Casper Nirvana N410 EEPROM CMOS Reset (Bios Şifresi: KC3441*)

Meta başlık: Casper Nirvana N410 EEPROM CMOS Reset (Bios Şifresi: KC3441*)

Meta açıklama: Casper Nirvana N410 EEPROM CMOS Reset (Bios Şifresi: KC3441*)

Yazdır

quenlood

Aktif üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
20 Ağu 2018
187
48
28
31
o halde ch341a için 1.5v adaptörü var onu kullanırsın böylece çipin yanmaz ama haklısın bu çipin pad versiyonunu bulmak zor.

webmetince

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Nis 2017
8
0
1
44

Bu adreste var ama 13 dolar hadi 10 dolar desem bile 50 tl 60 tl civari ama kargo gelirmi bilmem :) cok sacma arti bos geliyor icine yine bios yazmak lazim sonrada sicak hava havyasi ile lehimlemek lazim calisacagida mechul koşullar yetersiz her durumda çöp bir makine..

Moderatör tarafında düzenlendi:

webmetince

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Nis 2017
8
0
1
44
Resetlemeyi denedim 2inci bacak ile notur kisa devre yapiyorsun yesil ışık 1 defa yanip sonuyor reset atiyor ama yinede yesil isikta kaliyor svram var bios pili batarya sokmek bosuna hicbir faydasi yok yesil isik yanip sonuyor 7 inci bacak hold ve reset 24 2 notur 7 notur gibi kombinasyonlari denedim ölçü aleti ile olcuyorum milivolt miliamper olarak bios chip calisiyor gözüksede sonuc reset oluyorsada ya flaslamak gerekecek yada gercekten cop yabanci forumlarda da winbond 25xxxx cmos reset diye yazmislar anakart noturu ile 2 inci bacak yani data out kisa devre yapsamda nanay bay bay diyor :)

Telekinezi

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Tem 2017
4
0
1
Bu aletin BIOS yedeği elimizde var. BIOS şifresini kaldırmayı başardık fakat bu bazı sorunlara yol açtı. İlk açılışta geç açılma ve direkt olarak BIOS'a girme gibi sorunlar çıkardı. Sorunları düzeltebilirsek BIOS'un bir yedeğini paylaşabiliriz. Bu tablet'in bir CMOS'u bulunmamakda. Bu yüzden açılmasına engel olacak bir BIOS ayarı değişikliği yaparsanız BIOS'un bir EEPROM yazma makinesinde yazılması gerekiyor. Çünkü CMOS olarak BIOS çipinin bir bölümünü kullanıyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu aletin BIOS yedeği elimizde var. BIOS şifresini kaldırmayı başardık fakat bu bazı sorunlara yol açtı. İlk açılışta geç açılma ve direkt olarak BIOS'a girme gibi sorunlar çıkardı. Sorunları düzeltebilirsek BIOS'un bir yedeğini paylaşabiliriz. Bu tablet'in bir CMOS'u bulunmamakda. Bu yüzden açılmasına engel olacak bir BIOS ayarı değişikliği yaparsanız BIOS'un bir EEPROM yazma makinesinde yazılması gerekiyor. Çünkü CMOS olarak BIOS çipinin bir bölümünü kullanıyor.

Hazır şifre var.
Neden zahmete girdiniz ki?

Telekinezi

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Tem 2017
4
0
1
Hazır şifre var.
Neden zahmete girdiniz ki?
Kimse için zahmete girmedik. Kendimiz için yaptık. Çünkü tablet elimizde mevcut. Yapmışken paylaşabiliriz. Hem kimse kendi koymadığı ve kaldıramadığı bir şifreyi BIOS'unda istemez. Üstelik bu BIOS'un tam bir dökümü ve tamamlandı. Tam bir döküm hem Windows ortamında ayazılabildiği gibi EPROM makinelerinde de yazılabiliyor. Üstelik şifresi de kaldırıldı. Bu tablet yanlış BIOS ayarlarından sebep görüntü vermeyi keserse sadece EPROM makinelerinde yazılabilen tam döküm ile düzeltilebilir. Ama bu cevaptan sonra dökümü kendimize saklamak daha doğru olacak.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Kimse için zahmete girmedik. Kendimiz için yaptık. Çünkü tablet elimizde mevcut. Yapmışken paylaşabiliriz. Hem kimse kendi koymadığı ve kaldıramadığı bir şifreyi BIOS'unda istemez. Üstelik bu BIOS'un tam bir dökümü ve tamamlandı. Tam bir döküm hem Windows ortamında ayazılabildiği gibi EPROM makinelerinde de yazılabiliyor. Üstelik şifresi de kaldırıldı. Bu tablet yanlış BIOS ayarlarından sebep görüntü vermeyi keserse sadece EPROM makinelerinde yazılabilen tam döküm ile düzeltilebilir. Ama bu cevaptan sonra dökümü kendimize saklamak daha doğru olacak.

Sizin bir şey paylaşmanıza gerek yok.
Bu yönde bir kararınız varsa da isabet olmuş.

