonra fastboot modunda nvram vs bunları sildim yedek almadan.
sonra maui meta ile IMEI yazdırdım şebekeyi vs kontrol ettim herşey sorunsuzdu telefonu fastboot moduna alıp 12.5.4 hindistan romunu kurdum şuan sorun yok :)
naughtybull naughtybull - #52
Selamün aleyküm. Hocam bu kodları nerede yazıyoruz sadece o noktayı anlayamadım.
Tamamdır gördüm şimdi. :)
Aydar Aydar - #53
Selamün aleyküm. Hocam bu kodları nerede yazıyoruz sadece o noktayı anlayamadım.
Tamamdır gördüm şimdi. :)
ENG Yazılımı yükledikten sonra bu kodları kullanabilirsiniz.
M mipan - #54
Merhaba bu eng rom konudaki hala sorunsuz çalışıyormu repair için
F Fatih56 - #55
hocam acil dönüş olabilirmi acaba bu eng yazılımı mi flashtan yüklememe ragmen flashh all seçeneğini tıkladım bu arda ama cihaz hard birck oldu çözümü varmı tamamen siyah ekran
F flavio - #56
hocam acil dönüş olabilirmi acaba bu eng yazılımı mi flashtan yüklememe ragmen flashh all seçeneğini tıkladım bu arda ama cihaz hard birck oldu çözümü varmı tamamen siyah ekran

Bu eng sizin cihaza uyumlu değil o zaman, fasboota ekran siyah olsa da geçiyorsa global stock rom kurun aynı şekilde.
I iuysaal - #57
Arkadaşlar Mi Flash ile ENG romu flashladım ancak şuan telefon açılmıyor. PC ye bağlayınca bağlantı sürekli kopup geri geliyor. NAsıl düzeltebilirim?
F flavio - #58
Arkadaşlar Mi Flash ile ENG romu flashladım ancak şuan telefon açılmıyor. PC ye bağlayınca bağlantı sürekli kopup geri geliyor. NAsıl düzeltebilirim?

ENG rom uyumlu değil sizin cihaza, uyumlu eng rom bulmanız gerekiyor, bl açıksa splash tool ile stock global rom yükleyin düzelir.
B Babaklar - #59
Hocam sorunu çözebildiniz mi evet ise nasıl acaba
M metehan2763 - #60
ustalarım eng rom yedi repair yaptım ama glabol rom atınca cihaz fastboota kalıyor yazılımıda tam yemiyor hata veriyor iki programla attım miflash bi tr tools üzerinden ama cust.img ve exaid.img yemiyor cihaz hata veriyor acil yardım nasıl çözücem
F flavio - #61
ustalarım eng rom yedi repair yaptım ama glabol rom atınca cihaz fastboota kalıyor yazılımıda tam yemiyor hata veriyor iki programla attım miflash bi tr tools üzerinden ama cust.img ve exaid.img yemiyor cihaz hata veriyor acil yardım nasıl çözücem

TR tools ile bl kilidini açın, fastboot modda tekrar flashlayın ilgili partitionları.
M metehan2763 - #62
TR tools ile bl kilidini açın, fastboot modda tekrar flashlayın ilgili partitionları.
kanka 20 defa flashladım flashlanmıyor bl açık zaten cmd ile denedin olmadı cust.img yüklerken direk kapanıyor kendiliğine tr tools da yüklemiyor
M metehan2763 - #63
ben anlamıyorm eng rom güzelce yiyor cmd de de yüklüyorum ama glabol yemiyor 3 tanede yazılım denedim farklı sürüm
Alisavas32 Alisavas32 - #64
ben anlamıyorm eng rom güzelce yiyor cmd de de yüklüyorum ama glabol yemiyor 3 tanede yazılım denedim farklı sürüm
Romun içinden cust.img ve exaid.img yani hata verenleri silip yükleyin bende bu şekilde yükleyebilmiştim.
A asa121 - #65
Hocam çözebidin mi?
A asa121 - #66
Fastboot command failed hatası alan arkadaşlar yani rom yüklemede yarısında kalan arkadaşlar için Flash Tool ile format+all yapıp romu yükleyip (İMEİ GİDECEK) tekrardan eng rom işlemerini yapsın ve tekrar imei yüklesin sorun düzelecek ben öyle çözdüm
H hakan aksan 3744 - #67
Teşekkürler
Arda_034 Arda_034 - #68
hayır düzelmez ama cihazın orjinal mac adresini yedek alın dilerseniz teamviewer id şifre verin yardımcı olalım.
hocam bendeki cihaz bl klilidi kapalı ve sim taktığımda da servis yok diyor ayrıyeten flaşlamıyor bakabilir misiniz acaba ve ücretli mi yapıyorsunuz
P pirana01 - #69
hocam eng rom yüklü kodları nereye nasıl yazacagım yardımcı olur musun ?
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-redmi-note-9-merlin-box-olmadan-imei-repair-risksiz-ve-cok-basit.11332/