Yardım Samsung Galaxy A5 SM-A510F Unlock Sorunu

Yazdır

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Herkese Merhaba,
Elimde A510f sim kilidi olan bir cihaz var. Cihazı rootladım. Fakat bir türlü unlock yapamıyorum. Sürekli hata veriyor. Modem downgrade yapmam gerekli. Fakat onlarca modem denememe rağmen cihaz downgrade olmuyor. Dolayısı ile cihazı unlock yapamıyorum. Her türlü yardım ve öneriye açığım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: symbazz

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Herkese Merhaba,
Elimde A510f sim kilidi olan bir cihaz var. Cihazı rootladım. Fakat bir türlü unlock yapamıyorum. Sürekli hata veriyor. Modem downgrade yapmam gerekli. Fakat onlarca modem denememe rağmen cihaz downgrade olmuyor. Dolayısı ile cihazı unlock yapamıyorum. Her türlü yardım ve öneriye açığım.

Hocam aynı sorun bende karşılaştım. Z3x ve Octoplus ile bir türlü unlocked olmadı. En son doğru modem bularak denedim ve oldu. Octoplus ve z3x box'ların gsmhosting sayfalarına sorunu yazınca yardımcı oluyorlar. Bende şimdi bakacağım eğer bulursam konuda paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: braveturks

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Hocam diyebilirim ki gsmhosting'i ve neti taradım. Şöyle bir sıkıntı var güvenlik yaması 1 Mart 2017. Dolayısı ile daha önce denenmiş modem dosyaları başarılı olmuyor.
Sizden dönüş bekliyorum.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Herkese Merhaba,

Keşke cihazın yazılım kısmının dökümünü verseydiniz. A510F 6.0.1 için

roota gerek yok. Pro Tool ile unlock deyin. Denemekte fayda var.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Yada Octoplus Supporttan combinasyon yükle. Mesela COMBINATION_OXA_FA44_A500FUXXU1AOK1.zip dosyasını yükle. Yüksek modeller böyle açılıyor.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Octoplusın supportundan combinasyonu indir. Octo ile yaz. Cihazın birisini (A7 2016), i9300 yazılım atmaya çalıştık ve hataya düşürdük. Sonra orjinal yazılım, üstüne combinasyon attık açılmıştı.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Octoplusın supportundan combinasyonu indir. Octo ile yaz. Cihazın birisini (A7 2016), i9300 yazılım atmaya çalıştık ve hataya düşürdük. Sonra orjinal yazılım, üstüne combinasyon attık açılmıştı.
Şansınız varmış. Cihaz brick olup hiç kalkmayabilirdi de...
Hocam Mart 2017 güvenlik güncellemesi çok sıkı. Bir süre box'ların güncelleme yayınlamasını bekleyeceğiz sanırım.

• Beğen
Tepkiler: symbazz