Çözüldü Xiaomi Redmi Note 7 IMEI Repair - Mobil Kulüp'e Özel Anlatım

Yazdır

elebasi7102

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 May 2017
6
0
1
40
Selam,

Cihazdan çektiğin QCN dosyanısındaki değil birinci sayfadan çektiğin QCN dosyası içindeki IMEI'yi değiştiriyorsun değil mi? Buradan çektiğin QCN içinde IMEI yazabileceğin 1 alan var, onu değiştirip yüklediğinde SIM1 IMEI'si 0 SIM2 ise yazdığın IMEI oluyor.
Hocam bende bu kısmı geçemedim. 1. sayfadan indirdiğim qcn dosyasını hex editörle açıyorum. Buradaki qcn imeisi 86 ile başlıyor hex değeri olan 08 8A aratıyorum bulamıyor. direk imei aratıyorum bulunamadı diyor? Yardımcı olabilir misiniz? imei yazacağım yeri bulamıyorum. @Poyraz0712

bassasy

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2019
1
1
3
30
Biraz uğraştım ama sonunda neticelendi. Efs reseti adb ile yapınca efs bir türlü silinmedi hep başarısız oldu (silindi olarak görüldü ama işe yaramadı) , twrp de de bir türlü silemedim hep hata verdi. Ben de @Zeki70 in yaptığı gibi 9.3.7 sürümüne döndürdüm telefonu. Adb ile yine silemedim ama bu sefer twrp üzerinden silmeyi başardım. Başarısız olan arkadaşlar twrp üzerinden denesinler.

Imei'nin daha doğrusu efs'nin silinip silinmediğini anlamak için bir ipucu olduğunu farkettim. Eğer telefonu başlattığınızda sinyal kısmında çubuklar varsa efs silinmemiş oluyor ama eğer sinyal yerinde sim kart resmi varsa efs silinmiş oluyor.

Bu vesileyle 10 yıl aradan sonra ilk defa bana bir foruma mesaj yazdıran, başta @by-aydar, @Soulfly , @Zeki70 olmak üzere, hepinize bilgilerinizi ve deneyimlerinizi İnternetin ruhuna yaraşır şekilde paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum.

Bu arada özel mesajın yasak olması çok güzel bir kural.

• Beğen
Tepkiler: Zeki70

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,814
163
Meksika
t.me
Biraz uğraştım ama sonunda neticelendi. Efs reseti adb ile yapınca efs bir türlü silinmedi hep başarısız oldu (silindi olarak görüldü ama işe yaramadı) , twrp de de bir türlü silemedim hep hata verdi. Ben de @Zeki70 in yaptığı gibi 9.3.7 sürümüne döndürdüm telefonu. Adb ile yine silemedim ama bu sefer twrp üzerinden silmeyi başardım. Başarısız olan arkadaşlar twrp üzerinden denesinler.

Imei'nin daha doğrusu efs'nin silinip silinmediğini anlamak için bir ipucu olduğunu farkettim. Eğer telefonu başlattığınızda sinyal kısmında çubuklar varsa efs silinmemiş oluyor ama eğer sinyal yerinde sim kart resmi varsa efs silinmiş oluyor.

Bu vesileyle 10 yıl aradan sonra ilk defa bana bir foruma mesaj yazdıran, başta @by-aydar, @Soulfly , @Zeki70 olmak üzere, hepinize bilgilerinizi ve deneyimlerinizi İnternetin ruhuna yaraşır şekilde paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum.

Bu arada özel mesajın yasak olması çok güzel bir kural.
Rica ederim. :)
@Soulfly (Aydar) Benim.
:alkis:

elebasi7102

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 May 2017
6
0
1
40
08 3A olarak arat
Hocam belki de öyle artmış ve buraya yanlış yazmış olabilirim bilemiyorum. 3 gün uğraştım kafa beyin gitti :) Belki de kullandığım HEX editör de arama yaparken HEX seçmediğim için bulamıyordum. Her neyse ki sonunda çözdüm. Uğraşan arkadaşlar için söylüyorum versiyon düşürmeye gerek yok ben 11.0.4 global sürümde yaptım. Yaptıktan sonra cihaz kameraya ulaşılamıyor diye kamera hatası vermişti. Çok kod ve uygulama denedim belki de telefonun kafa bu yüzden karışmıştır. En son miflash ile tekrar global 11.0.4 yükledim kamera hatası kalmadı ve IMEI de gitmedi. Şebeke sorunu da yok.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
Hocam belki de öyle artmış ve buraya yanlış yazmış olabilirim bilemiyorum. 3 gün uğraştım kafa beyin gitti :) Belki de kullandığım HEX editör de arama yaparken HEX seçmediğim için bulamıyordum. Her neyse ki sonunda çözdüm. Uğraşan arkadaşlar için söylüyorum versiyon düşürmeye gerek yok ben 11.0.4 global sürümde yaptım. Yaptıktan sonra cihaz kameraya ulaşılamıyor diye kamera hatası vermişti. Çok kod ve uygulama denedim belki de telefonun kafa bu yüzden karışmıştır. En son miflash ile tekrar global 11.0.4 yükledim kamera hatası kalmadı ve IMEI de gitmedi. Şebeke sorunu da yok.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sorun çözüldüğüne sevindim sürüm düşürmeye gerek yoktu ben direk 11.0.4 sürümde yaptım herşeyi twrp ile efs reset kodlarını girince oluyor kamera sorunu ilginç bende olmamıştı ama temiz rom yükleyerek halletmişsiniz

The_LKord

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Ocak 2017
7
0
1
49
paylaşım için teşekkürler

ilk anlatımda işlem yapmadan önce bootlouder kilidi acilması gerkiyormu?!

qwerty35

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Eyl 2019
6
0
1
31
merhaba , imei değiştirmeye çalışırken en son root yapıp kaldım. hex editör ile de bulamadım. yardımcı olabilecek biri var mı? cihaz yakında kapanacak

qwerty35

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Eyl 2019
6
0
1
31
08 3A olarak arat
hocam buluyorum ama nasıl düzenleyeceğim konusunda yardımcı olabilir misin?

hocam arattırıyorum 2 yerde çıkıyor ve nereye ne yazmam gerekiyor yardımcı olabilir misin?

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    180.2 KB · Görüntüleme: 31
  • 2.JPG
    2.JPG
    181 KB · Görüntüleme: 28
Moderatör tarafında düzenlendi:

malibakac

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Ocak 2020
1
0
1
36
Bunları yapabilmek için her hangi bir cihaz gerekiyormu yoksa dogrudan bilgisayara baglayarak yapabiliyormuyuz?

karamanlı

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Tem 2019
13
1
3
34
Merhaba sayın cetoz un dediği şekilde imei armaya çalışıyorum. Qcn restore ediyorum fakat imei orijinal 86 lıya dönüyor şebeke de gelmiyor