Konuda Bios şifresi paylaşılmıştır.
İhtiyacı olanlar, kırma/yazma işlemleri ile uğraşmadan kolayca Bios'a erişim sağlayabilirler.
Ayrıca elimizde cihazın şifreli ve şifresiz orijinal/sorunsuz Bios yedekleri de mevcut.
Lüzum ederse, insanlara yardımcı olmaya çalışırız.

Siz kim bilir Bios'a hangi işlemleri uyguladınız ve ne şekilde sorunlara neden oldunuz belli değil.

Telekinezi

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Tem 2017
4
0
1
Sizin bir şey paylaşmanıza gerek yok.
Bu yönde bir kararınız varsa da isabet olmuş.

Konuda Bios şifresi paylaşılmıştır.
İhtiyacı olanlar, kırma/yazma işlemleri ile uğraşmadan kolayca Bios'a erişim sağlayabilirler.
Ayrıca elimizde cihazın şifreli ve şifresiz orijinal/sorunsuz Bios yedekleri de mevcut.
Lüzum ederse, insanlara yardımcı olmaya çalışırız.

Siz kim bilir Bios'a hangi işlemleri uyguladınız ve ne şekilde sorunlara neden oldunuz belli değil.
Ben yazılanları okudum. Şifresiz hali var ama olup olmadığı hakkında kesin bir şey söylemmiş. Bu konuda talep de olmuş. Konu biraz eskiydi fark ettim. Ama belki başka isteyenler olur diye yazdım. Siz yeni bir konu olarak açın demek yerine üstü kapalı buna luzumsuz veya da "Siz kim bilir Bios'a hangi işlemleri uyguladınız ve ne şekilde sorunlara neden oldunuz belli değil." yani sizin ne yaptığınız belli değil şeklinde söylemleri ben bir yönetice yakıştıramadım. Neden bir hataya sebep olsunki. Test edilmeyen bir şey paylaşılmayacak. Acemi yerine koymanız hiç hoş değil gerçekten.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Ben yazılanları okudum. Şifresiz hali var ama olup olmadığı hakkında kesin bir şey söylemmiş. Bu konuda talep de olmuş. Konu biraz eskiydi fark ettim. Ama belki başka isteyenler olur diye yazdım. Siz yeni bir konu olarak açın demek yerine üstü kapalı buna luzumsuz veya da "Siz kim bilir Bios'a hangi işlemleri uyguladınız ve ne şekilde sorunlara neden oldunuz belli değil." yani sizin ne yaptığınız belli değil şeklinde söylemleri ben bir yönetice yakıştıramadım. Neden bir hataya sebep olsunki. Test edilmeyen bir şey paylaşılmayacak. Acemi yerine koymanız hiç hoş değil gerçekten.

Forumumuzda bilgi paylaşımı hususunda hiç bir kısıtlama yoktur.
Paylaşım yapmak isteyenler gelirler ve hiç kimseye bir şey danışmadan konularını açarak paylaşımlarını yaparlar.
Farklı şekillerde davrananların illa ki bir karın ağrıları vardır.

Ben asla üstü kapalı bir şekilde konuşmam.
Lafı hiç dolaştırmadan olduğu gibi söylerim.
Bios işlemleri sırasında Bios'a zarar verdiğinizi, geç açılmalar ve cihazın Bios'a düşmesi gibi sorunlar olduğunu kendiniz söylemişsiniz.
Bende bunun üzerinde paylaşım yapmamanızı söyledim.
Bunu da üstü kapalı bir şekilde söylemedim.

Son olarak, bana neyin yakışıp neyin yakışmayacağını ancak ki ben bilirim.
Siz değil!

Son düzenleme:

Telekinezi

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Tem 2017
4
0
1
Evet hataları olduğunu biz söyledik ve bu hataları düzeltebilirsek paylaşabiliriz diye de eklemişiz yani. Hatalı halini en baştan paylaşmıyacağımızı zaten belirtmişiz. Biraz dikkat lütfen. İyi günler.

Zakaya

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Eyl 2020
5
0
1
51
Bugün ç. Kalede 2 pc tamircisine gittim. Bios şifresini bilmedikleti için N410 için çöp dediler. Ben bu gece harici klavye ile tek seferde yayınladığız şifreyi girerek açtım. Çok teşekkürler.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bugün ç. Kalede 2 pc tamircisine gittim. Bios şifresini bilmedikleti için N410 için çöp dediler. Ben bu gece harici klavye ile tek seferde yayınladığız şifreyi girerek açtım. Çok teşekkürler.

Google'a sormak da mı akıllarına gelmemiş?
Demek ki ezbere işe yapan insanlara denk gelmişsiniz.
Size önerim, kazara dahi bir daha dükkanlarına ayak basmamanızdır.

• Beğen
Tepkiler: Lord Raiden

astutebenim

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Eyl 2018
12
0
1
41
Harici klavyeyi nasıl tanıdı kablolu klavyede taktım kablosuz klavyede taktım görmedi benim taktığım klavyeleri

Moderatör tarafında düzenlendi: